PDA

Zobacz pełną wersję : Zielone Kafle na ścianie i podłodze. Jakiego koloru fronty w szafkach z białym blatem



Gregory23
04-04-2015, 15:37
Z racji wolnego czasu chciałem spełnić marzenie mamy i wymienie jej kuchnie i tu pojawił się dylemat z doborem kolorów. Na ścianach i podłodze są kafle koloru zielonego 311609. Kuchnia jest nie dużych wymiarów bo to w bloku. Posiadam troche corianu białego i chciałem wykorzystać go w tej kuchni na blaty. Jakieś sugestie związane z kolorem frontów i korpusów? Brak mi pomysłów. Proszę o porady.

arek570
04-04-2015, 18:38
Jako, że kuchnia niewielka preferowałbym bezpieczne, jasne kolory: biały, szary, metaliczny. Na fronty dałbym proste, białe ramki w stylu angielskim do tych płytek. Lub nowocześniej, szare proste fronty, a listwy i blaty dookoła białe.

Można iść w stronę frontów drewnopodobnych. Fajny kontrast tworzą ciemne fronty i jasny blat. No i zieleń z drewnem współgra. Tylko taka kuchnia wymaga więcej światła. Pomogły by zdjęcia kuchni i schemat zabudowy.
http://www.franklester.com/wp-content/uploads/2014/11/nice-contemporary-kitchen-with-tile-backsplash-ideas-also-dark-kitchen-cabinets-and-green-walls-with-range-hood-also-cooktop-plus-white-quartz-countertops-615x408.jpg

kredka007
05-04-2015, 19:18
Ja mysle, ze arek 570 wyczerpal temat i teraz zostaje tylko kwestia co sie bardziej podoba mamie, czy woli biel, szarosc czy moze drewno. Ja bym robila biale,ale to w duzej mierze kwestia gustu, napewno byloby ladnie. Na szczescie to nie jedyna opcja wiec mama napewno bedzie zadowolona.

Gregory23
05-04-2015, 22:35
Biały odpada z racji białego blatu. Kobiecie łatwiej dobrać odcień szarości lub beżu. Myślałem o wykorzystaniu płyt eggera tylko mam problem z odcieniami, opcjonalnie Krono. W kuchni jest duże okno także światła nadmiar a do tego dorzucę ledy pod szafki wiszące. Dziękuje za Wasze sugestie. Mama się ucieszy :) z szarej kuchni.

kredka007
06-04-2015, 14:21
Bialy blat nie przekresla bialych frontow:-) Tez tak kiedys myslalam ale szczegolnie biale nowoczesne, proste fronty ladnie wygladaja z bialym blatem, szczegolnie jesli miedzy szafkami planujemy wyrazisty kolor - u Ciebie zielen. Jesli zas fronty w klasycznym stylu, z frezowaniami to bym sie zastanowila. Nie laczylabym napewno bezowych frontow z bialym blatem, ladny odcien szarosci jak najbardziej:-)

panmajsterkowicz
06-04-2015, 22:26
Po przeczytaniu tematu postu: kurczeee bierz czlowieku biale fronty!!!! Najlepiej z polyskiem...

Po przeczytaniu postu arek570 : braz, ew. ciemny braz i nic innego nie bedzie tam pasowalo:)

Pozdrawiam:)

Zdun Darek B
07-04-2015, 08:22
Akurat ten zielony jest niesamowicie krzykliwy.. jak w takiej kuchni spokojnie gotować ..

bartek-kuc
07-04-2015, 13:58
Biały albo beż - jakieś uniwersalne kolory, które pasują do wszystkiego. Szary może też być.

arek570
07-04-2015, 22:43
Akurat ten zielony jest niesamowicie krzykliwy.. jak w takiej kuchni spokojnie gotować ..

To tylko jedna z propozycji;) Niektórzy po prostu lepiej się czują w ciemnych wnętrzach

Gregory23
09-04-2015, 10:42
Wybór padł na biały połysk. Kuchnia w trybie realizacji. Dziękuje za pomysły i podpowiedzi. Teraz tylko jeden dylemat jakie uchwyty dobrać do tych frontów tzn model i kolor. Pomysł z uchwytem frezowany mama odrzuciła :) .

arek570
11-04-2015, 13:25
Jaki kolor AGD? Najłatwiej będzie zmontować wszystko na cacy i na koniec zdecydować, tym bardziej, że sam robisz.