PDA

Zobacz pełną wersję : Ocieplenie sufitu karton-gips wełną i pominięcie ocieplania dachu - czy możliwe?



chocobb
03-04-2015, 11:01
Witam,
nie mogę nigdzie znaleźć odpowiedzi na to pytanie.
Zrobiliśmy nadbudowę domu o jedno piętro do góry, ogrzewanie będzie podłogowe, ocieplenie zewnętrzne 15cm styropianu, tynki wewnętrzne już są, ściany nośne beton komórkowy 30cm, wylewki na dniach, zaczęliśmy się zastanawiać nad ociepleniem dachu.

Dach mam dość płaski, kąt nachylenia to jakieś 10-15 stopni więc niewiele. Dach jest z prefabrykatów. Na całej powierzchni chcielibyśmy zrobić sufit podwieszany (osobiście myślałam, aby właśnie podwiesić sufit do tych prefabrykatów bo są dość gęsto usadowione). Dodaję tu zdjęcie jak wygląda więźba: http://oi60.tinypic.com/24wvcx2.jpg

I najważniejsze pytanie:

Na tym suficie podwieszanym chcielibyśmy ułożyć wełnę - czy to wystarczy na izolację? Chcielibyśmy pominąć wypełnianie wełną tych skosów(więźby) - czy jest w ogóle taka opcja?

Czekam niecierpliwie na odpowiedzi!

Pozdrawiam!

Zdun Darek B
03-04-2015, 11:33
Wklej przekrój tego dachu jak ma być Twoim zdaniem ocieplony .

Hanss
03-04-2015, 11:36
Jak najbardziej będzie prawidłowo wykonane -tak się robi przy nieużytkowym poddaszu - dociepla się tylko strop, nie zapomnij tylko również docielpić belek.
Warstwa wełny +-30cm. będzie OK.

chocobb
03-04-2015, 12:39
Nie mam jak wkleić przekroju.
Ale chodzi mi o to, żeby zrobić sufit podwieszany z płyt kartonowo gipsowych mniej wiecej na wysokości połowy wieńca kończyłyby się płyty, mocowanie no krokwii i ścian i widziałabym to tak, aby tylko położyć na tych płytach kartonowo-gipsowych wełnę. Czy tyle wystarczy? Czy muszę też jeszcze pomiędzy belki dawać wełnę?

Tu jeszcze rysunek o co mi chodzi: http://oi58.tinypic.com/245n8us.jpg

Tam gdzie jest różowe byłby sufit kartono-gipsowy podwieszany. To pomarańczowe to ułożona na nim wełna.
I moje pytanie: czy musimy ocieplać też miejsca jak to, które zaznaczyłam na niebiesko???

Hanss
03-04-2015, 13:00
Ile masz tam wolnej przestrzeni między docelowym stelażem od płyt KG a belkami....pamiętaj o tym, że wełna też swoje waży i stelaż musi być solidny.

chocobb
03-04-2015, 13:13
wolnej przestrzeni między belkami a docelowym stelażem z płytami KG jest jakieś 25-30cm - czy tyle wystarczy?

Hanss
03-04-2015, 15:09
Jeżeli nie grzejesz prądem lub gazem będzie dobrze:) Kup wełnę z lepszą lambdą - powiedzmy Isover Super Mata. Możesz również zasypać granulatem styropianu - tylko wtedy musi być go "grubiej" - wraz z przestrzeniami między belkami....z resztą przy wełnie też nie zaszkodzi upchać jej między belkami - dojście od góry jest, zawsze będzie cieplej....ale wiadomo koszty...

chocobb
03-04-2015, 17:10
Ogrzewanie wodne podłogowe głównie kominkiem będzie.

Czyli nie trzeba dawać wełny w miejsca które we wcześniejszym poście zaznaczyłam na niebiesko?

Hanss
03-04-2015, 18:05
Jeżeli między stelażem a belkami masz te 25-30cm, nic się nie stanie jak między belki nie dasz...tylko daj wełnę z dobrą lambdą 0,33 a nie marketowe szmaty 0,44:)