PDA

Zobacz pełną wersję : Jak ocieplić stropik nad schoodami



rafallogi
19-08-2004, 13:52
Witam,
proszę o radę:
parter,poddasze zamieszkałe z ociepleniem między krokwiami+płyta gk, ale mam problem z klatką schodową, która na dole ma być otwarta (bez drzwi)natomiast u góry z drzwiami -przynajmniej na razie do wykończenia i rozpoczęcia grzania także góry. Dlatego też zdecydowałem się zalać nad klatką schodową cienki stropik, który to teraz chcę dodatkowo ocieplić...i tu jest pies pogrzebany, czy na tym cienkim betonie dawać jakąś folię, czy bezpośrednio wełnę, czy na wełnę daje się także jakąś folię wysokoparoprzepuszczalną tak jak przy ocieplaniu dachu?
Bardzo proszę o jakieś podpowiedzi :)

QBQ
19-08-2004, 14:51
Wszystko zalezy jaki chcesz miec dach:
- stromy - to wtedy jakies krokiewki i dach jak na pozostalej czesci
- plaski: pokrycie najprawdopodobniej papa, ocieplenie to niekoniecznie welna (twarda!!!!) moze byc tez styropian, pod ociepleniem jesli mialaby zawsze paraizolacja.

rafallogi
20-08-2004, 10:07
Tak fajnie, ale chyba niejasno się wyraziłem.. ta klatka schodowa jest wewnątrz domu (konkretnie jest umiejscowiona centralnie według boku domu), nie chcąc by klatka schodowa tworzyła otwartą przestrzeń od parteru do samego poddasza zalałem cienki, skośny stropik poniżej dachu, natomiast klatka wokół obmurowana jest ścianami poszczególnych pomieszczeń pięterka i teraz ten stropik chcę ocieplić natomiast u góry zamontuję drzwi i już zimno z niewykończonego użytkowego poddasza nie będzie mi gnało na parter. Uff... , no i teraz jak to zrobić, aby jakiekolwiek ocieplenie nie stało się zawilgłym kluchem...