PDA

Zobacz pełną wersję : Stodoła(y) z dużym garażem oraz antresolą



JedrulaLSW
05-04-2015, 00:40
Witamy. Andrzej i Karolina + 2
Postanowiliśmy dołączyć do tej grupy, gdyż i my będziemy stawiali nasz wymarzony dom sami na ile potrafimy. Pewnie nie ze względu , ze to lubimy, ale jak większość z tu obecnych tak zwyczajnie z braku funduszy:)
Działka 18A od moich rodziców.. Doprowadzone już media 2 lata wstecz (Woda, Kanaliza, Prąd) Ogrodzenie jest.
Projekt indywidualny, czekamy teraz na PNB i mamy nadzieje w tym roku zrobić stan ZERO.
Jeden wspólny dziennik wraz z komentarzami, o ile się takowe pojawia ( będziemy wdzięczni z konstruktywna krytykę:)
Na początek rzut parteru311668
Elewacje311669
311670
Jeśli są jakieś pytania chętnie odpowiem.
Pozdrawiam wszystkich czytających.

tomdts
05-04-2015, 11:02
Domek fajny garaż odizolowany od budynku mieszkalnego, czyli garaż nie ogrzewany? Poddasze nieużytkowe, prosta konstrukcja jak nie będzie stropu to będzie faktycznie w rozsądnych pieniądzach. Przy wsparciu rodzimy postawisz dom bez problemu .
Pytanie: jaki fundament będziesz miał?

Pozdrawiam Tomasz

sylwekr
05-04-2015, 11:33
Jakiś ogromny ten garaż. Piszesz o braku funduszy, a ten garaż to będzie trochę kosztował.

Ja też zaczynam ze swoją stodołą :-), ale papierologię już mam za sobą i już zaczynam z robotą, witam w klubie samorobów.

Powodzenia w realizacji, oby sił i zapału nie brakło

grend
05-04-2015, 11:47
stodoła to jednak pojecie względne - ile to ma w sumie metrów 300 ? - bo tak za bardzo wymiarów nie widac - coś takiego to samoroby nie buduja bo to zajmie 5 lat. Szczególnie te zdanie brak funduszy jest interesujące - czekasz na spadek czy może rozpracowałes jakiś system w TOTKA ? Robiłes w ogóle jakiś kosztorys ? Czekam jak się zacznie budowa bo jesteś bardzo intrygującym człowiekiem.
W ogóle nie czekaj na jakies pytania tylko to opisz jak to ma wyglądać jaka gleba jakies szczególy techniczne - czy będziesz robił to sam czy masz 5 braci albo należysz do mormonów. My wtedy na swoim doświadczeniu cos tobie podpowiemy...

Przemek Kardyś
05-04-2015, 12:10
Ładne. Jakies 330 tys i calosc samemu.

Proponuje potraktowac jak garaz z domem, zaczac od garazu, pokryc wstepnie folia i spod dachu dobudowac dom.

Duzo pracy przed Toba. Powodzenia.

grend
05-04-2015, 13:26
Właściwie ile płaciłeś za projekt indywidualny i jakie w ogóle miałeś kryteria. Nie wiem na co zwracałeś przy tym uwagę ? Spójrz sobie na wysokość od punktu zero do okapu i później od okapu do kalenicy - tam masz ponad 4,5 metra ? Po co tak robisz. Jaki jest plan zagospodarowania, jaki musisz mieć kąt pochylenia dachu ? Przecież ten dach pewnie ma 500metrow albo więcej... przecież pod tym dachem na strychu masz normalna przestrzeń które możesz uzytkowac. Kolejna rzecz - garaż ...
Tak notabene jakbym był samorobem i tak jak piszesz brak funduszy co pierwsze bym zrobił to jeszcze raz przemyslal bym projekt

JedrulaLSW
05-04-2015, 22:41
Domek fajny garaż odizolowany od budynku mieszkalnego, czyli garaż nie ogrzewany? Poddasze nieużytkowe, prosta konstrukcja jak nie będzie stropu to będzie faktycznie w rozsądnych pieniądzach. Przy wsparciu rodzimy postawisz dom bez problemu .
Pytanie: jaki fundament będziesz miał?

Pozdrawiam Tomasz

Garaż ogrzewany , poddasze to antresola jedna duża przestrzeń otwarta nad salonem, fundament tradycyjny. Wiadomo, że niektórych etapów budowy "sam" nie zrobię, ale tyle ile będę potrafił i miał czas i będę się starał zrobić.

