PDA

Zobacz pełną wersję : cieknący balkon?



ewik1
07-04-2015, 16:22
prosze o porade, bo już sami nie wiemy kogo słuchać
Kupiliśmy dom w którym są 2 balkony, jeden nad wykuszem i drugi nad wejściem.Początkowo balkony miały tylko wylewkę betonową. Balkon nad wykuszem przeciągał i na suficie w salonie była wielka plama.Zatrudniliśmy Pana, który położył pape termozgrzewalną, styropian, zrobił spadek i cienką wylewkę betonową. Było oki, aż do momentu ostatnich deszczy. Balkon nad wykuszem znowu zaczął przeciekać.
CO ZROBIĆ ŻEBY POZBYĆ SIĘ TEGO PROBLEMU??????:bash:
Dodam, że uprzednio balkony były tylko z betonu, na domu już jest elewacja i papa nie była wywijana na ścianę.
Facet, do którego zwróciłam się o poprawe balkonu twierdzi, że należy odciąć elewacje na poziomie 50 cm i podłożyć termozgrzewalną pape i przykryć betonową wylewką ze spadkiem, na to jakaś mazia i potem płytki....
co sądzicie, poradzcie

Czy jest jakaś opcja nie psucia elewacji?

Jan P.
07-04-2015, 19:49
Wystarczy 5-10 cm. Ściąć 2 cm z grubości, zaciągnąć klejem i wywinąć na to papę. Jaka jest wysokość luzu do drzwi? Jan

milo222
07-04-2015, 20:13
prosze o porade, bo już sami nie wiemy kogo słuchać
Kupiliśmy dom w którym są 2 balkony, jeden nad wykuszem i drugi nad wejściem.Początkowo balkony miały tylko wylewkę betonową. Balkon nad wykuszem przeciągał i na suficie w salonie była wielka plama.Zatrudniliśmy Pana, który położył pape termozgrzewalną, styropian, zrobił spadek i cienką wylewkę betonową. Było oki, aż do momentu ostatnich deszczy. Balkon nad wykuszem znowu zaczął przeciekać.
CO ZROBIĆ ŻEBY POZBYĆ SIĘ TEGO PROBLEMU??????:bash:
Dodam, że uprzednio balkony były tylko z betonu, na domu już jest elewacja i papa nie była wywijana na ścianę.
Facet, do którego zwróciłam się o poprawe balkonu twierdzi, że należy odciąć elewacje na poziomie 50 cm i podłożyć termozgrzewalną pape i przykryć betonową wylewką ze spadkiem, na to jakaś mazia i potem płytki....
co sądzicie, poradzcie

Czy jest jakaś opcja nie psucia elewacji?

można zrobić bez zrywania ocieplenia - należy wywinąć blachę i ją włożyć w nacięte ocieplenie potem papa i już - tak u mnie zrobili i jest ok

Jan P.
08-04-2015, 05:57
można zrobić bez zrywania ocieplenia - należy wywinąć blachę i ją włożyć w nacięte ocieplenie potem papa i już - tak u mnie zrobili i jest ok

To Ci źle zrobili. Papa przyklejona na płask do blachy puści . Różna rozszerzalność. Jan

ewik1
08-04-2015, 22:15
Wystarczy 5-10 cm. Ściąć 2 cm z grubości, zaciągnąć klejem i wywinąć na to papę. Jaka jest wysokość luzu do drzwi? Jan

Panie Janie, przepraszam ale ja jestem tylko kobietką, można jaśniej jak ma to wyglądać?nie wiem o co Pan pyta -wysokośc luzu od drzwi?

Jan P.
09-04-2015, 06:00
Panie Janie, przepraszam ale ja jestem tylko kobietką, można jaśniej jak ma to wyglądać?nie wiem o co Pan pyta -wysokośc luzu od drzwi?

Czy jest miejsce na wylewkę i płytki - ok. 5 cm ? Jan

ewik1
09-04-2015, 08:43
wylewka jest już zrobiona na tych papach, teraz należałoby kłąść tylko jakąś mazie i płytki...ale że to wszystko przecieka-bo papa nie była wywijana na ścianę-żeby właśnie nie psuć elewacji-teraz facet twierdzi, że musi to wszystko skuć i położyć od nowa łącznie z wywyinieciem papy i zepsuciem na 50 cm elewacji!!!!pomocy Panie Janie:(

ewik1
11-04-2015, 10:10
czy nikt z mądrych głów nie potrafi doradzić?:confused:

Jan P.
11-04-2015, 13:33
czy nikt z mądrych głów nie potrafi doradzić?:confused:

Pytam się ; czy TERAZ jest miejsce na wylewkę i płytki do progu. Nie potrze-baby skuwać. Jan

ewik1
11-04-2015, 17:07
Pytam się ; czy TERAZ jest miejsce na wylewkę i płytki do progu. Nie potrze-baby skuwać. Jan

teraz to jest miejsce tylko na płytki i na nic wiecej

Jan P.
11-04-2015, 17:18
teraz to jest miejsce tylko na płytki i na nic wiecej

To trzeba zdjąć wylewkę, zamontować obróbkę , Pokryć dobrą papą z wywinięciem 10 cm na ścianę. Jan

ewik1
11-04-2015, 18:22
czyli ściąć elewacje na 10 cm i wywinąć papę?rozumiem, że potem ubytek elewacji zakryje cokół.Ale czy da rade zgrzac pape na tych 10 cm? nie podpalając steropianu?

