PDA

Zobacz pełną wersję : Dodanie kozy do ogrzewania olejowego.



Kacu1977
02-04-2015, 18:59
Witam.
Czytałem o tym dużo ale do końca nie wyczerpałem swojej ciekawości tym tematem i swoich obaw.
Mieszkam w Irlandii, gdzie najpopularniejsze jest ogrzewanie piecem olejowym. Nie jest to tanie zwłaszcza, że tutejsze domy nie są w ogóle jakkolwiek ogrzewane pasywnie. Litr oleju opałowego 0,70 €, zużycie przez piec ok 2 l/godzina. Dziennie jak zimno to oszczędnie po 3 godziny, jak cieplej to na godzinkę dziennie. Cegły i regipsy, cienkie dachy. ZERO styropianu i wełny. Mam w planach zakupienie kozy z płaszczem wodnym (jednorazowy wydatek ok. 200 - 300 €) i podłączenie z pompą obiegową do grzejnika w salonie, co dało by połączenie z całą instalacją w domu. Kozę umieszczę w miejscu obecnego kominka, więc rurę kominową mam gdzie podłączyć. Węgiel i drewno są bardzo tanie, mało będę ich zużywał a czasem za darmo gdzieś się drewno trafi.
Czy takie coś się sprawdzi, czy będę miał tylko ciepły grzejnik w salonie? Domek jest mały na oko 70-80m2, jest 7 grzejników i niewielki baniak na ciepłą wodę do kranów.