JedrulaLSW
05-04-2015, 22:56
stodoła to jednak pojecie względne - ile to ma w sumie metrów 300 ? - bo tak za bardzo wymiarów nie widac - coś takiego to samoroby nie buduja bo to zajmie 5 lat. Szczególnie te zdanie brak funduszy jest interesujące - czekasz na spadek czy może rozpracowałes jakiś system w TOTKA ? Robiłes w ogóle jakiś kosztorys ? Czekam jak się zacznie budowa bo jesteś bardzo intrygującym człowiekiem.
W ogóle nie czekaj na jakies pytania tylko to opisz jak to ma wyglądać jaka gleba jakies szczególy techniczne - czy będziesz robił to sam czy masz 5 braci albo należysz do mormonów. My wtedy na swoim doświadczeniu cos tobie podpowiemy...

Dom 138m2, garaż 107m2, antresola po podłodze około 90 ale użytkowej mniej bo nie ma ściany kolankowej.Budowa jest faktycznie planowana na parę lat i na pewno nie więcej jak 5:)

Warunki glebowe chyba dobre, 30cm humus 50 glina potem tylko margiel wody gruntowej brak. Do mormonów nie należne:) a brata mam jednego, który akurat też zaczął się budować i razem materiał zamawiamy wiec zawsze to jakaś oszczędność. Na jednym on się zna na innym ja, wiec sobie zawsze jakoś pomożemy, każdy z nas ma gdzieś znajomych i jakieś zniżki na materiał zawsze się znajdą.

JedrulaLSW
05-04-2015, 22:58
Ładne. Jakies 330 tys i calosc samemu.

Proponuje potraktowac jak garaz z domem, zaczac od garazu, pokryc wstepnie folia i spod dachu dobudowac dom.

Duzo pracy przed Toba. Powodzenia.

Miło by było zamknąć się w takiej kwocie:)

JedrulaLSW
05-04-2015, 23:09
Właściwie ile płaciłeś za projekt indywidualny i jakie w ogóle miałeś kryteria. Nie wiem na co zwracałeś przy tym uwagę ? Spójrz sobie na wysokość od punktu zero do okapu i później od okapu do kalenicy - tam masz ponad 4,5 metra ? Po co tak robisz. Jaki jest plan zagospodarowania, jaki musisz mieć kąt pochylenia dachu ? Przecież ten dach pewnie ma 500metrow albo więcej... przecież pod tym dachem na strychu masz normalna przestrzeń które możesz uzytkowac. Kolejna rzecz - garaż ...
Tak notabene jakbym był samorobem i tak jak piszesz brak funduszy co pierwsze bym zrobił to jeszcze raz przemyslal bym projekt

Projekt po znajomości wiec nie było tak dużo ale za to trwało trochę. Dach mogę mieć nawet plaski pełna dowolność, strop drewniany wszelkie instalacje oraz wentylacja pod nim i sufity podwieszane.Dach ma 450m2. Poddasze użytkowe jako jeden pokój otwarte nad salonem.
311758

JedrulaLSW
06-04-2015, 00:02
Pomysł wybudowania domu powstał ponad 3 lata temu i najpierw chcieliśmy kupić gotowy ( Z21 z Pracowni Z500). Potem zacząłem czytać forum i postawiliśmy na projekt indywidualny, trochę to trwało ale w końcu mamy dokładnie to czego oczekiwaliśmy od domu:) Ogólnie po lekturze owego forum i zagłębianiu się bardziej w nie jak większość wiem, że nic nie wiem ja natomiast wysnułem wniosek, iż lepsze jest wrogiem dobrego.
Tak wiec dom będzie postawiony: zwykle lawy, bloczki betonowe, suporeks, ocieplenie jak w projekcie 20cm styropianu pewnie białego, w garażu na podłodze 10cm styro w domu 50cm proszku pur ( juz mam), strop drewniany, blacho dachówka, okna plastiki częściowo fix.
Trochę się naczytałem o niektórych rozwiązaniach w swoich domach rożnych forumowiczów i na pewno cześć z nich bym chciał wprowadzić u siebie, ale do tego czasu jeszcze długa droga przed nami co nie znaczy, ze o tym nie myślę już dziś.

grend
06-04-2015, 10:19
Teraz już trochę lepiej ;) Czyli w sumie z antresola to będziesz miał z 200metrów. Jaki masz skos dachu i przede wszystkim - CO Z TYM GARAŻEM ?? Jak obliczasz koszt budowy tego domu do stanu developerskiego - bo wykończenie pomijam bo można wydać 50 tys albo 500 tys

JedrulaLSW
06-04-2015, 23:19
Teraz już trochę lepiej ;) Czyli w sumie z antresola to będziesz miał z 200metrów. Jaki masz skos dachu i przede wszystkim - CO Z TYM GARAŻEM ?? Jak obliczasz koszt budowy tego domu do stanu developerskiego - bo wykończenie pomijam bo można wydać 50 tys albo 500 tys

Coś około 200. Skos nad domem 35 stopni, nad częścią garażową 41. Nie rozumiem co co z garażem?Nie wiem, wydamy pewnie tyle ile będzie potrzeba aby go zbudować.

