PDA

Zobacz pełną wersję : Czy pion kanalizacyjny musi być pionem?



Szaruś
20-08-2004, 13:53
To znaczy, ze względu na rozmieszczenie okien wygląda na to, że pion na piętrze, na parterze i w piwnicy nie może jeden pod drugim. Jakieś 1 metr odstępu.

Czy można tak zrobić, że piony na poszczególnych kondygnacjach są przesunięte względem siebie o około 1 metr i połączone poziomą rurą fi 110 ze spadkiem 1,5-2%?

jareko
20-08-2004, 14:16
nie musi byc pionem ale tez polaczenie rura z tak malym spadkiem jest hmm... z lekka niebezpieczne gdyz na zakrecie halasowac bedzie ;)
U siebie zaobserwowalem takie zjawisko - jak siedze w piwnicy a ktos na gorze hmmm... ;) halas jest taki dziwny jak to wszystko leci w dol - mam przesuniecie 50cm i spadek pod katem 45 stopni - przesadzielm ;) powinienem zrobic jeszcze wieksze pochulenie by g.. na zakrecie swobodnie lecialo a nie dudnilo po sciankach kolanek

20-08-2004, 14:21
A może po prostu zmienić dietę na lżejszą?To dudnienie jest niepokojące.
:roll:

jareko
20-08-2004, 14:26
oj spoko - nie musze - muszla wciaz cala i rury takze ;)

Szaruś
20-08-2004, 14:53
U mnie rury byłyby tylko w łazienkach, więc dudnienie aż tak by nie przeszkadzało (chyba).

am00
20-08-2004, 21:59
W domach wielokondygnacyjnych należy obowiązkowo zrobić taki mały poziomy odcinek co kilka pięter dla wyhamowania. Natomiast jeśli chodzi o kąty nachylenia, to dla odcinków poziomych "podejść" jest określone minimalne i :o maksymalne nachylenie = 15 stopni. Co złego się dzieje jak nachylenie jest większe? nie wiem!, ale w wielu instrukcjach to widziałem, więc coś musi być na rzeczy.

Szaruś
21-08-2004, 20:47
Ja też tak słyszałem, że minimalne jest około 1,5% i maksymalne właśnie około 15% (bo podobno przy większym ścieki ciekłe szybko spłyną, a g.. zostaje).