fighter1983
11-04-2015, 18:40
Lub położyć zywice poliuretanowa zamiast

Jan P.
11-04-2015, 19:18
Trzeba czytać uważnie:bash: Wyraźnie napisałem : "Zaciagnąć klejem " Chodzi o klej do styro, żeby była jasność . Nie butapren .Jan

atelega
11-04-2015, 19:34
Lub położyć zywice poliuretanowa zamiast

tak czy owak elewację trzeba wyciąć

Jan P.
11-04-2015, 20:44
tak czy owak elewację trzeba wyciąć

2 cm z grubości ocieplenia a 10 wysoko. Jan

ewik1
11-04-2015, 21:27
prosze o wyrozumiałość jak to 2 z grubości ocieplenia? styropian ma 12 cm grubości a ja mam wyciąć tylko 2cm. i na 8 cm styropianie mam wywinąć papę?
dlaczego nie ściąc po całości 10cm i pape wywinąć bezpośrednio na ścianę domu?:rolleyes:

Jan P.
12-04-2015, 06:40
prosze o wyrozumiałość jak to 2 z grubości ocieplenia? styropian ma 12 cm grubości a ja mam wyciąć tylko 2cm. i na 8 cm styropianie mam wywinąć papę?
dlaczego nie ściąc po całości 10cm i pape wywinąć bezpośrednio na ścianę domu?:rolleyes:

Spokojnie Janek , spokojnie. Na ścianie ma pozostać 10 cm styropianu. Inaczej będzie mostek termiczny. Styropian pionowy powinien łączyć się ze styropianem poziomym ( inaczej mostek). Jan

aiki
12-04-2015, 08:21
Mistrzu Janie, bez schematu chyba się nie obejdzie.

Jan P.
12-04-2015, 09:01
Mistrzu Janie, bez schematu chyba się nie obejdzie.

Ciężka sprawa. Na komputerze gorzej mi idzie niż na budowie. W każdym razie ma powstać uskok 2 cm w ociepleniu pionowym o wys 10 cm.Jan

ewik1
12-04-2015, 09:36
czyli wycinam klocek styropianu o wymiarach 2cmx10cm.skuwam betonową wylewkę i na nowo wywijam pape (termozgrzewalną czy jaką) wywyijam na ścianę na której jest pozostałość styropianu i wylewam wylewkę?
pytam bo nie chc żeby jakiś partacz zrobił to po swojemu i żeby znowu przeciekało....:confused:

Jan P.
12-04-2015, 10:15
Tak. Te 10 cm trzeba zmierzyć po skuciu. Po wycięciu styropianu zaciągnąć klejem, żeby nie stopić. Papa 5,2 mm gr. na osnowie poliestrowej z sbs-em (w rolce 5m2). Przed położeniem papy zamontować obróbki np kapinos, pas nadrynnowy. Ważne; obróbka ze spadkiem. Jan

ewik1
12-04-2015, 21:06
Panie Janie jest Pan wielki.teraz wszystko załapałam:bye:

Jan P.
13-04-2015, 05:53
Życzę udanego nadzoru nad fachowcem:bye: Jan

jnow1
15-04-2015, 21:03
Mam poważne wątpliwości co do tej metody ,wywijanie papy - zgrzewanie przy styropianie,są lepsze izolacje np.wodoszczelna masa cementowa TYTAN HYDRO 2K. (sucha zaprawa którą mieszamy z rozcieńczalnikiem) worek 25kg + 8l rozcieńczalnika....komplet kosztuje w granicach 260 zł...zużycie około 3kg/m2.Ja bym wyciął na wysokość 10 cm styropianu....aż do muru, dwukrotnie wykonał izolację z Hydro dokładnie smarując te 10 cm na murze...styropian wkleiłbym na piankę do styropianu...żadne kleje...dla świętego spokoju na styropian wkleiłbym taśmę izolacyjną posmarowaną Hydro ,Jeżeli już nie zmieści się warstwa spadkowa ,to niestety trzeba skuć starą wylewkę,papę też bym wywalił.
http://www.grupapsb.com.pl/porady/lista/porada/tytan-hydro-2k-wodoszczelna-hydroizolacja-tarasow-i-balkonow.html?Part=54

ewik1
18-04-2015, 12:11
mam pytanko czy jak po wsycięciu 2cm styropianu z 12 cm elewacji i wywinięciu papy na pozostałych 10 cm nie bedzie wilgoć mi przeciągać? pomiędzy ścianą a steropianem nadal jest wolna przestrzeń:bash:

Jan P.
18-04-2015, 13:09
Czyli ten 'Pan" , którego zatrudniliście nie połączył obu styropianów ? Jan

ewik1
18-04-2015, 21:08
ma zacząć działać od wtorku. rozawialam z nim dzisiaj i mówię że wycinamy klocek 2x10cm, wykładamy pape, zawijamy, podgrzewamy i wylewamy nową wylewk ze spadkiem...na co on mi mówi, że to nic nie da bo jak zostawimy 10 cm styropianu (na grubości) na ćianie, to po miedzy ścianą domu a tym pozostałym steropianem bedzie wolna przestrzen i bedzie nadal podciągać :bash:
p.s o jakie łaczenie steropianów chodzi? na wycieciu tym miejscu chciałam położyć cokół granitowy, który by się zrównał z elewacją.


nie, witki mi już opadają!!!!