sebcioc55
07-04-2015, 22:18
Witam,
dom wygląda na strasznie duży :) z tego ostatniego rzutu poddasza wynika że antresola jest w prawym górnym rogu, tak? Masz jakieś wizualizacje z wnętrza? Grendowi pewnie chodzi o to czemu ten garaż taki wielki?? Jesteś miłośnikiem ping ponga ? albo może tam będzie "boisko" do squasza?:cool:
A dach 450m^2..... będzie dużo kosztował, nawet samemu.....
Mi też się podoba antresola, ale kasy nie mam na to :( może następnym razem.

grend
08-04-2015, 21:28
Sebastian - to tylko dach..... Przecież ta budowla ma 24 metry długości i 15 metrów szerokości w miejscu garażu - pewnie 300m2 ogólnych fundamentów - wyobrażasz to sobie ?. Jakaś gigantomania dla człowieka który nie ma funduszy - będzie zamawiał towar tirami - 6 tirów pospółki,1 tir więźby na dach, 2 tiry wełny itd. . .. Kosztorys jest taki - wydamy tyle ile będzie potrzebne na budowę... tak jak pisałem wcześniej intrygujący człowiek

aiki
08-04-2015, 21:47
To nie garaż to warsztat albo jakas mała produkcja.
Dużo dzisiejszych potentatów zaczynało w mniejszych klitkach niż ten "garaż"
Powodzena

kamilb1987b
09-04-2015, 19:44
Podzielam zdziwienie poprzedników. Od 120m2 powierzchni domu warto iść już w piętro aby było taniej bo parterowy drożej wyjdzie. Wyjaśnij proszę po co Ci taki długi garaż? Bo to chyba każdego zastanawia. Dziuplę chcesz sobie otworzyć?

Przemek Kardyś
10-04-2015, 21:53
Może będzie w badmintona grał, albo w picipolo na małe bramki. Taki garaż będzie do tego świetny. Zaręczam.

JedrulaLSW
08-05-2015, 01:13
Witam,
dom wygląda na strasznie duży :) z tego ostatniego rzutu poddasza wynika że antresola jest w prawym górnym rogu, tak? Masz jakieś wizualizacje z wnętrza? Grendowi pewnie chodzi o to czemu ten garaż taki wielki?? Jesteś miłośnikiem ping ponga ? albo może tam będzie "boisko" do squasza?:cool:
A dach 450m^2..... będzie dużo kosztował, nawet samemu.....
Mi też się podoba antresola, ale kasy nie mam na to :( może następnym razem.

Dawno nie zaglądałem ale to dla tego, że nic się ciekawego nie działo nadal czekamy na pozwolenie...
Antresola jest nad salonem górny prawy róg. Wizualizacje niestety jeszcze nie robiliśmy.
Co do garażu to każdy ma inne potrzeby ja uważam , że garaż musi być duży a i tak pewnie będzie za mało miejsca. Na działce stoi już 3 i w żadnym nie mam miejsca a auta nocują na zewnątrz...
Dach faktycznie spory ale może uda się coś na nim urwać i nie będzie aż tak drogo.
W pierwotnej wersji miało nie być antresoli tylko zwykły zimny strych ale żona się uparła i urodziło się drugie dziecko wiec miejsce tez się przyda:)

JedrulaLSW
08-05-2015, 01:22
Sebastian - to tylko dach..... Przecież ta budowla ma 24 metry długości i 15 metrów szerokości w miejscu garażu - pewnie 300m2 ogólnych fundamentów - wyobrażasz to sobie ?. Jakaś gigantomania dla człowieka który nie ma funduszy - będzie zamawiał towar tirami - 6 tirów pospółki,1 tir więźby na dach, 2 tiry wełny itd. . .. Kosztorys jest taki - wydamy tyle ile będzie potrzebne na budowę... tak jak pisałem wcześniej intrygujący człowiek

Prostokąty wraz z ociepleniem maja wymiary garaż 15,90x8,10 dom 16,00x10,35 co do kosztorysu to wole nie wiedzieć a jak już się coś zaczyna to wypadało by to dokończyć wiec wyda się tyle ile potrzeba co nie znaczy, że nie szukamy oszczędności. Na fundamenty zostało zamówione 3 tys bloczków to dużo?

JedrulaLSW
08-05-2015, 01:25
Podzielam zdziwienie poprzedników. Od 120m2 powierzchni domu warto iść już w piętro aby było taniej bo parterowy drożej wyjdzie. Wyjaśnij proszę po co Ci taki długi garaż? Bo to chyba każdego zastanawia. Dziuplę chcesz sobie otworzyć?

Długi wyszedł bo nie dało się zrobić szerszego bez ustawiania w środku słupów. Dziuple może nie:) prędzej mały warsztat.

grend
08-05-2015, 16:04
Prostokąty wraz z ociepleniem maja wymiary garaż 15,90x8,10 dom 16,00x10,35 co do kosztorysu to wole nie wiedzieć a jak już się coś zaczyna to wypadało by to dokończyć wiec wyda się tyle ile potrzeba co nie znaczy, że nie szukamy oszczędności. Na fundamenty zostało zamówione 3 tys bloczków to dużo?

