PDA

Zobacz pełną wersję : Polskie Produkty



dzinks0
04-04-2015, 11:51
Witam serdecznie,

chciałbym stworzyć listę polskich produktów tj kiedy firma jest 100% polskim kapitałem i produkt jest wyprodukowany w Polsce. Szczególnie zwracam się do osób które już zbudowały lub budują. Z mojej strony wiem że firma Fakro jest jeszcze 100% polską firmą. Inne właśnie sprawdzam

grend
04-04-2015, 18:18
Producenci Silikatow - czysto Polski kapitał - produkty są bardzo dobre jakościowo takie same jak Silka -zagraniczna. Nie wiem skąd taki popyt na Silkę - raz że jakość ta sama to cena wyższa. W innym kraju Europy Zachodniej albo Skandynawi producent zagraniczny - tak jak w Polsce producent Silki - nie miał by możliwości przetrwania bo nikt nie kupował by zagranicznych produktów mając własne rodzime

dzinks0
06-04-2015, 00:01
Producenci Silikatow - czysto Polski kapitał - produkty są bardzo dobre jakościowo takie same jak Silka -zagraniczna. Nie wiem skąd taki popyt na Silkę - raz że jakość ta sama to cena wyższa. W innym kraju Europy Zachodniej albo Skandynawi producent zagraniczny - tak jak w Polsce producent Silki - nie miał by możliwości przetrwania bo nikt nie kupował by zagranicznych produktów mając własne rodzime

masz na myśli grupasilikaty.pl ??

Darek Volke
07-04-2015, 20:19
Firma Galeco

marecki73
09-04-2015, 17:52
Tak z ciekjawości, czemu ma służyć ta lista?

EWBUD
09-04-2015, 18:56
Tak z ciekjawości, czemu ma służyć ta lista?

Wspieraniu polskich przedsiębiorców?

fighter1983
09-04-2015, 20:05
Idea i pomysl jest zacny. Tyle ze sie niestety w naszym kraju nie przyjmie.
Markety wszystkie chyba bez wyjatku sa zagraniczne. A przeciez rosna jak grzyby po deszczu tnac rodzinne biznesy. Ponadto moze nie kazdy wie, ale te "molochy" nie placa podatku w PL.
a w galeriach handlowych i marketach w weekend przewijaja sie dzisiatki tysiecy osob. i co z tego, jak podatki z tych naszych zakupow trafiaja za granice, a ktos kto prowadzi spozywczak z zona obok - wkrotce sie zawija z rynku bo nie stac go na oplacenie rachunkow.

szybkaosa
09-04-2015, 20:40
Idea i pomysl jest zacny. Tyle ze sie niestety w naszym kraju nie przyjmie.
Markety wszystkie chyba bez wyjatku sa zagraniczne. A przeciez rosna jak grzyby po deszczu tnac rodzinne biznesy. Ponadto moze nie kazdy wie, ale te "molochy" nie placa podatku w PL.
a w galeriach handlowych i marketach w weekend przewijaja sie dzisiatki tysiecy osob. i co z tego, jak podatki z tych naszych zakupow trafiaja za granice, a ktos kto prowadzi spozywczak z zona obok - wkrotce sie zawija z rynku bo nie stac go na oplacenie rachunkow.


Media, politycy, banki i sieci handlowe grają w tej samej drużynie. niestety.
To co zrobiło H+H w Kozienicach ostatnio to już przegięcie.
Trzeba ludzi uświadamiać. Argumentami. Może nastąpi jakieś odrodzenie świadomości komu służą sieciówki i montownie.

fighter1983
09-04-2015, 20:48
Media, politycy, banki i sieci handlowe grają w tej samej drużynie. niestety.
To co zrobiło H+H w Kozienicach ostatnio to już przegięcie.
Trzeba ludzi uświadamiać. Argumentami. Może nastąpi jakieś odrodzenie świadomości komu służą sieciówki i montownie.
o ile juz nie jest za pozno... prawie wszystko sprzedane... chyba KGHM zostal i lasy...

dawiddur
09-04-2015, 21:28
Większość kupi to co tańsze lub ew. lepszej jakości. Zwykle polskie jest droższe i zwykle gorszej jakości.

