PDA

Zobacz pełną wersję : Brama przesuwna o świetle 6m.



masliw
07-04-2015, 14:52
Witam,
Potrzebuję kupić bądź zlecić wykonanie bramy przesuwnej o świetle 6m. Czy ktoś może montował taką bramę i może podpowiedzieć gdzie i ile to kosztowało. Nie potrzebuje jakichś wodotrysków jeśli chodzi o wygląd ma być prosta i działać - to podstawa, reszta nieistotna. Oczywiście w planie jest aby była sterowana, ale wszystko będzie zależało od pieniędzy.
Montaż w okolicach Łącka koło Nowego Sącza (małopolskie)
Pozdrawiam

rafal194
07-04-2015, 15:59
Musisz liczyć się z kosztami rzędu od 3200w górę +koszt ocynku i wylania ławy pod przeciwwagę +koszty piach cement..koszt napędu tylko i wyłącznie firmowy od 1500zł +koszty montażu.Polecam zapytać się montażysty czy ma certyfikat i szkolenia żeby w razie awarii nie umywał rąk.

zbigmor
09-04-2015, 11:14
Witam,
Potrzebuję kupić bądź zlecić wykonanie bramy przesuwnej o świetle 6m. Czy ktoś może montował taką bramę i może podpowiedzieć gdzie i ile to kosztowało. Nie potrzebuje jakichś wodotrysków jeśli chodzi o wygląd ma być prosta i działać - to podstawa, reszta nieistotna. Oczywiście w planie jest aby była sterowana, ale wszystko będzie zależało od pieniędzy.
Montaż w okolicach Łącka koło Nowego Sącza (małopolskie)
Pozdrawiam

Jeśli chodzi o koszty to wszystko zależy od wykończenia i wyposażenia. Brama o długości całkowitej około 9mb, profil nośny 80/80/5/27mm. Wózki mogą być pięciorolkowe. Cynkowana, czy nie to kwestia indywidualna. Dobrze by było aby nie była wypełniona elementami kutymi ze względu na masę całości. Koszty rzeczywiście w okolicy 3000zł, ale jak pisałem wyżej zależy to od wielu czynników. Można zamówić samą ramę, a w montaż i wypełnienie pobawić się samemu.

masliw
10-04-2015, 08:04
Oczywiście zdaję sobie sprawę, że koszty są zależne od wielu czynników, ale tak jak pisałem interesuje mnie najprostsza brama. Jeśli chodzi o wypełnienie to zastanawiam się nad tymi gotowymi elementami z drutu bo to proste i tanie a przy tym lekkie, tak że zależy mi głównie na konstrukcji i napędzie. Tak czy inaczej to koszt rzędu 4500zł z tego co piszecie. Pytałem u wiśniowskiego taka brama z napędem około 6500, więc się zastanawiam czy nie wziąć takiej, bo to różnica w cenie nie jakaś straszna, a przynajmniej wykonanie się wydaje być solidne i jak rozmawiałem ze znajomym co pracował u niego to mówił że faktycznie jakościowo jest OK.
Dziękuję za informację.
Pozdrawiam

marsik32
15-04-2015, 19:24
Witam. Właśnie taką bramę zamówiłem i została mi dostarczona. Swiatło bramy to 6,75m. Nie mówię tu o kosztach bo to inna sprawa bo zrobił mi to kuzyn po kosztach. Brama jest solidna, rama z profili 6x6 o grubości 2 mm, wypełnienie w środku z profili 3x2. Długość całości wraz z przeciwwagą to ok 8 mb. Przyjechała do mnie do Gdańska z okolic Bydgoszczy na podwójnej lawecie samochodowej. Waga tego cuda to ok 350 kg. Sciągnęliśmy ja ręcznie w trzy osoby, dlatego nie mogła być cięższa bo byśmy nie dali rady. Mam jednak pytanie odnośnie napędu. Jaki konkretnie potrzebuję , jakiej firmy wybrać - w grę wchodzi tylko markowy. Chcę aby pilot działał również z napędem bramy Horman. Proszę o pomoc.

marcinp777
03-12-2015, 20:19
Mam pytanie odnośnie mojej bramy, czy rozstaw wózków jezdnych i dł. ławy pod nimi jest prawidłowa - brama ma dł. 8m, światło 5,5m, a rozstaw wózków to 1.9m, brama po pełnym otworzeniu bardzo opada ok. 5 cm od poziomu ogrodzenia, wykonawca twierdzi, że to normalne bo brama jest ciężka ok. 400 kg. Boję się, że po montażu automatu ten długo nie wytrzyma. A druga sprawa to odległość pomiędzy słupkiem dojazdowym, a ogrodzeniem według mnie powinno to zostać w jakiś sposób wypełnione i dokładnie ta sama sytuacja po drugiej stronie, mniejsze zwierzęta spokojnie się tamtędy dostaną na podwórze. Czekam na Wasze opinie.

marcinp777
03-12-2015, 20:21
nie mogę dodać zdjęć

marcinp777
04-12-2015, 19:33
Nie mogę dodać zdjęć, to proszę mi powiedzieć jaki powinien być rozstaw wózków jezdnych - brama 8 mb, światło 5,5 mb wózki rozstawione od siebie 1,9 m. waga ok. 400 kg. Brama przy pełnym otwarciu opada 5 cm, czy tak powinno być ?

Janko1314
07-12-2015, 07:07
Witam. Właśnie taką bramę zamówiłem i została mi dostarczona. Swiatło bramy to 6,75m. Nie mówię tu o kosztach bo to inna sprawa bo zrobił mi to kuzyn po kosztach. Brama jest solidna, rama z profili 6x6 o grubości 2 mm, wypełnienie w środku z profili 3x2. Długość całości wraz z przeciwwagą to ok 8 mb. Przyjechała do mnie do Gdańska z okolic Bydgoszczy na podwójnej lawecie samochodowej. Waga tego cuda to ok 350 kg. Sciągnęliśmy ja ręcznie w trzy osoby, dlatego nie mogła być cięższa bo byśmy nie dali rady. Mam jednak pytanie odnośnie napędu. Jaki konkretnie potrzebuję , jakiej firmy wybrać - w grę wchodzi tylko markowy. Chcę aby pilot działał również z napędem bramy Horman. Proszę o pomoc.
Markowy to nie zawsze znaczy dobry. Przez wiele lat sobie budowali "markę" i teraz nie muszą się starać o klienta. Z pilotami bywa różnie. Producenci wgrywają do nich własne kody i działają one na różnych częstotliwościach. Polecam ROBUSA 600 od Nice i KSE 380 od Elektrobimu. :)