PDA

Zobacz pełną wersję : Kominek z płaszczem wodnym - czy instalacja jest prawidłowa



golytm
24-03-2015, 22:00
Witam.

Posiadam kominek z płaszczem wodnym z kratek (Zuzia 19kW + wężownica do schładzania). Zasila on grzejniki. Poniżej załączony rysunek poglądowy, przedstawiający w jaki sposób podłączone zostało naczynie wzbiorcze (czarne prostokąty na kominku to zaślepione króćce przyłączeniowe ).
Moje pytanie do Was - czy taki sposób podłączenia jest prawidłowy ?

309998

Forest-Natura
25-03-2015, 06:57
Witam.
Nieprawidłowy ... pod tym względem że masz urządzenie do podłączenia w systemie zamknętym (ciśnieniowym), gdzie wężownica jest elementem zabezpieczającym układ przed zagotowaniem się wody. I do montażu takiego paleniska nie trzeba otwartego naczynia wzbiorczego.
Prawidłowy ... bo tak powinno być podłączone palenisko w ukadzie otwartym. Brakuje tylko zaworu mieszającego na powrocie.
Może się jednak okazać że jest więcej nieprawidłowości - bo nie napisałeś jak jest realizowana wymiana ciepła pomędzy wkłądem a resztą układu grzewczego i ewentualnie jak jest realizowana współpraca kominka z innym - drugim piecem (jeżeli jest).
Pozdrawiam.

golytm
25-03-2015, 15:06
Witam i dziękuję za odpowiedź.

Co do wężownicy i układu zamkniętego. Nie do końca ufam układowi palenisko+układ zamknięty. Z tego powodu wężownica jest o jako dodatkowe zabezpieczenie (poza naczyniem), które pozwala po prostu szybciej doprowadzić układ do niższej temperatury w przypadku gdyby się zagotowało. Wiem, że są zwolennicy rozwiązania kominka z układem zamkniętym, ale ja wolę "po staremu" :) Jako ciekawostkę podam, że po zamontowaniu kominka i podłączeniu do wężownicy zaworu realizującego przelewanie wody, okazało się że ten zawór otwiera się przy 70 st. C a zamyka się przy 90 st. C, co powodowało, że spokojnie można było zagotować wodę a zawór był już dawno zamknięty. Przyczyną tego było uszkodzenie sądy wpuszczonej w kapilarę kominka - po wymianie było ok. Także nie ma wg mnie do końca niezawodnych sposobów.
Co do drugiej części odpowiedzi - nie mam zaworu mieszającego, za to mam by-pass zaraz za kominkiem łączący zasilanie z powrotem. W rozwinięciu całego układu dalej znajdują się tylko rozdzielacze i podłączone do nich grzejniki - łącznie 6 szt. W załączeniu uzupełniony rysunek:

310095

Moje pierwotne pytanie odnosiło się do podłączenia samego naczynia wzbiorczego... Czy nie powinno ono być zamontowane na powrocie nie zasilaniu, a ewentualnie od zasilania poprowadzona rura wzbiorcza wylewająca do niego od góry część zładu?
Pytam w kontekście tego, że dość często zdarza mi się zapowietrzanie układu i nie do końca wiem czemu.
Proszę o Wasze opinie :)

Pozdrawiam

Forest-Natura
25-03-2015, 15:47
Witam.
Zapowietrza Ci się bo masz pewnie wszystko na raz - stal, aluminium, miedź i powietrze z układu otwartego.
Generalnie ukladem otwartym skracasz życie całej instalacji (w szczególności samego paleniska) o 1/3 -1/2 okresu jego używalności w układzie zamkniętym. Korozja zrobi swoje prędzej czy póżniej.
Osobiście uważam że wykonywanie w tej chwili układów otwartych w paleniskach na paliwo stałe to mniej więcej to samo co jeżdżenie obecnie dużym fiatem ...
Coś musi Ci w tym bajpasie utrzymywać stałą temperaturę na powrocie - jak nie zawór, to co innego ?
Pozdrawiam.

golytm
25-03-2015, 16:02
By-pass ma cały czas otwarty zawór - i jest wygrzany.
A co z podłączeniem naczynia ?

