PDA

Zobacz pełną wersję : Rury do porciągania.



Haberla
22-03-2015, 21:43
Mam zamiar wmurować sobie równolegle własnoręcznie zespawane rury na kształt poręczy/drążka w ścianę w pokoju. Chcę się na nich podciągać. Za płytą gipsową jest "właściwa" ściana dlatego musiałbym w miejscu gdzie chcę zamontować mój drążek na początku wyciąć kawałek tej płyty gipsowej i dalej jak? Lepiej będzie przykręcić takie coś bezpośrednio do ściany, czy jednak zrobić otwory włożyć 2 końce poręczy i zabetonować? Chodzi mi o to by po miesiącu drążek nie chwiał się i by ściana nie była popękana w pokoju. Dzięki za pomoc :)

PS: ściany są dość stare i się nieco sypią :/

homecactus
23-03-2015, 09:20
opisz dokładniej jak wygląda ta ściana.
Z czego, czy płyta jest naklejona na ścianę, czy może na jakimś stelażu, jakiej grubości ściana, co jest po drugiej strony sciany (jakie pomieszczenie)
pzdr

Haberla
23-03-2015, 17:35
Płyta gipsowa jest naklejona bezpośrednio na ścianie (z tego co pamiętam to zrobiono parę kleksów jakiegoś kleju czy czegoś i przyłożono do tego płytę). Pomiędzy płytą a ścianą jest może 2-4 cm luka. Ściana "właściwa: ma gdzieś około 30 cm grubości i jest ona ścianą boku domu (nwm jak to fachowo nazwać) za ścianą jest ulica :P

Jestem zielony w tych sprawach więc byłbym bardzo wdzięczny za dokładne opisanie jak się za to zabrać :)

homecactus
24-03-2015, 09:14
Ja bym uspawał konstrukcję, tak żeby od strony ściany był jakiś solidny płaskownik i ten płaskownik przymocował bym solidnie do ściany.
Nie napisałeś niestety, z czego jest ściana. Jak z gazobetonu albo cegły dziurawki, to kiepsko, jak z pełnej cegły to lepiej.

pzdr

Slyder
24-03-2015, 09:31
a czemu nie do sufitu ?

homecactus
24-03-2015, 13:10
a czemu nie do sufitu ?

W sumie to sensowne rozwiązanie. Jeśli strop jest betonowy, to kołki stalowe do betonu powinny załatwić sprawę.

Haberla
24-03-2015, 22:12
Ściana jest z cegły pełnej. Co do sufitu to nie ma mowy. Wygląda to podobnie jak z ścianami. Podwieszone płyty gipsowe na starym suficie dokładnie nwm z czego jest ale jedno jest pewne zamontowanie tam czegokolwiek cięższego równa cię zerwaniem sufitu.
Mam rozumieć, że najlepszym rozwiązaniem będzie wycięcie w ścianie płyty gipsowej w miejscu gdzie chcę umieścić drążek i przymocowanie tej konstrukcji śrubami do płaskownika?(płaskownik zaś wkręcić na długich śrubach do ściany?)

homecactus
25-03-2015, 09:05
ja bym po prostu przyspawał te twoje rury do płaskownika.
A płaskownik do ściany na stalowe kołki, dość długie i solidne, fi12

pzdr

Haberla
29-03-2015, 09:25
Dzięki wszystkim za pomoc :)

Konto usunięte_12*
03-04-2015, 22:31
Co do sufitu to nie ma mowy.
A niby dlaczego? To nie jest głupie rozwiązanie, bo sufit nie będzie przenosił obciążenia skierowanego pionowo w dół, jeśli tę ramę oprzesz na podłodze. On będzie wtedy przenosił tylko niewielkie obciążenie boczne. Przy twoim "podciąganiu" największe obciążenie (skierowane pionowo w dół) będzie przenosić podłoga. Na sufit będzie działała tylko niewielka siła boczna, a nie wyrywająca.
Pzdr.