PDA

Zobacz pełną wersję : Dieta bezglutenowa. Co sądzicie?



Italia90
07-04-2015, 13:04
Od miesiąca kupuję produkty bezglutenowe. Czuję się lepiej i moja sylwetka wyszczuplała( tak mi mąż mówi). Stosujecie takie produkty?

januszekbud
27-02-2017, 12:46
Szczerze mówiąc myślałem, że to ściema, ale muszę przyznać, że po przejściu na taką dietę.. no może nie do końca ale ograniczenie glutenu czuje się lepiej :)

marzenka.o
26-04-2017, 13:26
Bo ludzie, którzy nagle unikają glutenu, zaczynają też lepiej się odżywiać. Nic dziwnego, że też poprawia im się samopoczucie.

Alishia
17-05-2017, 14:19
to jest jakiś ogólny szał na tą dietę bezglutenową. Teraz to wszyscy są bezglutenowcami, tylko powiedzcie mi co to niby daje.

marzenka.o
24-05-2017, 11:55
Jak nie jesteś chora na celakię, to właściwie nic. Co gorsze - pozbywasz się produktów, które są naprawdę pełnowartościowe.

januszekbud
31-05-2017, 09:05
Jeżeli ci to pomaga to spoko, nie mam nic przeciwko. Może i nastała moda, a może ludzie w końcu zwracają uwagę na to co jedzą?

niktspecjalny
31-05-2017, 10:01
Jeżeli ci to pomaga to spoko, nie mam nic przeciwko. Może i nastała moda, a może ludzie w końcu zwracają uwagę na to co jedzą?

Odpowiedziałeś.I co z tego ma wynikać???

Jaromi
06-06-2017, 19:31
Z tego, co wiem, gluten nie jest dobry dla nikogo. Obciąża organizm i zakleja jelita.

marzenka.o
07-06-2017, 12:03
Trzeba też pamiętać, że nie wszystkie produkty bezglutenowe są tak naprawdę zdrowe. Szczególnie te wysoko przetworzone.

Yeschef.blog
15-07-2017, 10:38
Jak w każdej diecie, trzeba zadbać o prawidłowy dobór produktów. Wykluczone produkty trzeba zastąpić innymi równie wartościowymi. Wydaje się, ze przechodzenie na dietę tylko ze względu na modę, jeśli nie pójdzie w parze z wiedzą na temat tej diety może przyczynić się do poważnych niedoborów. Z kolei jeśli chodzi o zdrowe żywienie - jestem na tak ;)

marzenka.o
19-07-2017, 07:40
Ja niedawno robiłam sobie test na nietolerancję glutenu. I wyszło mi, że mogę go jeść - dlatego przed przejściem na taką dietę, lepiej wykonać badania.

nie_zapominajka
24-08-2017, 09:53
Jeżeli nie ma się uczulenia, to nie ma żądnych przeciwwskazań do tego by unikać glutenu, co więcej, stosowanie takiej diety przez osoby, które nie mają takiej potrzeby zdrowotnej, jest wręcz szkodliwe!

agamemnon91
24-08-2017, 10:15
Większość ludzi nabyła alekrgii na gluten jakieś dwa lata temu, jakoś do tej pory wszyscy byli zdrowi :o:bash:

dwiecegly
24-08-2017, 11:20
z przyczyn zdrowotnych byłem na diecie bez glutenu (całkowicie) przez 4 lub 5 miesięcy. Nie odczułem żadnej poprawy w samopoczuciu i zdrowiu. Natomiast szybko się chudnie. Jak nie masz ewidentnej alergii na gluten (ma ją mniej niż 1% ludzi) to sobie daruj. Taka była moda, która już zresztą mija bo żadne badania nie potwierdziły cudownych skutków.

marzenka.o
07-02-2018, 12:24
U mnie to jednak nie zadziałało odchudzająco. Ale za to lepiej się czułam po jedzeniu, nie tak "ciężko".

nalepa
05-06-2018, 20:15
Jak dla mnie to bzdura.

Thaturne1975
19-07-2018, 11:44
Dieta bezglutenowa dla osób które nie mają celiakii jest bez sensu. Ale warto ograniczać jedzenie pszennych bułek i tego typu chleba bo to masa kalorii a żadnych wartości odżywczych

ryan22
28-05-2019, 22:00
Cześć. Chciałbym się was zapytać co sądzicie o diecie bezglutenowej. W głównej mierze chodzi mi o to, czy jest zdrowa?

RobertZbudowy
17-02-2021, 10:38
Coraz więcej osób po taką sięgą, z różnych powodów, od przekonań przez to, że ponoć jest rewelacyjna i człowiek czuje się lepiej. Cóż, próbowałem, u mnie nie ma różnicy, a smaki jednak nie te same. Nie będę przy tym odmawiał tym, dla których to naprawdę ważny element życia (nie mówiąc już o wskazaniach lekarskich...)

Elfir
17-02-2021, 10:40
Cześć. Chciałbym się was zapytać co sądzicie o diecie bezglutenowej. W głównej mierze chodzi mi o to, czy jest zdrowa?

dla chorych na celiakię na pewno.

giman
27-03-2021, 08:10
Ci co próbują bezglutenowej i się lepiej czują to prawdopodobnie jedna z dwóch przyczyn:
- jak już marzenka.o napisała Bo ludzie, którzy nagle unikają glutenu, zaczynają też lepiej się odżywiać.
- lub dlatego, ze porzucili pieczywo a nie gluten sam w sobie. Większość pieczywa w sprzedaży to podłe świństwo.

jupil
28-04-2021, 07:08
wyszuplić to nie wyszczuplą raczej dl aosób które nie mogą jesć glutenu to ok :)

pzczechow
03-06-2023, 20:54
Cześć. Chciałbym się was zapytać co sądzicie o diecie bezglutenowej. W głównej mierze chodzi mi o to, czy jest zdrowa?

Dieta bezglutenowa może być zdrowa, jeśli jest odpowiednio zbilansowana i uwzględnia pełnowartościowe źródła zamiennych składników. Ważne jest, aby w diecie bezglutenowej uwzględnić produkty bogate w błonnik, witaminy, minerały i inne składniki odżywcze. Dietetyk będzie w stanie pomóc w doborze odpowiednich alternatyw dla produktów zawierających gluten, tak aby dieta była zrównoważona i odpowiednio odżywcza.

Podsumowując, ocena zdrowotności diety bezglutenowej powinna być dostosowana do indywidualnych potrzeb i stanu zdrowia każdej osoby. Wizyta u :spam: pomoże w zrozumieniu, czy dieta bezglutenowa jest dla Ciebie odpowiednia i jak ją właściwie zbilansować, aby zapewnić odpowiednią ilość składników odżywczych.