Nie zmienia to faktu, że o ile względy ekonomiczne lub techniczne pozwalają na to, kupuję produkty polskiego pochodzenia.

dzinks0
09-04-2015, 21:44
Idea i pomysl jest zacny. Tyle ze sie niestety w naszym kraju nie przyjmie.
Markety wszystkie chyba bez wyjatku sa zagraniczne. A przeciez rosna jak grzyby po deszczu tnac rodzinne biznesy. Ponadto moze nie kazdy wie, ale te "molochy" nie placa podatku w PL.
a w galeriach handlowych i marketach w weekend przewijaja sie dzisiatki tysiecy osob. i co z tego, jak podatki z tych naszych zakupow trafiaja za granice, a ktos kto prowadzi spozywczak z zona obok - wkrotce sie zawija z rynku bo nie stac go na oplacenie rachunkow.
przeanalizuj najnowsze dane-duże sieci zaczynają się wynosić a dyskonty notują spadki sprzedaży. Oczywiście to że giganci niepłacą w pl podatku to wszyscy wiedzą ale władza nic nierobi-dlatego chcę zmotywować i uświadomić żeby w każdych następnych wyborach głosować na niezależnych, pozasystemowych kandydatów którzą chcą ukrucić taki proceder marketów.
A to że polskie firmy mają coraz większe przychody, rozbudowują zakłady i zatrudniają więcej ludzi, jest dzisiejszy news- przemysł obuwniczy już prawie 40% butów jest produkowane w polsce, przez polski kapitał(kilka to spółki giełdowe).

Co do jakości to różnie są i lepsze, i gorsze niż zagraniczne. Ale gdyby nagle wszyscy zaczęli kupować polskie, to i jakość by się poprawiła i cena spadła. To i ogólno pojęty patriotyzm gospodarczy jest celem tego postu.

polecam również http://www.kupujepolskieprodukty.pl/

nk
09-04-2015, 22:10
Ja też za swojej strony zachęcam do tworzenia polskiej listy. Nie zaszkodzi, a może pomóc.
Choć sprawa nie jest prosta, bo wiele polskich firm z polskim kapitałem kupuje w Chinach czy też innych krajach EU (np. silniki, sprężarki w polskich pompach ciepła i centralach wentylacyjnych). "Polscy" producenci okien PCV to chyba najlepszy przykład, bo skąd mają profile, no skąd?...
Tym nie mniej polski kapitał, to już coś!
Dla zachęty:

Fakro
Atlas
Solbet
wielu producentów ceramiki

fighter1983
09-04-2015, 22:20
Dorzucam "moich" czyli tych ktorych mam w ofercie - w 100% polskich producentow:
Gipsico - systemy docieplen, zaprawy murarskie, zaprawy do klinkieru, tynki CW
Chems - forumowy coulignion - producent farb i za chwile nie wiadomo czego jeszcze
Rava - Izolacje bitumiczne, szlamy 2k, izolacje tarasowe
Chemis - tynki mozaikowe
FWS - styropiany
Bella Plast - wszystkie gadzety do elewacji - narozniki, bonie, listwy etc
Astrobud(fighter1983) / Ewbud (ewbuxxxo) / hubertsain (Sain Budownictwo) - w 100% polski wykonawca systemow docieplen

szybkaosa
09-04-2015, 22:46
CERRAD płytki klinkierowe.

Zdun Darek B
10-04-2015, 14:01
No dobra ... a co jeśli firma jest w obcych rekach a produkuje na eksport dając pracę wielu mieszkańcom naszego kraju ?

szybkaosa
10-04-2015, 20:52
No dobra ... a co jeśli firma jest w obcych rekach a produkuje na eksport dając pracę wielu mieszkańcom naszego kraju ?

Nic, fajnie by było gdyby wszelkie podatki płaciła u nas.
Wątek jest chyba jasno spolaryzowany.

girek
14-04-2015, 22:14
No to i ja dorzucę :)
Thessla Green - rekuperatory
http://thesslagreen.com/

Jarszcz
23-06-2015, 12:42
Thessla Green - rekuperatory

Przy czym podzespoły: niemieckie silniki i holenderskie wymienniki, a kto wie co i skąd jeszcze.

lecho*ski
28-06-2015, 20:56
kominkowe wkłady- kratki.pl, unico, arysto, hajduk i kilku innych.
powoli stajemy się potentatami w tym segmencie !

szkoda, że huty nam sprzedali...
jest też w czym wybierać w branży c.o. (paliwa stałe)
sporo producentów drzwi

dzinks0
22-06-2016, 21:36
polecam profil na fb: M3 Made In Poland
tam rowniez znajdziecie polskie firmy