3000 bloczków to akurat dla samorobów - niczym się nie przejmuj. Zrobisz to popołudniami przez 5 dni - oczywiście mam na myśli rozładowanie TIRA. Tylko to nie koniec bo za chwile przyjedzie drugi TIR ale tutaj już będziesz miał wprawe to może zrobisz to przez 4 dni - no i jeżeli ci kręgosłup nie wysiądzie to możesz jednym ciągiem rozładować 3 TIRA - i tutaj będziesz miał łatwiej bo nie będzie pełny

JedrulaLSW
08-05-2015, 20:08
3000 bloczków to akurat dla samorobów - niczym się nie przejmuj. Zrobisz to popołudniami przez 5 dni - oczywiście mam na myśli rozładowanie TIRA. Tylko to nie koniec bo za chwile przyjedzie drugi TIR ale tutaj już będziesz miał wprawe to może zrobisz to przez 4 dni - no i jeżeli ci kręgosłup nie wysiądzie to możesz jednym ciągiem rozładować 3 TIRA - i tutaj będziesz miał łatwiej bo nie będzie pełny

Raczej w godzinę pan hds-em rozładuje.

grend
08-05-2015, 20:23
to jest tylko taka poznańska szydera... Tak na poważnie już TOBIE pisałem takich domów nie budują samoroby - tak mi się wydaje chyba ze będziesz odstępstwem od tej nazwijmy to praktyki. Czysta matematyka - bloczek wazy 20 kg x 3000szt to 60 ton - dla jednego samoroba to chyba trochę dużo ? Cegły nie ułoży HDS. To dopiero początek później masz pospółkę chudziaka itd. itd. Może jesteś jakimś sportowcem albo pracujesz jako drwal w lesie i masz 1,9m i ważysz 110 kilo to jest jakaś szansa...
Ja miałem około 800bloczków i 3 murarzy robiło to 4 dni

aiki
08-05-2015, 21:43
bloczek waży 30 kg.
Rozważ pustaki szalunkowe i zalanie betonem z gruchy.

JedrulaLSW
14-05-2015, 22:44
Nie przesadzajmy, aż taki ze mnie samorob nie jest, na pewno nie bee kopał tego ręcznie, nie będę kręcił sam betonu w betoniarce a tym bardziej nie nosił bloczków od tego są maszyny w końcu kręgosłupa na loterii nie wygrałem. Murowania niestety będę się musiał nauczyć!
Na ten rok i tak planowany jest tylko stan 0 wiec nigdzie się nam nie spieszy:)

Pitbullek
15-05-2015, 20:49
Bloczek waży 22kg a nie 30, fakt 3 tyś bloczków to dużżżo zajmie Ci to jeśli masz prace zmianową około 40 dni, a jeśli pracujesz standardowo od 8 do 16 to ze 3 miesiące. Murowania nie trzeba się specjalnie uczyć, wystarczy pamiętać o paru ważnych rzeczach i mieć dobrą poziomicę, wszystko jest do zrobienia.
Pozdro

aiki
15-05-2015, 21:08
To zależy jaki:
Bloczki betonowe B6 (tel.: 601 843 047)
- bloczek betonowy B6 14/24/38 - M6, waga: 27kg, paleta: 50 sztuk
- bloczek betonowy B6 12/24/38 - M5, waga: 25kg, paleta: 60 sztuk
- bloczek betonowy B6 12/24/30 - M4, waga: 21kg, paleta: 72 sztuk

u mnie były te 27 i jak namokły to i 30 miały.

sebcioc55
15-05-2015, 22:24
Ja jeżeli już miałbym robić ławy i na to bloczki to zrobiłbym te ściany fundamentowe lane, z gruchy. W niektórych regionach kraju dają szalunki gratis do tego. Oszczędność czasu i kręgosłupa niedoceniona, ale czy wyjdzie dużo drożęj? Nie wiem, ale warto się zastanowić.

JedrulaLSW
16-05-2015, 22:58
Myślałem nad tym ale u nas nie dają do betonu szalunków.

grend
23-09-2015, 20:19
Coś się dzieje - rozładowałeś już 3 tiry bloczków? Czy teraz HDSem układasz bloczki na scianę fundamentową ?

maciejzi
27-09-2015, 15:40
Projekt super. Prosty w budowie i efektowny.

Zastanawia mnie garaż - bo ma duża powierzchnię i ma być ogrzewany. Ja bym zrobił nieogrzewany z kilku powodów: samochód zimą jeżdzi po solonych drogach, jak wjeżdza do ogrzewanego garazu, to błoto pośniegowe się z niego odmraża i spływa. Z tą breją nie ma za bardzo co zrobić w oggrzewanym garażu - trzeba odprowadzić na zewnątrz. Zapewne takie rozmrażanie i zamrażanie nie wpływa dobrze na elementy karoserii.

