PDA

Zobacz pełną wersję : adaptacja pomiesz



hattenwar
13-04-2015, 10:11
Witam!
Wprowadziłam się na poddasze domku jednorodzinnego. W kwestii remontów, a tym bardziej spraw technicznych jestem kompletnie zielona, a jestem na etapie wykonywania w jednym z pomieszczeń kuchni. Problemów z wodą i odpływem nie mamy, jednak nie bardzo wiem jak zabrać się do wykonania otworów wentylacyjnych, ponieważ w kominie wszystkie otwory są już zajęte, a w adaptowanym pomieszczeniu żadnych otworów nie ma.Wszystkie urządzenia na prąd, więc dodatkowego otworu dla pieca gazowego nie trzeba. Nad spadem jednak planujemy umieścić okap- bardzo chciałabym, by pracował w obiegu otwartym. Rzecz wydaje się prosta- musimy zrobić otwór w wełnie mineralnej i foliach, rozebrać kilka dachówek, podłączyć do dachówki wentylacyjnej. Najpierw jednak przebijamy się przez ścianę, otwór w dachu będzie w pomieszczeniu gospodarczym, ponieważ nie jesteśmy w stanie wykonać go w tej chwili, a kuchnię robimy już teraz. Rodzi mi się w głowie jednak wiele pytań
Czy, ze względu na to, że przewód wentylacyjny będzie dość krótki (niecały 1m) powietrze nie będzie się cofało do środka?
Jaką średnicę rury wentylacyjnej należy zastosować (okap ok 700m3/h)?
Czy dachówka wentylacyjna typu grzybek będzie odpowiednia?

I czy powinniśmy wykonać również zwykły otwór wentylacyjny ( bo w kuchni przecież musi być), a jeśli tak to czy też w dachu, czy przez mur? Czy może wcale nie ma takiej potrzeby?
Dom jest ocieplony, okna mamy nowe- drewniane.

hattenwar
13-04-2015, 10:12
Prostuję: rozebrać dachówki musimy, żeby włożyć dachówkę wentylacyjną, której teraz nie ma