PDA

Zobacz pełną wersję : siłownik do bramy suwanej



peg...konto usunięte
20-08-2004, 09:21
:P

GAZOBETON
20-08-2004, 11:09
czeka mnie zakup silownika do bramy suwanej i zastanawiam się na d wyborem firmy i typu. Może Nice ROBO100 a może FAAC740. Jeśli ktoś z was używa to proszę w paru słowach czym się kierowaliście w wyborze

Siłownik powinien być dobrany do ciężaru i charakteru bramy, tzn. częstotliwości jej używania, wtedy można dobrać właściwy siłownik. Jeżeli fachowiec doradza ci zakup siłownika bez tych informacji to poszukaj innego, bo ten sie na tym nie zna.

Pozdrawiam
Gazobeton

invx
20-08-2004, 19:21
ja mam zamontowanego nice'a i nie narzekam, a przy wybieraniu kierowalem firma, nie chcialem jakieos bubla z garazu, wolalem dolozyc troszke i otwierac brame spokojnie :)

Bungy
24-08-2004, 10:00
Właśnie założyliśmy Nice z serii Robo, kierując się ronomą firmy i poleceniem znajomego, który ma do czynienia z bramami i polecił właśnie ten produkt. Warto zwrócić uwagę na dobranie silnika z lekkim nadmiarem mocy, my do suwanki 330 x 180 wypełnionej drewnem założyliśmy silnik do 600kg. Wszystko działa i co fajne jak się napijemy to bez obaw mozna się zainstalować na bramie i posługując się pilotem swobodnie szusować.

jolly
24-08-2004, 10:34
A ja polecam firmę SOMMER POLSKA sp. z o.o. - są niezawodne!!!
RObiliśmy jako niezależna firma testy ze wszystkimi napędami, które są dostępne na rynku, by wybrać ten, który będziemy sprzedawać, najdłużej wytrzymywał !!!!
Taki napęd do bramy przesuwnej o masie do 300 kg - 1575+vat :D , działa bez zarzutu i jest super!!!

Zbigniew Rudnicki
24-08-2004, 17:13
Przy wyborze napędu bramy przesuwnej warto zwrócić uwagę na prędkość przesuwania (nie powinna być zbyt mała).
Rozmiary i ciężary bram stosowanych przy domkach jednorodzinnych mieszczą się w przedziale bram najmniejszych, więc i moce mogą być małe.
Zębatki bywają z tworzywa lub stalowe ocynkowane.
Te ostatnie wymagają okresowego smarowania, ale są podobno trwalsze.
Skrzynkę napędową łatwo odkręcić i ukraść, trzeba więc ją jakoś zabezpieczyć (konstrukcja spawana, zamykana na kłódkę).