PDA

Zobacz pełną wersję : Przełącznik schodowy jako wyłącznik jednobiegunowy - jak podłączyć?



raf1.
27-03-2015, 16:07
Witam!
Chciałbym podłączyć przełącznik schodowy jako wyłącznik jednobiegunowy, ale gdy fazę podłączam do gniazda czerwonego, a 0 do bieguna to i tak mam cały czas prąd w żarówce, niezależnie od przełączania łącznika. Jak to inaczej podłączyć? dodam że z puszki wychodzą mi 2 kable brązowe z czego tylko jeden jest pod napięciem. Jak złącze te dwa kable to żarówka świeci.
310335
310336

elpapiotr
27-03-2015, 16:44
To jest tak, jak ktoś nie wie, do której dziurki wkładać.
A rysunek na obudowie aż w oczy kłuje.

raf1.
27-03-2015, 17:25
Dobra już rozwiązałem ten problem. schemat czytać umie. Zastanawia mnie jedno dlaczego probówka pokazuje prąd w kablu zasilającym zarówkę mimo że włącznik jest w trybie wyłączonym. Zmyliło mnie to trochę z tąd moje pytanie ale wszystko działa jak należy

elpapiotr
27-03-2015, 19:12
Dobra już rozwiązałem ten problem. schemat czytać umie. Zastanawia mnie jedno dlaczego probówka pokazuje prąd w kablu zasilającym zarówkę mimo że włącznik jest w trybie wyłączonym. Zmyliło mnie to trochę z tąd moje pytanie ale wszystko działa jak należy
Te typy tak mają, dlatego. Swoją drogą na wszystkich forach pojawia się to samo pytanie. Już stało się nudne.
http://czwartafaza.blogspot.com/2012/09/testery-napiecia-podstawowe-narzedzie.html