Poza tym masz dużą powierzchnię i dużą bramę na 2 samochody. Jak będziesz otwierać bramę całe ciepłe powietrze będzie sobie ulatywać. Drogo wyjdzie ogrzewanie nawet tylko do temp. 12'C. Na pewno drożej niż ogrzanie salonu i jeszcze ze 2 pokoi.


Z innej beczki - murowanie ścian fundamentowych to spory wysiłek . Pewnie masz ze 60 metrów bieżących, razy 1 metr wysokości ścian fundamentowych daje 33 tony bloczków betonowych. Słyszałem, że można wykopać pod ławy, zalać betonem z gruszki w gruncie, jeśli w miarę sztywny grunt (na wiosnę po deszczach nie będzie się osypywać wykop). Potem włożyć styropian na zewnętrzne ocieplenie i wewnętrzne i znowu zalać z gruszki jak w szalunkach. Przynajmniej tak majster mi jeden przekazał.W dwa dni masz solidny fundament, mocniejszy niż murowany z bloczków

Powodzenia w budowie! :-)

MeArek
27-09-2015, 19:23
Z tym garażem to nie masz racji. Wiem z autopsji. W nieogrzewanym garażu będzie się topić powoli (bo jednak zawsze na plusie jest temperatura) i nie zdąży odparować. Więc jeśli garaż to tylko ogrzewany.
Jeszcze nie widziałem żeby ktoś ławy ocieplał.

maciejzi
27-09-2015, 19:43
Z tym garażem to nie masz racji. Wiem z autopsji. W nieogrzewanym garażu będzie się topić powoli (bo jednak zawsze na plusie jest temperatura) i nie zdąży odparować. Więc jeśli garaż to tylko ogrzewany.
Jeszcze nie widziałem żeby ktoś ławy ocieplał.


Ławy nie. Ławy normalnie wlać w wykop przygotowany łyżką 60cm przez koparkę. Potem po stwardnieniu wstawić ocieplenie ścian fundamentowych.
Na przykład 10cm od zewnętrznej strony, 5cm styropianu od wewnęttrznej strony. Rozpórki w styropianie zrobić i delikatnie obsypać ziemią. W to wlać pompą do betonu beton z gruszki. Najszybsza metoda - majster mi mówił, że u siebie tak zrobił fundamenty swojego domu. Taki fundament jest mocniejszy niż z bloczków betonowych. Zbrojenie przy tych obciążeniach raczej niekonieczne, trzeba by potwierdzić u architekta. Jak wlejesz B20 w taki szalunek to będziesz miał znacznie mocniejsze ściany fundamentowe niż z bloczków betonowych B20.

Jak masz projekt robiony u znajomego architekta to popytaj - najwyżej kilka prętów zbrojenia fi 12mm trzeba by włożyć, zależy od gruntu itp. Ale nawet bez zbrojenia powinno wystarczyć i dużo mniej się namęczysz niż murując bloczki.



https://www.youtube.com/watch?v=ttQOvyGNDyU
https://www.youtube.com/watch?v=TKesN0mZhks

MeArek
28-09-2015, 14:41
Faktycznie źle przeczytałem. A z tym styropianem to uważaj bo przy zalewaniu mogą być jaja. Szalunki można wypożyczyć.

JedrulaLSW
30-09-2015, 22:57
Właśnie dzisiaj czyli 30.09.2015 Dostaliśmy pozwolenie na budowę:) po 8 miesiącach walki ze starostwem i 4 krotnym składaniem projektu... ale jest:)
Nic nie pisałem bo i nic się nie działo. Małe przygotowanie terenu zakup bloczków, stali,oraz desek.
Na ten rok i tak już nie wiele zrobimy, niestety... plan do wiosny wykopać i zaszalować ławy oraz włożyć zbrojenie a na wiosnę zalewać.

Nefer
30-09-2015, 23:33
Wystartujecie z buta na wiosnę :) To już za chwilę :)

JedrulaLSW
14-05-2016, 00:20
Witam ponownie. Nareszcie coś ruszyło:). Postaram się zamieścić parę fotek.

