PDA

Zobacz pełną wersję : Jak zamontować profile do taśm led?



Wika23
08-04-2015, 11:55
Z góry przepraszam, jeśłi pisze w nieodpowiednim dziale. Mam jednak problem. Właśnie przyszły elementy do mojego oświetlenia. Mają to być taśmy led pod szafkami w kuchni. Problem polega na tym, że nie mam pomysłu, jak zamontować aluminiowe, narożne profile do tych taśm. czym je przytwierdzić do szafek? Nie ma tam żadnych otworów, nie ma także jak ich wywiercić. Na tasmę dwustronną? Boję się, że odpadną, bo nie utrzyma ciężaru. Może ktoś wie, co powinnam zrobić?

elpapiotr
08-04-2015, 13:43
312090

Wika23
08-04-2015, 15:10
No dzięki, wiem, że ma być w kącie, pytanie brzmi czym przymocować do szafki?

elpapiotr
08-04-2015, 15:13
Delikatnie przewiercić otwory, sfazować je, malutkimi wkrętami przykręcić do cokołu szafki.

Wika23
08-04-2015, 15:48
no tylko tam się nie da przewiercić otworów, bo wewnątrz listwy jest za mało miejsca, żeby umieścić wkręty. Myśłisz że jakaś dobra taśma załatwi sprawę?

elpapiotr
08-04-2015, 15:52
No przecież da się, tylko trzeba być elektrykiem precyzyjnym, to wszystko.
Nie na darmo zdjęcia pokazałem - tak właśnie jest zrobione.
Rozbebeszał nie będę, by zdjęciowo potwierdzić.

kasprzyk
08-04-2015, 17:30
Możesz też użyć kleju - nie wiem jakie tam masz powierzchnie, dopasujesz coś z Fix-a http://juan.pl/oferta/kleje--uszczelniacze_475/-klej-pattex--fix-total_10687.html

Misiekd
10-04-2015, 20:26
ja mam dokładnie takie same profile narożne w kuchni - otwory da się jak najbardziej nawet niewyszukanym narzędziem jakim jest wiertarka z rozsypanym "udarem", którego wyłączyć się nie da. Spokojnie wiertłem 8mm wierciłem pod kable zasilające. Do szafek przytwierdzałem klejem montażowym - trzyma jak wściekłe. Taka uwaga - przyklejaj/przykręcaj/cokolwiek nie wymyślisz do szafek nie do ściany bo jak będziesz musiał ruszyć szafkę (np. przesunąć o centymetr) to będzie problem

Mik4
13-04-2015, 17:48
Z góry przepraszam, jeśłi pisze w nieodpowiednim dziale. Mam jednak problem. Właśnie przyszły elementy do mojego oświetlenia. Mają to być taśmy led pod szafkami w kuchni. Problem polega na tym, że nie mam pomysłu, jak zamontować aluminiowe, narożne profile do tych taśm. czym je przytwierdzić do szafek? Nie ma tam żadnych otworów, nie ma także jak ich wywiercić. Na tasmę dwustronną? Boję się, że odpadną, bo nie utrzyma ciężaru. Może ktoś wie, co powinnam zrobić?

Witam
Własnie kończe remont kuchni i dziś montowałem profile led przykleiłem na taśmie dwustronnej i nie ma szans odkleić.
Przy jednej przykleiłem i chciałem przesunąć o 0,5 cm zrezygnowałem bo mógłbym zgiąć profil podczas odklejania tak mocno trzyma.
Ja montowałem płaskie ale one sa tak lekkie że przy narożnych też bedzie trzymać--powierzchnie profili i szafek są gładkie to sprzyja sile trzymania taśmy--pozdrawiam