PDA

Zobacz pełną wersję : Tynk, różna struktura



emilch
31-03-2015, 17:30
Tynkarze wytynkowali mi dom tynkiem silikonowo - sylikatowym Kreisel, baranek ziarno 1,5mm, jednak nie bardzo mi się to podoba. Chodzi o strukturę tynku. Poniżej załączyłem zdjęcia, na tynku są miejsca gdzie to widać wyraźnie. Jest to widoczne z odległości kilku metrów. Czy takie tynkowanie jest prawidłowe?

310892

fighter1983
31-03-2015, 18:52
tyle razy juz bylo o tym tynku....
ale dalej... si si si si... sri sri .. a nie si si ...
po co stosujecie takie "cuda"
nie ma tynkow silikatowo-silikonowych, nie istnieje cos takiego. to albo "oszukany silikon" albo oszukany "silikat"
opcje masz 2:
1 - reklamuj i it ak nic to nie da
2 - kup porzadna farbe i to pomaluj...
i czytaj forum przed a nie po...

hmmm ... moze nie....
reklamuj ale nie sam.. troche potrwa ale bedzie ok...
kur.. chyba zajme sie zawodowym prowadzeniem reklamacji w systemach docieplen :P
kto kupiowal tynk ? wykonawca czy Ty? bo od tego trzeba zaczac.
Samo polozenie tynku jest ok - to nie jest wina wykonawcy, tu od "zawsze" pojawialy sie problemy z tym wlasnie tynkiem "SISI"

Balto
31-03-2015, 21:36
fighter: co się wściekasz... Nie wiesz że u nas każdy wie wszystko najlepiej, że najlepszy produkt jest najtańszy, a instrukcję obsługi i zalecenia czyta się post factum? Podobnie jak o tym co jest uznawane za wadę produktu a co nie....

aiki
31-03-2015, 21:41
Fighter chyba dalej fajki rzuca :)

EWBUD
01-04-2015, 07:20
Fighter chyba dalej fajki rzuca :)

:)

emilch
01-04-2015, 17:43
reklamuj ale nie sam.. troche potrwa ale bedzie ok...
kur.. chyba zajme sie zawodowym prowadzeniem reklamacji w systemach docieplen :P
kto kupiowal tynk ? wykonawca czy Ty? bo od tego trzeba zaczac.
Samo polozenie tynku jest ok - to nie jest wina wykonawcy, tu od "zawsze" pojawialy sie problemy z tym wlasnie tynkiem "SISI"

Niestety mleko się rozlało.
Tynk kupiłem ja ale wykonawca jak najbardziej akceptował.
Dom tynkowany był w zeszłym tygodniu a więc było dość wietrznie i wilgotno, podobno to mogło mieć też wpływ na strukturę tynku.

fighter1983
01-04-2015, 18:10
Podaj maila lub napisz na mojego. Albo najlepiej Zadzwon. Takich rzeczy nievpisze się na forum. Bo niekoniecznie chciałbym żeby ktoś przeciwko mnie kiedyś to wykorzystał ;)

Gawor5
29-04-2015, 20:51
Strasznie słabo zatarty ten baranek, niestety tak z tym tematem jest, że nie poprawisz już - zatem możesz ścigać wykonawcę ale będzie się wykręcał na milion sposobów bo nie można wykonać poprawki miejscowo tylko lecieć całą płaszczyznę.

emilch
19-05-2015, 19:14
Dziś po ponad dwóch miesiącach walki z tynkiem i tynkarzami sprawa została zakończona.
Tynk został dwukrotnie pomalowany farbą sylikonową która przykryła większość błędów - całość wygląda w miarę ok.
Jeśli chodzi o reklamację to nikt nie chce się przyznać do błędu. Kreisel uważa, że tynk jest ok i umywa ręce. W geście handlowym dał gratisowo farbę do pomalowania domu. Tynkarze odmalowali dom prawdopodobnie na koszt Kreisla, pokątnie dowiedziałem się, że coś dostali od firmy.
Niestety co mnie najbardziej boli to to że reklamacja została potraktowana standardowym pismem które nie zawiera nic konkretnego. Ponieważ jestem uparty wysłałem meila z prośbą o konkrety oraz wskazanie przyczyny powstania dziurek jednak temat został zupełnie olany.

Koledze fighterowi należy się piwko za pomoc :)

Balto
19-05-2015, 20:41
emilch: nikt ci nie powie... chyba że pójdziesz do technologia i zadasz pytania które sprawi, że posiwieje bo będzie oznaczało, że doskonale wiesz czemu stało się akurat tak a nie inaczej, zaczną z Tobą gadać inaczej...

Robertos81
21-05-2015, 19:37
Reklamacja, a jak to nic nie da to proponuję pomalować