PDA

Zobacz pełną wersję : Odnowienie starej kanapy rogowej - będę wdzięczna za rady :)



Famii
14-04-2015, 11:39
Witam Forumowiczów.

Rok temu kupiliśmy nasze "M", pozbieraliśmy troszkę funduszy ( nie licząc bieżących napraw ) właśnie zabieramy się za salon. Meble zamówione, farby już mamy ( jeszcze tapety dokupić ). W naszym salonie mamy starszą rogówkę - jest dość solidnie wykonana ( mieszkanie pierwotnie należało do stolarza, więc przypuszczam, że on maczał w tym palce ), przeżyła dwa lata użytkowania studentów ( ostatni sylwester przed zdaniem nam mieszkania był zrobiony na 30 osób i zaowocował zalaniem sąsiada i nowym kompaktem WC ) - do tego jest dość wygodna, dlatego szkoda nam ją wyrzucić. Druga strona jest taka, że nie chcemy kupować czegoś za 2-3 tyś z sieciówek - na jednym z wynajmowanych mieszkań mieliśmy taką "nówkę" z Agata meble za prawie 3 tyś, usiadły na niej 4 dość duże osoby i deska się rozszczepiła. Jednak jak widać na zdjęciach obicie kanapy jest w dość "ciężkim" stanie ( moje dzieci też jej nie oszczędzają ). Chcemy ją wyczyścić i założyć na siedzenia oraz oparcia "pokrowce". Zastanawiamy się też nad renowacją - jednak nie wiem, czy to ma sens - przydałaby się wymiana gąbki w siedzeniach ( czuć na środku deskę ) i wymiana tapicerki - ma ktoś może z tym doświadczenie? Jaka byłaby kwota takiej przyjemności? Mówię od razu, sama się za to nie zabieram - aż tak zdolna nie jestem ;)

Wracając do pokrowców. Mam maszynę, jakieś zdolności - powiedzmy, że przeciętne ( umiem uszyć np. jaśka, obszyć obrus, firanę czy wszyć zamek do ubrania ) i chciałabym sama zrobić pokrowce na te poduszki. W tej chwili siedzenie zabezpieczam materiałem zwyczajnie wciskając go w rogi mebla - materiał oczywiście się ściąga przy siadaniu ale jakieś zabezpieczenie jest. Chciałabym zrobić takie pokrowce jak np. na taboret - czyli np. z gumką na krawędziach, ewentualnie ściągane ściągaczem. Nie mam jednak najmniejszego pomysłu z czego to zrobić :( Zastanawiam się nad tkaninami obiciowymi - jednak czy one dobrze będą wyglądać na tych poduszkach ( nie chcę żeby się mocno marszczyły i ściągały ). Myślałam też nad tkaninami z dodatkiem lycry - wiem, że są cieńsze, ale np. przed śladami po łapkach dzieci sobie poradzą. Myślę też, że ładniej się "naciągną" na tą kanapę. Będę wdzięczna za rady :)