Kominki Piotr Batura
25-03-2015, 18:02
Sam to podłączałeś czy hydraulik?

margod
25-03-2015, 18:45
Nie ma zaznaczenia w którym miejscu wpięta bedzie rura do naczynia wybiórczego. Ciśnienie w całym układzie jest jednakowe, z pewnością najlepiej wyprowadzić taka rurę w okolicy wkładu, bo to on jest źrodłem wzrostu ciśnienia.
Uważam, ze dobrze zrobiłeś stosując układ otwarty. Osobiście nie odważyłbym sie podłączyć w układzie zamkniętym wkładu, który posiadasz.

StefanW
25-03-2015, 19:58
1) Naczynie podłączone dobrze.
2) Brak rury bezpieczeństwa.
3) Nieprawidłowo zrobiony by-pass. Pompa tłoczy wodę przez kominek i by-pass - pytanie tylko takie; którędy płynie więcej wody?
4) Przyczyny zapowietrzania mogą być np:
- nieprawidłowo umiejscowione naczynie wzbiorcze.
- w instalacji są przestrzenie słabo odpowietrzalne.
5) Nie stresuj się wpisami Foresta-Natury.

Zdun Darek B
25-03-2015, 20:06
. Osobiście nie odważyłbym sie podłączyć w układzie zamkniętym wkładu, który posiadasz.

Jakieś doświadczenia z tym modelem ?

Samo naczynie podłączone poprawnie.

Zdun Darek B
25-03-2015, 20:10
1)
2) Brak rury bezpieczeństwa.

5) Nie stresuj się wpisami Foresta-Natury.

Akurat wpisy Ziomka są jak najbardziej na temat [ korozja ]

golytm
25-03-2015, 20:38
Dziękuję za podpowiedzi.
Odpowiadając na pytania/wątpliwości. Układ podłączałem sam. By-pass zrobiony z rury Cu 15, pozostałe z Cu 28 (do rozdzielaczy) - więc zakładając że kominek nie ma problemów raczej większość zładu powinna przepływać przez niego. Naczynie wzbiorcze zainstalowane obecnie praktycznie bezpośrednio nad kominkiem (delikatnie przesunięte od pionu - skośna rurka długości około 20 cm)około 3m nad nim. Nie wiem czy to coś zmienia, ale kominek używany jest sporadycznie - głównym źródłem ogrzewania domu jest PC zasilająca podłogówkę - kominka z grzejnikami używam głównie do podniesienia temperatury w dni (szczególnie jesień, wiosna) w które na przykład wieczorem nagle spada temp na zewnątrz. Wtedy podłogówka uruchamia się ale zanim podgrzeje dom, to w między czasie grzejniki mi wykonują robotę.
Obecnie zmuszony jestem zrobić reorganizację w kotłowni i zastanawiam się czy zmieniać też ten układ od kominka. Polegając na Waszych sugestiach widzę dwie możliwości (na dwóch rysunkach poniżej). Która opcja zmian byłaby lepsza i czy w ogóle dobrze rozumuje ?

310128

310129

StefanW
25-03-2015, 21:10
Według rys.1.
Ważne jest jak naczynie wzbiorcze jest podniesione względem najwyższego odbiornika ciepła.

Forest-Natura
25-03-2015, 21:16
Witam.

Uważam, ze dobrze zrobiłeś stosując układ otwarty. Osobiście nie odważyłbym sie podłączyć w układzie zamkniętym wkładu, który posiadasz.
Bo ... ?
Skoro producent deklaruje i ma przeprowadzone wszelkie badania techniczne na 2 Ba i produkuje to palenisko tylko w wersji do układu zamknętego, to w czym problem ? Ja wiem że jedyny słuszny producent na świecie ma głęboko w du..ie polskie akredytowane instytuty, wykonujące badania niemalże wszystkich naszych polskich producentów branżowych, ale Ciebie akurat nie podejrzewał bym o kabotynizm ...