Najpierw przyjechała obrotówka i zdjęła humus.
https://qbdkwq-dm2305.files.1drv.com/y3mQK9PDJLqdB67URH_MpizPjJ84fGCwQIabk3Litr4sCJSH0e SQzp4Fnsw2Y09cg7r4CIMnUAAqaWmhatt_OmTwV2PPfE8MnEij JATaau44D8_av-upXDpvd94uv3mYAu7eHukD70y3iLJfjx7F9M23medtDDhurbj9 bshDMjEf7Y/DSC_0297.JPG?psid=1

Potem pojawili się geodeci i wyznaczyli domek:)

https://ajyv0a-dm2305.files.1drv.com/y3mp0fR3wisyZ89BY5WGUUr0cjJYE2TQxdccSmdAz6ftmf8T1B L9Rr7Izz2dYOKqnqH0_QZmqsZ3zyhBH86AuPGZBhfTbCujrMZg fWTr1FkFAJVIyjqHBzMwaGytse4u0SftBHfkEHdFJ9iwzKhRki uGcV7Is1JCuhpqGOhaN7utgE/DSC_0324.JPG?psid=1

https://dzyhqg-dm2305.files.1drv.com/y3mGZbyAvkDklr7RcbNziHH9APD3YatdosZCynSK7t4PDNB0Vu l7S0Uo9w9DfjNXIZ9xP0ZNJbdg7BnFBmVA_sDJDSINhBivLBj4 uE6CMdWSN48guvM1LLRAjahSijIqVxGPXWG_7p0b_dsy2N7oBC A3PJ20OP070c_dtA2SlqLBDE/DSC_0330.JPG?psid=1

A od kilku popołudni kopią nam fundamenty,powoli bo powoli ale idzie do przodu, na pierwszym planie pierworodny a w tle inwestorka.
https://bup0qq-dm2305.files.1drv.com/y3mzaIg8CfwXyiV-YDRQ-sYbbhgDwJGnFv82H0zkvk4aK01Lx5Kif3937k0IfDC-vyTQKHv940lwC53qUMQ-Q4Dzb3vuiQ1SxN3WfZVNO4vj9SojZFl_CXpDKGZqktpf63h6HV LVwGpP2HZhR3j3H5v3GDZA1y7OYJ4ve3X40XIgqE/DSC_0344.JPG?psid=1

https://bpmq5w-dm2305.files.1drv.com/y3miUNg0Zj2k8r2XRpX3YszY_Ssw7ZHlp7Rv-6Pp9sGlkd7DQHzB5xQ3uQ0wd_2FewhB6c7mA6CbB4LaDYha8tC O7W8xWaTzaQebjXtGcylfTEz9FwjQ__2umyDNib9wagl25jq1e XD5H0swqfL_MDBqq50mmHiWgH6kwXeGCDJTQ0/DSC_0365.JPG?psid=1

https://bumq5w-dm2305.files.1drv.com/y3muzdvPA0QKLLYN0FONUkxlN6FUaDSFz9BTIK5GeQ2ky5tlQt 7Oa6y6GNZMzjwjHhKclDRHdiceZgR_aD0YHG__PjZz1PWDF3K_ yUqMusZVPewGUJnUm3jvo4TCvjv_YgfbYz91hY7vUwO2w2R7gC IxxJ2H1SeIsK7c5nFxipxL1o/DSC_0364.JPG?psid=1

Przemek Kardyś
14-05-2016, 12:43
Wyczuwam podniecenie:cool: Gratuluję.

Edytuj wpis i daj na początku każdego linku znacznik , a na końcu to pojawiają się zdjęcia.

JedrulaLSW
15-05-2016, 10:41
I to jeszcze jakie:)
Tak kombinowałem jak wstawić zdjęcia ale coś mi nie szło. To URL skasować i dać IMG?

Coś mi nie idzie to dodawanie zdjęć.

Przemek Kardyś
15-05-2016, 21:37
I to jeszcze jakie:)
Tak kombinowałem jak wstawić zdjęcia ale coś mi nie szło. To URL skasować i dać IMG?

Coś mi nie idzie to dodawanie zdjęć.

Cholera to jakieś inne jest. Musisz mieć linka do pliku graficznego i jak go wkleisz w adres w nowym oknie przeglądarki, to powinien pokazac sie ten obrazek. Tu na forum taki link okladasz tymi znacznikamii masz zdjęcia widoczne, aleten onedrive chyba nie zadziała.
Ja mamz zdjęcia na imgur.com i tam jest za ddarmo hosting. Może powinieneś spróbować.

JedrulaLSW
15-05-2016, 22:22
Udało się:)

https://dzxkrq-dm2305.files.1drv.com/y3m7l0TWpfBnd0mSb4F7XJU3j2rhjOQS2X-gAZlsWa61gaNbd1VicEJ8QDe4V2vfqko0wDnaRvEJD5WdGROSg L4emJB2b9qLNm6-_YvpKGuP_AQ7SwmCO9jEAnwSg5wlIgdYVNjHCghCegWCIZUeH4 iTMepWvL8S7wRzOeMgjLc_fo/DSC_0340.JPG?psid=1

grend
15-08-2016, 20:38
... no super ściągnąles humus, a teraz przez 3 miesiące rozładowujesz tiry z bloczków ??? Czy moze wreszcie racjonalnie podszedłeś do tematu i wzialeś już ekipę i przestaleś się afiszować jako samorób ???

