PDA

Zobacz pełną wersję : Wibracje od sąsiadów | Jak odizolować ?



axxe
14-04-2015, 23:25
Witam,
mam kilka pytań związanych z uciążliwymi sąsiadami.

Problem
Wibracje przechodzące po mieszkaniu (wydają się pochodzić z podłogi/sufitu).
Nie pomagają stopery do uszu ani słuchawki robotnicze ... dźwięki same w sobie są tłumione ale pozostają "bębnięcia" i wibracje, które są odczuwalne i niesamowicie uciążliwe (siedzę na kanapie - czuję, leżę na łóżku - czuję jeszcze bardziej bo mam głowę położoną ...). Dosłownie nie da się żyć ...

Źródło problemu
Biegające nieustannie dziecko, które także zrzuca rzeczy, ludzie chodzący "na piętach".
W skrócie - bardzo głośni i naprawdę uciążliwi sąsiedzi. Sąsiedzi ulokowani są w mieszkaniu obok, w klatce obok.

Wyżej wymienione hałasy przechodzą przez całe mieszkanie i wychodzą na klatkę (inaczej mówiąc - hałas od sąsiadów przechodzi przez całe moje mieszkanie przez sufit (?) i przechodzi nawet na moją klatkę schodową ...

Pytania
1. Czy można odizolować się od takich wibracji, których źródło jest w mieszkaniu obok ?
2. Jeśli tak, to w jaki sposób ?
3. [rozwiązanie tymczasowe] Czy można coś zrobić, aby nieco odizolować same łóżko/kanapę w prosty sposób(tak aby mniej wibracji "przechodziło" przez ciało ?

Informacje dodatkowe
- Wszystkie ściany w mieszkaniu - po mojej stronie - są wyciszone ściankami z kartongipsu z prawdopodobnie wełną w środku.
- Dźwięki nie są dużym problemem (da się przeżyć), ale problemem są wibracje/trzęsienie (tego nie da się przeżyć).
- Rozmowy z sąsiadami nie dały efektu, nadal hałasują.
- Kilkuletni blok (ale nie z tych "nowszych").


Będę bardzo wdzięczny za wsparcie.

Pozdrawiam,
Tomek

krzysztof1966
15-04-2015, 23:21
Witam, jak najbardziej da się to zrobić, wykonując podłogę pływającą. W skrócie to wygląda tak, odpowiednia wełna, panele z granulatu gumowego Mustwall ( parametry materiału na stronie cichydom.eu) płyta osb,na to panele lub parkiet i wibracje znikną. Ścianki z samą wełną niewiele izolują. Myślę że to też może być problemem. Nie szedłbym w pół środki, bo to zwiększa koszty. Raczej raz a dobrze z odpowiednich materiałów.

axxe
17-04-2015, 19:09
Witam,
dziękuję za odpowiedź.

Czy taka podłoga wyeliminuje wszystko, czy tylko tę część wibracji które dochodzą do mojej podłogi ?
Mam na myśle, że oprócz tego że czuję wibracje to słyszę dźwięki m.in. na suficie czyli uderzenie z podłogi mieszkania obok przenika na (1) moją podłogę (2) moją ścianę (3) mój sufit.

<idealnie byłoby pewnie gdyby sąsiedzi ją u siebie zrobili ... ale niestety oczywiście nie są chętni do współpracy ...>

W załączeniu rysunek - aby zobrazować w czym problem.

Pozdrawiam,

jarekkur
17-04-2015, 20:44
Witam,
mam kilka pytań związanych z uciążliwymi sąsiadami.

Problem
Wibracje przechodzące po mieszkaniu (wydają się pochodzić z podłogi/sufitu).
Nie pomagają stopery do uszu ani słuchawki robotnicze ... dźwięki same w sobie są tłumione ale pozostają "bębnięcia" i wibracje, które są odczuwalne i niesamowicie uciążliwe (siedzę na kanapie - czuję, leżę na łóżku - czuję jeszcze bardziej bo mam głowę położoną ...). Dosłownie nie da się żyć ...

Źródło problemu
Biegające nieustannie dziecko, które także zrzuca rzeczy, ludzie chodzący "na piętach".
W skrócie - bardzo głośni i naprawdę uciążliwi sąsiedzi. Sąsiedzi ulokowani są w mieszkaniu obok, w klatce obok.

Wyżej wymienione hałasy przechodzą przez całe mieszkanie i wychodzą na klatkę (inaczej mówiąc - hałas od sąsiadów przechodzi przez całe moje mieszkanie przez sufit (?) i przechodzi nawet na moją klatkę schodową ...

Pytania
1. Czy można odizolować się od takich wibracji, których źródło jest w mieszkaniu obok ?
2. Jeśli tak, to w jaki sposób ?
3. [rozwiązanie tymczasowe] Czy można coś zrobić, aby nieco odizolować same łóżko/kanapę w prosty sposób(tak aby mniej wibracji "przechodziło" przez ciało ?

Informacje dodatkowe
- Wszystkie ściany w mieszkaniu - po mojej stronie - są wyciszone ściankami z kartongipsu z prawdopodobnie wełną w środku.
- Dźwięki nie są dużym problemem (da się przeżyć), ale problemem są wibracje/trzęsienie (tego nie da się przeżyć).
- Rozmowy z sąsiadami nie dały efektu, nadal hałasują.
- Kilkuletni blok (ale nie z tych "nowszych").


Będę bardzo wdzięczny za wsparcie.

Pozdrawiam,
Tomek

czy mieszkanie jest nowe?

axxe
18-04-2015, 00:24
Nie, nie jest to nowe mieszkanie. Jest to blok z okolic 2000 roku.

jarekkur
18-04-2015, 20:22
Poszukaj w okolicy akustyka budowlanego. Taki może pracować w biurze projektów budowlanych, architektonicznych, laboratoria budowlane. Musisz szukać u nich rady. Mają odpowiedni sprzęt. DZWOŃ DO NICH LUB PISZ. nAPEWNO ZNAJDZIESZ TAM NA MIEJSCU KOGOŚ KTO PROBLEM PRZEMIERZY I DORADZI.
Musiałbyś sprawdzić czy masz w ścianach wełnę i czy jest ułożona bez mostków akustycznych, Czy ściany działowe nie ulegają fibracjom, a jeżeli tak to czy sa odpowiednio mocowane i montowane.

axxe
28-04-2015, 21:25
@jarekkur,
dzięki za odpowiedź.

Próbuję to zorganizować. Jest to o tyle problematyczne, że trzeba by zobaczyć także (a może przede wszystkim) co się dzieje u źródła dźwięków (u sąsiadów).

Zakładając, że powodem są np. źle zamontowane podłogi (zła izolacja), które rezonansują i przenoszą wibracje na stropy (albo cokolwiek innego) - to czy jest możliwe "odcięcie się" od tego po mojej stronie ?