Golytm ... masz w założeniach instalacji kilka poważncyh błędów, które warto było by omówić z kimś, kto obejrzy to wszystko na miejcu ... a nie będzie gdybał przez internet ... PC i grzejniki ... układ otwarty przy PC i podłogówce (?) Jak realizujesz odbiór ciepła z kominka i połączenie ukąłdu otwartego kominka z resztą instalacji ?
Jak widzisz oprócz porad już zaczynają się w wątku "hejty" i nie sprawdzone nigdzie opinie ... za chwilę zrobi się tu śmietnik i nic się w końcu nie dowiesz :(
Pozdrawiam.

golytm
25-03-2015, 21:41
Forest-Natura - wydaje mi się że dyskusja tutaj jak najbardziej dużo mi da, dlatego mimo wszystko proszę o opinie.
Co do układów, to to są zupełnie dwa oddzielne układy - w żaden sposób ze sobą nie połączone (dlatego na rysunku naniesione są tylko grzejniki). PC pracuje na swoim zamkniętym układzie z podłogówką, kominek na swoim otwartym z grzejnikami. Tak jak napisałem używam go sporadycznie - do szybkiego podgrzania domu.
Naczynie jest około 3,5 m wyżej niż najwyższy odbiornik ciepła

finlandia
26-03-2015, 05:18
.....
5) Nie stresuj się wpisami Foresta-Natury.
Golytym,
masz tu wypowiedzi uznanych na forum fachowców oraz opinię nowego, dość kontrowersyjnego w wypowiedziach użytkownika, który nie tyle skupia się na problemie, co na docinaniu innym uczestnikom dyskusji (to samo teraz robię ja).
Sam wybierz, kto mówi poprawnie (poprawność nie oznacza że musi być koniecznie po Twojej myśli). ;)

Forest-Natura
26-03-2015, 06:25
Witam.
Golytm ... a widzisz ... no to w końcy wyciągnęliśmy od Ciebie jak to wszystko działa ...
No to teraz pytanie - skoro działa i jesteś zadowolony z tego, to po co chcesz coś zmieniać (w schemacie układu)? Pewnikiem także to co napisane wcześniej o temperaturze powrotu, też masz realizowane tak jak powinno być, tyle że nie potrafiłeś tego nazwać inaczej niż "bajpas z otwartym zaworem" ...
Pozdrawiam.

StefanW
26-03-2015, 09:05
Golytym,
masz tu wypowiedzi uznanych na forum fachowców oraz opinię nowego, dość kontrowersyjnego w wypowiedziach użytkownika, który nie tyle skupia się na problemie, co na docinaniu innym uczestnikom dyskusji (to samo teraz robię ja).
Sam wybierz, kto mówi poprawnie (poprawność nie oznacza że musi być koniecznie po Twojej myśli). ;)

Witam Cię finlandio.

Uśmiałem się z tych "fachowców" co nie miara.
A teraz na serio; nie podważam niczyjej fachowości. Jeżeli coś mi się wymsknęło, to chyba rzecz ludzka. Podważam zasadę "chowania głowy w piasek".
Podważam fachowość jeżeli fachowiec nie jest w stanie przedstawić argumentów w obronie swojej racji.
Już więcej nikt nie będzie musiał wybierać.

Z kontrowersyjnym pozdrowieniem.

golytm
26-03-2015, 10:27
No to teraz pytanie - skoro działa i jesteś zadowolony z tego, to po co chcesz coś zmieniać (w schemacie układu)? Pewnikiem także to co napisane wcześniej o temperaturze powrotu, też masz realizowane tak jak powinno być, tyle że nie potrafiłeś tego nazwać inaczej niż "bajpas z otwartym zaworem" ...

Generalnie mam problem z tym że instalacja lubi się czasem zapowietrzyć - dlatego zacząłem się zastanawiać, czy naczynie a dokładnie jego montaż nie wpływają na to - dlatego zapytałem :)
Co do by-pass - nazwałem go tak, bo to po prostu rurka między zasilaniem a powrotem :) Waszym zdaniem powinna być po drugiej stronie pompy obiegowej ?

StefanW
26-03-2015, 17:52
ps.

Wiatam Cię finlandio.

Gdybyś jeszcze swoją mocą mógł sprawić żeby panowie Bohusz i Forest-Natura odpowiedzieli na zaległe pytania (które mnie bardzo nurtują):
- Bohusz; jakie to wskaźniki zależne od ciśnienia barometrycznego mają wpływ na temperaturę spalania?
- Forest-Natura; jakie temeratury uzyskuje w paleniskach kominkowych i piecokominkowych?

Byłbym bardzo Ci wdzięczny i wtedy już nie będę musiał wracać na to forum.