ovner
17-08-2016, 14:28
Ja miałem około 800bloczków i 3 murarzy robiło to 4 dni

gość krytykuje a sam nie jest w pełni samorobem :D

JedrulaLSW
22-08-2016, 18:14
Witam, fakt zaniedbałem dziennik! Nie afiszuję się bo idzie bardzo powoli, w pracy mam dużo zajęć i czasu mało na budowę a do tego jeszcze dwójka dzieci.
A więc tak po humusie przyszła pora na kopanie fundamentów.
https://bumq5w-dm2305.files.1drv.com/y3mi5p-ArT0AGJkSXWTyYNNFpIRH3RKF6vB3QWzMrAmH0UZhIe24Dc_DQ 9QmcownYpiXI9i1B5oZHyi2Q6BgekfKcbKP6cbxmpr4okmVoeb h5pTKaSBSmuut973UsGuShnuDM9rT8ZPuP154qsLyaxKpjnrKt Ea6qnrwFy1Xpz12Fk/DSC_0364.JPG?psid=1
https://bpmq5w-dm2305.files.1drv.com/y3mG9f05RQTYFLk7nzceMdtk6zRVZLXyQpXp4mfjdP2iq0IQNh y-A7zfSk11CsZNmx81S2gjqbfdSwg0-F4dRcT47VVOoQKdhz106J0GW2092w7AQTP67ksGE5Sf9pl3Ynz DTQeX0Sp0ttYoiCkKG-hxdcPZxbgXwYWQyf_0eBsNwo/DSC_0365.JPG?psid=1

Nastepnie zbrojenie się;) Po rozciągnięciu drutu trzeba to było jakoś pociąć.
https://aicpfw-dm2305.files.1drv.com/y3mnHOYHnXNjk0Mg-a_Lbf79qQLhXYcVUh8DQHbUkxuX153eGz2CTQ42YHdZKhlKDyg gN2GcD-EpW_ol9b0qmtCuuCWklSuCVPQVQ2wNra62k8qwNX_aDlK1vedr X46RzJWUxYUsHf_O9KtK7rNImnEcNi7akI9VACAIcH7Qc16FdA/DSC_0127.JPG?psid=1
https://ciecww-dm2305.files.1drv.com/y3mCch-O5D3EpHnE_UBy8g9aEqCDwNsCz68OT2nhPy-fPVe5zy6Zm4b4rs7aBXtmO1YrBJAEpVtsdOLhV0KM031xbyV2S B9wafELMXG2zCzigv75PSPrvBPZPrq8v9-t7lDbyNI7BoeibYq9tKful5S7AKtrlbs0YtebqwWODLjwHo/DSC_0146.JPG?psid=1
https://csecww-dm2305.files.1drv.com/y3m7XjiWUzLRkxsGNTm40V1abn05HLNO4_Nr24yFtDJKtPYlWv BoQj9M7GYD9gZ2fRcw9AlpsbZxXy202eETvPpVuYESMNRzwZXx al3YQyqFH4u6NEtk4Oty4INT4e9_NuR3IYSYG5V3L4mqhGXmia 2XmFEcyeUbqM4SMlXuA1YOQA/DSC_0147.JPG?psid=1
https://a24qzq-dm2305.files.1drv.com/y3mcH3_wm66SWXCqT5X6qChavfIRWU9L5tLAh2Du2IbtYwWncC e8eQLddp44GuWnDCn_5Q9-JwSzA94aueAfwWGLu0I9iHUrbrnA-rKyHnM8OyVufTV4Te8q_COeEv5f52CGCwB6UnbX4UYfF9Dyw-0qk-_9dOP5cPz6M_FXlqZJx4/DSC_0404.JPG?psid=1

Potem trzeba było to wszystko zalać betonem, wyliczyłem 41m3 a betoniarnia przywiozła mi 37m3 i straczyło do tego jeszcze w dobrej cenie i na jakość też nie narzekałem wszystkie gruszki takie same.
https://yedcaa-dm2305.files.1drv.com/y3mdUPepRgih_Vc8pWv0TIe8sDLwNkEQr_303srBgsOQlsyw7w vAYRWT4g_lP36DZmZHpjWPWO6IlM6lkBn_qfJKXtksYWyDKnyU N6_yoKGZmU5GQeXXK3vcnF6-X6tIQQy6S55uwDLd0K6LIxCZxmJqq0OawrtglqX4FuDEB3faS0/_DSC0591.JPG?psid=1
https://yebwlg-dm2305.files.1drv.com/y3mFi7I1eWgFGV1CnBOaqkh02WALJ5DoXup56UXww5t37B_dTv q0GDKdUp84iDjNAxdlVcsQkbt8XmruA0ziyEjwh4SNC-Io1IadBXwNlnXCFZZmZH-MNasco4ASg1f6sOFd2vvY9GoS6IFvW3pesmvU94EPnf7Hjtqti twrtD2muM/_DSC0590.JPG?psid=1

Niestety dzień po akcji wylewania law trafiłem na 10 dni do szpitala i siłą rzeczy wynająłem 2 murarzy, którzy przyszli pod moja nieobecność i wymurowali ściany. Myślę, że to była bardzo dobra decyzja bo gdy przyszło mi wymurować na części garażowej jedna warstwę to kręgosłup bolał mnie 3 dni, tak więc samorobem do końca już nie będę ale na pewno jeszcze okazji napracować się będę miał sporo.

