PDA

Zobacz pełną wersję : Mieszkanie w kamienicy - prosba o pomoc



GreenAgnes
05-04-2015, 11:31
Witajcie,

Czeka mnie kompleksowy remont mieszkania i chcialabym przedyskutowac wlasne zalozenia nt. rozplanowania pomieszczen. Zalaczam wstepny plan, ktory rozrysowalam.
Jest nas trojka: dwoje doroslych i dziecko. Mieszkanie jest wysokie – ok. 3,5 m, wielkosc – 90m2. Nie planujemy zmiany funkcji pomieszczen, ale moze to blad? Przez moment rozwazalismy przeksztalcenie sypialni przy kuchni na salon, ale w obecnym salonie mamy kominek. Duzym minusem mieszkania jest mala lazienka, ale nawet gdybysmy chcieli powiekszyc lazienke kosztem naszej sypialni, to niestety wiazaloby sie ze zniszczeniem zabytkowych sztukaterii. Ale moze taka lazienka nam wystarczy? Nie chcemy w niej wanny, za to przydalaby sie wygodna, duza kabina prysznicowa. Bardzo chcialabym umiescic w niej bidet, ale chyba sie nie zmiesci. Moze takie urzadzenie 2w1? Sa piekielnie drogie, ale bardzo zalezy mi na funkcji bidetu.
Zalaczam dwa plany: jeden oryginalny, drugi z moimi pomyslami.
Moze powinnismy przewrocic wszystko do gory nogami? Moze nie widze rozwiazan, ktore bylyby optymalne?
Bede wdzieczna za wszelkie sugestie :).



311709
311710

GreenAgnes
05-04-2015, 13:55
Ponizej moj pomysl na lazienke. Wstawilam tu urzadzenie 2w1 Duravitu – jest strasznie dlugie (62 cm), dlatego chyba nie zmiesci sie na scianie przy wejsciu. Wybralam tez wieksza umywalke, skoro nie pomieszcza sie 2. Obok kabiny prysznicowej jest piecyk gazowy. Mam pomysl, zeby go zabudowac (ma zamknieta komore spalania), byc moze pod nim zmiesci sie pralka – poczatkowo planowalam wstawic ja do kuchni, ale oryginalnie stala wlasnie tutaj. Myslalam tez, zeby na scianie przy wejsciu wstawic zabudowana szafke do sufitu. Moglaby byc stosunkowo plytka.
Obecna lazienka ma ok. 2,5 m wysokosci, sufit zostal obnizony, aby od strony przedpokoju powstaly 2 duze pawlacze. Lazienka jest mala, a wiec na pewno nie wygladalaby dobrze wysoka na 3,5m, ale i tak chcialabym jej sufit odrobine podwyzszyc – byc moze 2,8 m byloby OK?


311714

GreenAgnes
05-04-2015, 13:57
Linia przerywana zaznaczylam obecnie istniejaca scianke z k-g. Chcemy ja zlikwidowac, bo toaleta jest maciupenka i niewygodna, a na dodatek przy takim podziale przy wejsciu powstaje korytarzyk, ktorego tez sensownie nie da sie zagospodarowac. Jest nas tylko trojka, mysle, ze jedna lazienka z WC bedzie wystarczajaca.

GreenAgnes
06-04-2015, 11:31
Nie wiem, czy moge tutaj o to zapytac, ale bardzo prosze o pomoc w umeblowaniu mieszkania.
Linkuje swoj watek z rownoleglego forum oraz wstepny plan rozplanowania mebli, ktory nie zaklada zadnych rewolucji.


http://forum.muratordom.pl/showthread.php?236877-Mieszkanie-w-kamienicy-prosba-o-pomoc