Pozdrawiam

niktspecjalny
26-03-2015, 18:21
Golytym,
masz tu wypowiedzi uznanych na forum fachowców oraz opinię nowego, dość kontrowersyjnego w wypowiedziach użytkownika, który nie tyle skupia się na problemie, co na docinaniu innym uczestnikom dyskusji (to samo teraz robię ja).
Sam wybierz, kto mówi poprawnie (poprawność nie oznacza że musi być koniecznie po Twojej myśli). ;)

Poprawnie -poprawność.Nie róbmy z tego zagadnienia.Taka modowa wesz jesteś.bana dajesz ............. ban do przyjęcia.

margod
26-03-2015, 22:31
Dziękuję za podpowiedzi.
Która opcja zmian byłaby lepsza i czy w ogóle dobrze rozumuje ?

310128

310129
Powodem zapowietrzania się instalacji, może być brak odpowietrzników, zamontowanych w newralgicznych miejscach oraz układ otwarty, do którego ciągle dolewana jest świeża i napowietrzona woda - w przypadku zbyt małej pojemność naczynia. Woda podgrzewana do wysokiej temperatury uwalnia pęcherzyki powietrza. Zastosuj seperator powietrza np Flamcovent (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=https%3A%2F%2Fwww.flamcogroup.c om%2Fpl%2Fpage%2Faktualno-ci%2Faktualno-ci%2Ftechnologia-smart-jest-teraz-dost-pna-do-zastosowa-komercyjnych-i-przemys-owych) na pewno pomoże skutecznie odpowietrzyć układ.

margod
26-03-2015, 23:01
Witam.

Bo ... ?
Skoro producent deklaruje i ma przeprowadzone wszelkie badania techniczne na 2 Ba i produkuje to palenisko tylko w wersji do układu zamknętego, to w czym problem ? Ja wiem że jedyny słuszny producent na świecie ma głęboko w du..ie polskie akredytowane instytuty, wykonujące badania niemalże wszystkich naszych polskich producentów branżowych, ale Ciebie akurat nie podejrzewał bym o kabotynizm ...

Jak widzisz oprócz porad już zaczynają się w wątku "hejty" i nie sprawdzone nigdzie opinie ... za chwilę zrobi się tu śmietnik i nic się w końcu nie dowiesz :(
Pozdrawiam.

Odpowiem Ci pytaniem:
Czy te schematy zamieszczone na stronie producenta są poprawne?
310273310274
i drugie: czy uważasz, że ten system wężownicy schładzającej skutecznie zabezpieczy wkład przed zagotowaniem wody? Szczególnie w przypadku unieruchomienia pomp obiegowych z powodu przerwy w dostawie prądu.
310275

Kominki Piotr Batura
27-03-2015, 05:45
Wężownica schładzająca nie powinna być zabezpieczeniom, od którego zależy bezpieczeństwo instalacji w ciśnieniu, jest niezbędna... To po pierwsze. Po drugie, nie montuję kratek z innych powodów. Nie odpowiada mi jakość. To samo dotyczy np jedynej "S"łusznej marki, jak to Forest określił. To jest knot techniczny, tylko za olbrzymie pieniądze. Jak ktoś kupi Kratki, to ma przynajmniej satysfakcje, że nie dał się naciągnąć na kasę...

Forest-Natura
27-03-2015, 07:05
Witam.

Odpowiem Ci pytaniem:
Czy te schematy zamieszczone na stronie producenta są poprawne?
http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=310273&d=1427410413&thumb=1 (http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=310273&d=1427410413)http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=310274&d=1427410414&thumb=1 (http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=310274&d=1427410414)
i drugie: czy uważasz, że ten system wężownicy schładzającej skutecznie zabezpieczy wkład przed zagotowaniem wody? Szczególnie w przypadku unieruchomienia pomp obiegowych z powodu przerwy w dostawie prądu.
http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=310275&d=1427410475&thumb=1 (http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=310275&d=1427410475)
Mariusz ... ale co mają rysunki poglądowe, i schematy do teog o czym pisałem wcześniej i do Twojego stwierdzenia że bał byś się montować to czy inne palenisko, jak najbardziej przebadane i dopuszczone do tego w układzie zamkniętym ?
I co jest złego w takiej wężownicy - porównując ją np. do wężownic, panelów schładzających i innych rozwiązań innych producentów?
Marytorycznie ale tak ...
Pozdrawiam.

bohusz
27-03-2015, 07:16
Witam.

