PDA

Zobacz pełną wersję : panel ze starych gazet



11małgosia
09-04-2015, 20:33
Witajcie.
W pokoju dorosłego syna na części ściany planuję umieścić przepisy prawne jako ozdobę (syn chce zostać prawnikiem). Wyobrażam sobie cos takiego: płytę pilśniową szerokości około 80 cm- 100 cm, wysokości od sufitu do podłogi, chcę wykleić jakimiś starymi np. dziennikami ustaw i zabezpieczyć to przed brudzeniem. Ktoś mi poradził żeby przykleić to na wikol. Podobno gdy papier nasiąknie wikolem to będzie też zaimpregnowany.
Czy ktoś ma podobne doświadczenia? Czy dobrym pomysłem jest klejenie wikolem na płytę pilśniową. Nie wiem też skąd wziąć fajnie wyglądajace przepisy prawne.
Z góry dziekuję za każdą sugestię.

piu
10-04-2015, 21:38
W internecie bez problemu kupisz niedrogo stare, pożółkłe dzienniki ustaw, ale na prawie jest tak dużo nauki, że syn i tak będzie obłożony książkami :) Czy będzie jeszcze chciał mieć paragrafy na ścianie?
Na stronie IKEA znalazłam, jak to wykonać:


http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/categories/departments/kitchen/roomset/20151_idki02a/


A może by wydrukować i oprawić paremie łacińskie ? Łatwiej je zapamięta, jeśli jest wzrokowcem.

11małgosia
11-04-2015, 20:32
Dziękuję za odpowiedź.
Pomysł z paremiami jest wyborny. Nawet układ będzie pasować do pionowego panela.
Niech synek działa.

Viann
12-04-2015, 09:58
Ja bym się jednak zdecydowała na odszukanie jakichś starych, ciekawych, nawet nieco absurdalnych z punktu widzenia dzisiejszych czasów przepisów, kilka ważnych historycznie, a do tego obowiązkowo przepis 182 k.c. :) Taka ściana będzie dobrze nastrajać do studiowania prawa. Gdybym ja miała codziennie się budzić i patrzeć na paremie łacińskie to albo ja bym tego nie wytrzymała, albo ściana. Ani to ciekawe, ani przydatne po I roku, a po wkuciu setki paremii na blaszkę nie chce się na nie więcej patrzeć ;)

masłoprojekt
12-04-2015, 16:10
Inspirujący pomysł. Może zrobić to na takiej samej zasadzie jak kleją plakaty na słupach ogłoszeniowych ? Klej z mąki i wody znajdziesz wiele przepisów w sieci no i można zaklejać kolejnymi warstwami w miarę postępów w nauce :rolleyes:. Oczywiście można rozwiązać to bardziej estetycznie dodając do konstrukcji panel ze szkła akrylowego (pleksi) albo użyć farby magnetycznej ale to już odbiega od niewątpliwie atrakcyjnej surowej formy pierwszego pomysłu.

PS. Nie obawiałbym się aż tak bardzo tego brudzenia, zwłaszcza jeśli będzie to zmieniane co rok/semestr.

albertM
13-04-2015, 09:45
Masz bardzo fajny pomysł. Poszukaj w necie a na pewno znajdziesz coś co ci pomoże fajnie to wykonać.

11małgosia
17-04-2015, 16:34
Dziękuję za wasze sugestie. Cieszę się, że pomysł się podoba. Zostawiam synowi decyzję co robi, w końcu to jego pokój.
A ten art.182 k.c. to ten o ganianiu za rojem pszczół? Wymiękłam :)

asizo
17-04-2015, 17:29
małgosiu, jeśli mogę włączyć się do dyskusji... Uważam, ze jeśli Twój syn jest normalnym młodym człowiekiem, to gdy zacznie studiować prawo, naprawdę ostatnią rzeczą, którą chciałby oglądać (codziennie!) po powrocie do domu to paragrafy i przepisy prawa. Zastanówcie się nad tym. Może jednak Twój syn wybierze ciekawszy i bardziej sprzyjający relaksowi motyw na ścianę. Mam kilku prawników w rodzinie i zapewniam Cię, że każdy z nich, jeśli tylko może, ucieka jak najdalej od tych tematów ;)

GoLopos002
20-04-2015, 11:07
Może zamiast takiego panelu zafundować synowi porządne drewniane meble podobne do tych na sali rozpraw i na przykład zasłony w kolorze togi?

11małgosia
20-04-2015, 16:57
Fajnie tak otrzymywać wasze sugestie i pomysły. Jestem wdzięczna za zangażowanie, jeszcze żaden mój temat nie wywołał takiej żywej reakcji :).

Dla wyjaśnienia - syn kończy 4 rok. Poza sesją raczej nie jest zmęczony nauką. Najgorsze pewnie przed nim.
Pomysł z tekstem pisanym na ścianie wpadł nam przy przeglądaniu stron internetowych. Oczywiscie nie muszą to być wyciagi z kodeksów czy innych ustaw, ale jakiś akcent prawniczy by sie przydał. Jesli macie jeszcze jakieś pomysły, to piszcie, proszę.

Meble juz są gotowe. Są z drewnopodobnej płyty przypominajacej stary, rozbielony dąb:
http://hurtowniaplyt.istore.pl/pl/egger-plyta-meblowa-melaminowana-wiorowa-h3331-st10-dab-nebraska-naturalny-2-800x2070x18mm.html

Synek nie lubi nowoczesności, woli klasykę. Myślę, że trudno mi będzie spełnić jego oczekiwania, bo mnie ciągnie do chromu i szkła.

Może w weekend uda mi sie wkleić zdjecia jego pokoju, przygotowanych mebli, nowo odmalowanych ścian w kolorach Stalowe magnolie Śnieżki i Szary taupe 3V3
http://ezelazny.pl/barwy-natury-156-stalowe-magnolie-5l-sniezka-lateksowa-farba-do-wnetrz-p-9266.html
http://www.castorama.fr/images/products/i/i_626760_01.jpg

Nie wiem czy do tych kolorów bedą pasować kolory żabotów prawniczych: niebieski, fioletowy, zielony, czerwony. Zdać si na wybor specjalizacji kierujac się upodobaniami kolorystycznymi?