PDA

Zobacz pełną wersję : wysokość fundamentu ponad teren vs brama wjazdowa



lookaszpl
09-04-2015, 19:48
Witajcie,

Zabieram się aktualnie za ogrodzenie frontowe. Będę go wykonywał z imitacji łupka - betonowe odlewy takie jak np. sprzedaje Joniec. Mam 27 metrów ogrodzenia, niestety wzdłuż jest niewielki spadek (13cm na całej długości). Droga jest tylko utwardzona, a niedługo będzie na to kładziony destrukt asfaltowy - z tego co się dowiedziałem warstwa 5-7cm. Stąd też myśłałem wynieść fundament minimalnie te 7cm, ale na końcu będzie to już 20cm ponad teren (uwzględniając ten spadek). Prawie na końcu będzie znajdować się również brama wjazdowa przesuwna. I teraz pytanie. Jak po położeniu destruktu będę miał te 13cm różnicy między drogą to ciężko będzie mi wjeżdzać? Pytam, bo nie chciałbym dawać kostki poniżej tego fundamentu, a płot niestety musiałem zrobić równo z końcem mojej działki i jakakolwiek niwelacja wysokości możliwa jest tylko od strony drogi - np. pomysłałem, że po proszę ekipę, która będzie kładła drogę, aby zrobili mi lekki podjazd od strony drogi. Co Wy na to? Myślicie, że to przejdzie?

Pozdrawiam
Łukasz