Mariusz ... ale co mają rysunki poglądowe, i schematy do teog o czym pisałem wcześniej i do Twojego stwierdzenia że bał byś się montować to czy inne palenisko, jak najbardziej przebadane i dopuszczone do tego w układzie zamkniętym ?
I co jest złego w takiej wężownicy - porównując ją np. do wężownic, panelów schładzających i innych rozwiązań innych producentów?
Marytorycznie ale tak ...
Pozdrawiam.

Odległości niewielkie... dojazd nowymi drogami szybkiego ruchu... rozmowy w realu bardziej merytorycznie sprawniejsze.

Tutaj to raczej pokazówka i demonstracje... prawdopodobnie pod publikę?

niktspecjalny
27-03-2015, 08:51
Witam.

Mariusz ... ale co mają rysunki poglądowe, i schematy do teog o czym pisałem wcześniej i do Twojego stwierdzenia że bał byś się montować to czy inne palenisko, jak najbardziej przebadane i dopuszczone do tego w układzie zamkniętym ?
I co jest złego w takiej wężownicy - porównując ją np. do wężownic, panelów schładzających i innych rozwiązań innych producentów?
Marytorycznie ale tak ...
Pozdrawiam.

Ja jako inwestor bałbym się.Wiesz dlaczego???Ponieważ głupoty technicznej nie okiełznasz.Foreścik z całym ci należnym szacunkiem szerzysz defetyzm:wiggle:.

margod
27-03-2015, 09:33
Witam.

Mariusz ... ale co mają rysunki poglądowe, i schematy do teog o czym pisałem wcześniej i do Twojego stwierdzenia że bał byś się montować to czy inne palenisko, jak najbardziej przebadane i dopuszczone do tego w układzie zamkniętym ?
I co jest złego w takiej wężownicy - porównując ją np. do wężownic, panelów schładzających i innych rozwiązań innych producentów?
Marytorycznie ale tak ...
Pozdrawiam.
Ziemek - jeżeli producent przedstawia nieprawidłowy schemat podłączenia, w którym brak kilku istotnych elementów: odpowietrzenia, zaworu bezpieczeństwa, zabezpieczenia termicznego powrotu, to mam wrażenie, że coś produkuje, ale nie wie co.... I nie chodzi tu tylko o firmę na K. Jak dobrze poszukamy to znajdziemy więcej takich kwiatków.
Wężownica - będzie znakomicie działać jeżeli ruch wody wymuszać będzie pompa obiegowa. Jeżeli jej braknie to schładzana będzie tylko na tylna ściana i dno. Chłodna opadnie na dół, a w najwyższym punkcie kotła będzie wrzeć. Podobnie działa zbiornik buforowy, w którym jak wiesz zawsze występują warstwy ciepłe i zimne. Trochę urządzeń w swoim laboratorium już przebadałem i jakieś tam doświadczenie mam. Nie mam w tej chwili tego wkładu na stanie, aby udowodnić Ci moją tezę. Jeżeli masz ochotę to przywieź go do mnie, porobimy doświadczenia. Nakręcimy video i zamieścimy na kanale GTV. :rolleyes:
Piszesz, że urządzenie zostało przebadane. Wskaż mi proszę normę PN wg której było badane pod kontem "urządzenia do odprowadzania nadmiaru ciepła"? Jak znajdę wolną chwilę, to przejrzę wszystkie obowiązujące normy, może coś się zmieniło w tej materii.

