PDA

Zobacz pełną wersję : Bednarka - który sposób lepszy?



szala18
26-03-2015, 10:07
Witam, chciałem zapytać odnośnie instalacji odgromowej domu jednorodzinnego, jest kilka sposobów wykonania odgromu, jedni radzą robić otokowa w odleglości 1 m od budynku (choc kladzie się bednarkie zaraz obok i nie zachowuj się tego 1 m) natomiast drudzy radząprzyspawać bednarke do zbrojenia w narożnikach budynku i niby to najlepszy sposób ?jak sądzicie dzięki

krzcel
26-03-2015, 13:38
Jedno drugiemu nie przeszkadza.
Już masz budynek czy dopiero się będziesz budował?

elpapiotr
26-03-2015, 15:13
Witam, chciałem zapytać odnośnie instalacji odgromowej domu jednorodzinnego, jest kilka sposobów wykonania odgromu, jedni radzą robić otokowa w odleglości 1 m od budynku (choc kladzie się bednarkie zaraz obok i nie zachowuj się tego 1 m) natomiast drudzy radząprzyspawać bednarke do zbrojenia w narożnikach budynku i niby to najlepszy sposób ?jak sądzicie dzięki
A jak radzi projektant i i Rozporządzenie wykonawcze do Prawa budowlanego ?

szala18
26-03-2015, 18:27
Jestem na etapie fundamentu, w sobotę zalewamy i muszę podjąć decyzję, mam dospawane do rdzeni ktore pójdą do wieńca i będą połączone z dachem. Kierownik budowy mowi ze jak dobrze walnie to elewacje rozwali nawet jak będzie w izolacji, elektryk mowi ze nie ma takiej opcji. Wg kier budowy lepej otok wykopać obok... A to i tak przecież polaczone jest z uziomem w fundamencie

elpapiotr
26-03-2015, 18:35
Kierownik budowy jest kiep niedouczony, to wszystko.
Czytaj http://edwardmusial.republika.pl/pliki/uziomy_fundamentowe.pdf

krzcel
27-03-2015, 06:58
Jestem na etapie fundamentu, w sobotę zalewamy
Bednarka do środka zbrojenia. Skoro nie jest zalane, to tylko uziom fundamentowy. Otokowy ci zgnije po kilku latach.