311794

Podobaja mi sie jasne, skandynawskie wnetrza, wiec stawiamy na duzo bieli. W tej chwili drzwi sa w oplakanym stabie, dlatego bedziemy chcieli oczyscic (takze okna), a nastepnie pomalowac je na bialo badz na bezowo. Jesli chodzi o podlogi w kuchni, przedpokoju i lazience, chcialabym ja polozyc we wzor w jodelke, jedna na calej przestrzeni, zeby optycznie powiekszyc przestrzen. Wybralam juz plytki Pro Architectura Villeroy&Boch - czarne matowe 10x30 cm. Zastanawiam sie jeszcze czy zamiast czarnych nie wybrac szarych? Planujemy odslonic troche cegly. W zaleznosci od tego, w jakim bedzie stanie, pozostawimy ja w oryginalnym kolorze, albo pomalujemy.

Kuchnia bedzie na pewno biala, zapewne z Ikei. Do tego betonowy blat, a na scianie zaimpregnowana i zabejcowana na czarno sklejka (widzialam takie
rozwiazanie na Pinterest i mnie zachwcilo). Przy oknie planuje polki z ziolami po jednej stronie, a po drugiej niewielki stol z krzeslami.
Gdyby blat betonowy mial nas zrujnowac, postawimy na drewno i sciane pomalowana ceramiczna czarna farba.

W salonie chcielibysmy wstawic wygodna sofe z funkcja spania. Od jakiegos czasu czytam o roznych sofach i widzialam, ze chwalona jest Furninowa? Obecny kominek jest mocno rustykalny, ale na razie nie bedziemy go chyba wymieniac, mam nadzieje, ze pomalowanie na bialo pomoze. Przed kominkiem czesc podlogi jest wykafelkowana. Kolorystycznie nie bedzie nam do niczego pasowala, a ponadto czesc plytek jest popekana, a wiec bedziemy je chcieli wymienic, ale na co? Moze czarny marmur?
Podlogi zostana wycyklinowane i zaolejowane. W salonie zlikwidujemy podwieszany sufit, zeby odlonic schowane pod nim sztukaterie. We wszystkich pokojach wymagaja zdjecia kilkudziesieciu warstw farby i sami zajmiemy sie ich renowacja.

Lazienka mialaby byc biala - plytki tylko tam, gdzie to jest konieczne, ciemne fugi. Myslalam o kwadratowych plytkach glossy firmy Rako. Zastanawiam sie nad WC z funkcja bidetu; na pewno chcemy wstawic duza kabine prysznicowa. Czy ktos z Was uzytkuje taka o wielkosci 120x80? Baterie prysznicowa zamontujemy chyba na polowie dlugosci dluzszej sciany.

Bede wdzieczna za wszelkie sugestie z Waszej strony. To nasz pierwsze mieszkanie i chcielibysmy uniknac jak najwiekszej ilosci bledow... Chetnie przyjme i przedyskutuje wszystkie sugestie i namiary na to, co sie sprawdzilo w Waszych domach i mieszkaniach.

GreenAgnes
06-04-2015, 11:34
Jeszcze raz wklejam plan mieszkania, mam nadzieje, ze bedzie teraz wyswietlal jako wiekszy.

311795

GreenAgnes
06-04-2015, 12:09
Bardzo podobaja mi sie proste sofy. Planuje sciany w kolorze zlamanej bieli, do tego naturalny kolor podlogi i duzy perski, kolorowy dywan. Sofa powinna byc chyba jak najprostsza. Podoba mi sie Vesta Furninovy, ale z tego co widze, nie ma funkcji spania? Moze ktos z Was zna podobny model ale rozkladany?

http://www.mti-furninova.pl/img1/vesta_2,5chl.jpg

Dywan mialby byc niebiesko-czerwony, zalezy jaki zdolam kupic w... dobrej cenie. Sofa w kolorze neutralnym, do tego turkusowy fotel i inne niebieskie dodatki.

http://zdjecie.pixmac.pl/4/perski-dywan-antique-arabic-pixmac-zdjecie-79600863.jpg