Kominki Piotr Batura
29-03-2015, 06:23
Ziemek - jeżeli producent przedstawia nieprawidłowy schemat podłączenia, w którym brak kilku istotnych elementów: odpowietrzenia, zaworu bezpieczeństwa, zabezpieczenia termicznego powrotu, to mam wrażenie, że coś produkuje, ale nie wie co.... I nie chodzi tu tylko o firmę na K. Jak dobrze poszukamy to znajdziemy więcej takich kwiatków.
Wężownica - będzie znakomicie działać jeżeli ruch wody wymuszać będzie pompa obiegowa. Jeżeli jej braknie to schładzana będzie tylko na tylna ściana i dno. Chłodna opadnie na dół, a w najwyższym punkcie kotła będzie wrzeć. Podobnie działa zbiornik buforowy, w którym jak wiesz zawsze występują warstwy ciepłe i zimne. Trochę urządzeń w swoim laboratorium już przebadałem i jakieś tam doświadczenie mam. Nie mam w tej chwili Tu tego wkładu na stanie, aby udowodnić Ci moją tezę. Jeżeli masz ochotę to przywieź go do mnie, porobimy doświadczenia. Nakręcimy video i zamieścimy na kanale GTV. :rolleyes:
Piszesz, że urządzenie zostało przebadane. Wskaż mi proszę normę PN wg której było badane pod kontem "urządzenia do odprowadzania nadmiaru ciepła"? Jak znajdę wolną chwilę, to przejrzę wszystkie obowiązujące normy, może coś się zmieniło w tej materii.

Ty tak z czystej chrześcijańskiej nienawiści, czy na potrzeby telewizji?!:D Czyżby "norma" dotycząca TV i Ciebie już dopadła? ;)

Jak wiesz, nie jestem zagorzałym zwolennikiem sprzedawania produktów firmy którą krytykujesz, ale nie podoba mi się również zmasowany na nią, Twój atak za wszelka cenę. Nawet za cenę utraty rozsądku, o którego brak Cię nie podejrzewałem. Normami to sobie kolego tyłek podetrzyj, bo to farsa...

Zgodnie z Twoją teorią wody opadającej na dół, nie powinny działać żadne przegrody hypokaustyczne które budujesz. Chłodne powietrze opadnie na dól a gorące będzie "wrzeć" u góry. Porównanie z buforem nieadekwatne, bo w nim to zaleta...chyba, że ma przegrodę. A jak zrobisz taką, nastąpi ruch wokół przegrody, jak we wkładzie z Kratek...Spore rozmiary wężownicy, czyli duża jej wydajność, w porównaniu z innymi - dopełnią reszty...Woda zimna opadnie faktycznie na dół, ale bokami zacznie płynąc do przodu i do góry...

Teoria moja jest tak samo wyssana z palucha jak Twoja...Tylko moja chyba opiera się na prawach fizyki, a Twoja chyba na prawach marketingu...

Teraz mam nadzieję, że podłączysz ten wkład i zrobisz sesję nie tylko dla Ziomka...Dawno się nie spotykaliśmy....:)

bohusz
29-03-2015, 07:52
Ty tak z czystej chrześcijańskiej nienawiści, czy na potrzeby telewizji?!:D Czyżby "norma" dotycząca TV i Ciebie już dopadła? ;)

Jak wiesz, nie jestem zagorzałym zwolennikiem sprzedawania produktów firmy którą krytykujesz, ale nie podoba mi się również zmasowany na nią, Twój atak za wszelka cenę. Nawet za cenę utraty rozsądku, o którego brak Cię nie podejrzewałem. Normami to sobie kolego tyłek podetrzyj, bo to farsa...

Zgodnie z Twoją teorią wody opadającej na dół, nie powinny działać żadne przegrody hypokaustyczne które budujesz. Chłodne powietrze opadnie na dól a gorące będzie "wrzeć" u góry. Porównanie z buforem nieadekwatne, bo w nim to zaleta...chyba, że ma przegrodę. A jak zrobisz taką, nastąpi ruch wokół przegrody, jak we wkładzie z Kratek...Spore rozmiary wężownicy, czyli duża jej wydajność, w porównaniu z innymi - dopełnią reszty...Woda zimna opadnie faktycznie na dół, ale bokami zacznie płynąc do przodu i do góry...

Teoria moja jest tak samo wyssana z palucha jak Twoja...Tylko moja chyba opiera się na prawach fizyki, a Twoja chyba na prawach marketingu...

Teraz mam nadzieję, że podłączysz ten wkład i zrobisz sesję nie tylko dla Ziomka...Dawno się nie spotykaliśmy....:)

Zainteresowany (założyciel tematu) prawdopodobnie stracił już nim zainteresowanie, widząc walkę marketingowo - promocyjną wiedzy piszących...
Trzy - cztery firmy i już polemika, który naj... naj.... wytoczone i już nabite armaty medialne, podpierające własne ego.