A tak wygląda na chwilę obecną, do zimy plan był i jest zrobić stan zero, myślę, że się uda.
https://ypctxg-dm2305.files.1drv.com/y3m03F-HSuHGaDymBcmXRLiPKRtOWJw5Ncqb5nXiJxbVsLZTrMbV1RrJ4 CyT_q03LiFPtgI4v6jIVrUuqRkkjunuuYqvfLc6uf52523TpU4 RYf3T_t3pkBdJPYr59lWGrfB0bnzrOAqLoP7Cs_nAqKzsOiKti K_T4WPsRIvJNv8yAQ/_DSC0276.JPG?psid=1

Garaż.
https://xudxog-dm2305.files.1drv.com/y3mwZKdVPs_KP0CzOpBKRLEncT_EJ8WMU6nnpydUBuBy4cQt4Z Ch_xzdocID5AAKLTUfcbLQo_J2q49g96jnDzaRp4POnJCZwuLp Q4b-RcoBoimYGqbwqi3xLzG16o7PQ93JEquTx8dbcife51IL397sY7 589aBouo-Bqe_S_lroQo/_DSC0267.JPG?psid=1

Na wprost salon, po lewej kuchnia
https://xedxog-dm2305.files.1drv.com/y3m-d-cjgYVFowsQw3yglJoNpPiIv3i0dDa2gyS277BpF2nXBo3LOQrn TOvfNniSt0UxePPhAc4kkJYI4u-xm2VlPXYNoPGUuEiUuFvpsfeyyvV5i4HRyxXFWq026GWYa5bOk fnul0l_qPCFKMN44Nh6LK2I5VUbjx3Y0LITxmWqI8/_DSC0262.JPG?psid=1

Pokoje dzieci
https://yod46q-dm2305.files.1drv.com/y3mhUW3sJfNL-OS-SjqWPq3N31CyY2RibeRYNeyiQV-SH4PbfkLPfvCJwamoJ2vKSQtljSJyrTfqviThi30z6447rPr9O luePE-5FGlTNlKGzZEGOfNb_A9zUNpE6foyY3YM5pgIiwZPzLWL2Zuxo GR_nsanlhfJYwQuinCWYNSYN0/_DSC0278.JPG?psid=1

rania
16-09-2016, 17:48
Witam!
Przypadkowy trafiłam na ten dziennik i zorientowałam się, że działka wygląda znajomo. Jakiś czas temu przechodziłam obok Twojej budowy (mój wzrok przykuł najpierw ten nowoczesny dom obok) i zastanawiałam się czy to będzie dom, bo fundamenty wydały mi się bardzo rozległe. Projekt bardzo ciekawy i olbrzymi! Po nicku i avatarze można przypuszczać, że jesteś miłośnikiem motoryzacji, pewnie stąd ten przepastny garażo - warsztat. Źle Ci nie życzę, ale tego domu sam nie wybudujesz jak już większość gości dziennika zauważyła, jakkolwiek kibicuję i pozdrawiam!

drapek
16-09-2016, 19:23
zajefajny garaż :D :D zazdraszczam :D Chociaż sam mam niewiele mniejszy bo przerobione piwnice że wchodzą mi pod dom 3 auta ;)
Ale z tymi 5 latami w ciągu których chciałbyś wykończyć dom może być ciężko jeśli dużo zamierzasz zrobić samemu - no chyba że nie pracujesz :)
U mnie pękły 4,5 roku a zostało do wykończenia poddasze. O podwórku nie wspomnę...I mój dom ma 160m2 (teraz wiem że 30-40m2 za dużo)a nie 200m2.
Mimo wszystko życzę powodzenia!

ciężkiprzypadek
16-07-2019, 08:36
Witaj, jak budowa? Czy udało się ją szczęśliwie zakończyć? Bo nie ukrywam, że interesuje mnie Twoja elewacja ...szczególnie ściana szczytowa.
Mamy troszkę podobne domy, tylko mój jest mniejszy i rozważam podobną opcję elewacji u mnie i chciałabym zobaczyć, choćby na zdjęciach jej efekt.

JedrulaLSW
18-08-2019, 00:51
Wow, już zapomniałem o tym dzienniku ;). Budowa jakoś idzie choć nadal nie skończona, plan jest wprowadzić się na wiosnę. Elewacja nawet nie dotknięta, na chwilę obecną walczymy z instalacjami.