O co tu chodzi?

ktototaki
29-03-2015, 09:01
Zainteresowany (założyciel tematu) prawdopodobnie stracił już nim zainteresowanie, widząc walkę marketingowo - promocyjną wiedzy piszących...
Trzy - cztery firmy i już polemika, który naj... naj.... wytoczone i już nabite armaty medialne, podpierające własne ego.

O co tu chodzi?

chyba chodzi o to ego ;)

Kominki Piotr Batura
29-03-2015, 09:11
chyba chodzi o to ego ;)

...nasze, czy jEGO?;)

Zdun Darek B
29-03-2015, 09:14
Kurcze ..Piotr ,
jak Ty to robisz że już o 5,23 byłeś wstanie klikać po takiej imprezie ?
A tak na marginesie lokalne piwko było niezłe..

niktspecjalny
29-03-2015, 09:29
Baturka twe podniecenie techniczne nie ma sensu bo bohunio ma popasik.Polecam wątek tam możecie dać do wiwatu;):)
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?236086-Stagnacja-w-bran%C5%BCy-kominkowej/page2

margod
29-03-2015, 09:47
Ty tak z czystej chrześcijańskiej nienawiści, czy na potrzeby telewizji?!:D Czyżby "norma" dotycząca TV i Ciebie już dopadła? ;)

Jak wiesz, nie jestem zagorzałym zwolennikiem sprzedawania produktów firmy którą krytykujesz, ale nie podoba mi się również zmasowany na nią, Twój atak za wszelka cenę. Nawet za cenę utraty rozsądku, o którego brak Cię nie podejrzewałem. Normami to sobie kolego tyłek podetrzyj, bo to farsa...

Zgodnie z Twoją teorią wody opadającej na dół, nie powinny działać żadne przegrody hypokaustyczne które budujesz. Chłodne powietrze opadnie na dól a gorące będzie "wrzeć" u góry. Porównanie z buforem nieadekwatne, bo w nim to zaleta...chyba, że ma przegrodę. A jak zrobisz taką, nastąpi ruch wokół przegrody, jak we wkładzie z Kratek...Spore rozmiary wężownicy, czyli duża jej wydajność, w porównaniu z innymi - dopełnią reszty...Woda zimna opadnie faktycznie na dół, ale bokami zacznie płynąc do przodu i do góry...

Teoria moja jest tak samo wyssana z palucha jak Twoja...Tylko moja chyba opiera się na prawach fizyki, a Twoja chyba na prawach marketingu...

Teraz mam nadzieję, że podłączysz ten wkład i zrobisz sesję nie tylko dla Ziomka...Dawno się nie spotykaliśmy....:)
Masz rację, zupełnie niepotrzebnie dałem się wciągnąć w tę dyskusję. Tak więc kończę ją, a "moje teorie" pozostawię dla siebie. Kiedyś na pewno podłączę ten wkład, masz to jak w banku. Na razie stanowisko do badania "wodniaków" zajmuje inna firma.
310511

bohusz
29-03-2015, 09:48
Baturka twe podniecenie techniczne nie ma sensu bo bohunio ma popasik.Polecam wątek tam możecie dać do wiwatu;):)
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?236086-Stagnacja-w-bran%C5%BCy-kominkowej/page2

Może to tak wyglądać, że mam "popasik"
Jednak naprawdę jest zupełnie inaczej... Tutaj nie ma naprawdę z czego się cieszyć...

Kominki Piotr Batura
29-03-2015, 10:48
Masz rację, zupełnie niepotrzebnie dałem się wciągnąć w tę dyskusję. Tak więc kończę ją, a "moje teorie" pozostawię dla siebie. Kiedyś na pewno podłączę ten wkład, masz to jak w banku. Na razie stanowisko do badania "wodniaków" zajmuje inna firma.
310511

"Bank" to ja mam od 10 lat w warsztacie. Zuzia wodna ogrzewa 180 m2. Kocioł bez zarzutu, reszta raczej wątpliwa. "Reszta", czyli dolot powietrza, szuflada, ruszt, głębokość paleniska.... Dawno to przerobiłem. Ale o kotle mowa...Wężownica włącza się ze 4 razy w miesiącu, bo palą pracownicy bez mojej kontroli. Różnie to bywa...Tak więc nie do końca jestem aż takim "gamoniem" i niedoświadczonym WOPRowcem, jak wam się to wydaje...;)

H2O zaś, za 18.000 zł, sprawia mi i moim 2 klientom takie same kłopoty. Idiotycznie zaprojektowany deflektor, obwisłe uszczelki, złazi farba, ruszt szkoda gadać...To tylko kilka problemów w urządzeniu z 30 letnią tradycją budowy BARDZO DROGICH kominków.

Zdun Darek B
29-03-2015, 11:09
. Na razie stanowisko do badania "wodniaków" zajmuje inna firma.
310511


Jakie są wyniki tych badań ?

ktototaki
29-03-2015, 11:34
Na razie stanowisko do badania "wodniaków" zajmuje inna firma.
Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję Nazwa: 20141230_150352399_iOS.jpg Wyświetleń: 8 Rozmiar: 65,2 KB ID: 310511

Piotr to nie kratka, to R... pod Francuzką nazwą robioną dla polskiej firmy.... :)

Kominki Piotr Batura
29-03-2015, 11:52
Piotr to nie kratka, to R... pod Francuzką nazwą robioną dla polskiej firmy.... :)

Dzięki za informację. To akurat jest bez znaczenia i związku z dyskusją....Choć może nie do końca....Jak już muszę robić z "ratownika", Romotopem nie gardzę...:) Plasuje się cenowo w środku między K i S. Technicznie, czeska "woda" odpowiada mi bez zastrzeżeń.

Bielawski - stawiasz piwo!:D

margod
29-03-2015, 12:09
"Bank" to ja mam od 10 lat w warsztacie. Zuzia wodna ogrzewa 180 m2. Kocioł bez zarzutu, reszta raczej wątpliwa. "Reszta", czyli dolot powietrza, szuflada, ruszt, głębokość paleniska.... Dawno to przerobiłem. Ale o kotle mowa...Wężownica włącza się ze 4 razy w miesiącu, bo palą pracownicy bez mojej kontroli. Różnie to bywa...Tak więc nie do końca jestem aż takim "gamoniem" i niedoświadczonym WOPRowcem, jak wam się to wydaje...;)

H2O zaś, za 18.000 zł, sprawia mi i moim 2 klientom takie same kłopoty. Idiotycznie zaprojektowany deflektor, obwisłe uszczelki, złazi farba, ruszt szkoda gadać...To tylko kilka problemów w urządzeniu z 30 letnią tradycją budowy BARDZO DROGICH kominków.
Czyli możesz sprawdzić działanie wężownicy? Jeżeli tak to zrób doświadczenie, rozgrzej układ do optymalnej temperatury, dołóż drewna i po kilkudziesięciu minutach wyłącz prąd :). Jeżeli moje obawy się nie potwierdzą i temperatura wody w płaszczy nie przekroczy 95 st.C, to z przyjemnością "odszczekam" to co napisałem :)

ps.
Czy ja gdziekolwiek porównywałem omawiane urządzenie do tego drogiego, z którym masz tak wiele problemów? Zdjęcie, które zaprezentowałem, to wkład na poziomie cenowym 5-6 tys.

margod
29-03-2015, 12:15
Jakie są wyniki tych badań ?
Wszystko w swoim czasie. Wyniki zaprezentujemy na naszym kanale GTV KOMINKI. W przyszłym tygodniu pojawi się 1 odcinek telenoweli ;)

Kominki Piotr Batura
29-03-2015, 13:31
Czyli możesz sprawdzić działanie wężownicy? Jeżeli tak to zrób doświadczenie, rozgrzej układ do optymalnej temperatury, dołóż drewna i po kilkudziesięciu minutach wyłącz prąd :). Jeżeli moje obawy się nie potwierdzą i temperatura wody w płaszczy nie przekroczy 95 st.C, to z przyjemnością "odszczekam" to co napisałem :)

ps.
Czy ja gdziekolwiek porównywałem omawiane urządzenie do tego drogiego, z którym masz tak wiele problemów? Zdjęcie, które zaprezentowałem, to wkład na poziomie cenowym 5-6 tys.

Może kiedyś zrobię takie doświadczenie. Porównanie jest moje. Wkład który testujesz, pojawił się w trakcie dyskusji. Nic nie musisz odszczekiwać...;)