PDA

Zobacz pełną wersję : wanna na czy pod ...



invx
20-08-2004, 19:11
wanne nalezy, dawac z tego co wiem, dopiero po ulozeniu plytek, i dosunac ja do nich, a potem masa akrylowa uszczelnic, a fachowiec upiera sie ze najpierw wanne i plytki nad nia, tzn, brzeg wanny do sciany, i polytka zachodzi na kawedz. czy ma to jakies uzasadnienie zeby dawac najpierw wanne? bo mi sie to nie podoba, dodam ze wanna zwykla prostokatna.

Jarek.P
20-08-2004, 19:35
wanne nalezy, dawac z tego co wiem, dopiero po ulozeniu plytek, i dosunac ja do nich, a potem masa akrylowa uszczelnic, a fachowiec upiera sie ze najpierw wanne i plytki nad nia, tzn, brzeg wanny do sciany, i polytka zachodzi na kawedz. czy ma to jakies uzasadnienie zeby dawac najpierw wanne? bo mi sie to nie podoba, dodam ze wanna zwykla prostokatna.

fachowiec ma rację. Zwłaszcza przy akrylowej wannie - ją mocujesz do ściany takimi metalowymi kątownikami, które potem pokrywasz glazurą.

J.

invx
20-08-2004, 19:53
metalowymi katownikami ?? pierwszy raz slysze, zeby tak wanne mocowac, wanna ma stelaz.

preev
20-08-2004, 20:15
metalowymi katownikami ?? pierwszy raz slysze, zeby tak wanne mocowac, wanna ma stelaz.

mnie się też wydaje to dziwne, bo w instrukcji do mojej wanny akrylowej (narożna) jest wyraźnie napisane żeby dostawić ją do glazury i silikonem uszczelnić, bo inaczej jakby co, to moga być z gwarancją problemy :-?

xmarcinx
21-08-2004, 08:14
I ja ze swoim fachowcem dyskutowałem i pokazywałem mu instrukcję (wanny ravak) on jednak swoje - płytki na wanne. Zadzwoniłem do starego fachowca od starego remontu - potwierdził, że płytki na wanne. Zadzwoniłem do kolegi, który ma wanne świerzo zamontowaną - płytki ma na wannie. Sam nie wiem, ale płytki na wannie bardziej przemawiaja za szczelnością niż wanna dosuwana.
pzdr

piotr.nowy
21-08-2004, 08:36
Jeśli dobrze uszczelnisz wannę dosuniętą do płytek to będzie O.K.. W sumie to chyba wersja obojętna byle porządnie wykonane. :roll:

bobi70
21-08-2004, 08:44
z technicznego punktu widzenia nie ma chyba wiekszej roznicy. jesli gwarancja cos mowi o sposobie zamontowania, to powinienes stosowac sie do tych uwag.
inaczej jesli masz brodzik i kabine lub gdybys chcial dokupic wanno-parawan w tym wypadku wylacznie na plytki. kabiny i parawany sa wymiarowane od sciany ulozonej plytkami. wiec jesli dasz pod to poprostu nie zgrasz brzegu wanny z brzegiem parawanu.
ja kladac pod brodzik, najpierw pojechalem cala sciane od posadzki oraz posadzke plytkami. jak cos bedzie nie szczelne to woda pozostanie na plytkach.
z drugiej strony co moze byc nie szczelne?? wanna ma okolo 5cm wysokosci rantu (tak mysle) jak zapakujesz tyle wlasnie silikonu z cwiercwalkiem wylozonym na brzeg wanny i sciane to o przeciekach raczej nie ma mowy. a czy m2 glazury to wielka oszczednosc materialu??
wg mnie na wypadek przeciekow lepiej niech pod brodzikiem czy wanna beda plytki niz goly mur czy strop. POZDRO

nnatasza
21-08-2004, 10:47
Mnie się wydaje bardziej logiczne - najpierw płytki - potem wanna. Bo co zrobię, jak będę chciała kiedyś wymienić wannę na inną?

bobi70
21-08-2004, 11:12
Mnie się wydaje bardziej logiczne - najpierw płytki - potem wanna. Bo co zrobię, jak będę chciała kiedyś wymienić wannę na inną?

chyba masz racje. jest z tym tylko jeden problem. zwykle zeby ladnie sie taki element dosunal do sciany, fachowiec musi wykonac prosta sciane a co gorsze moze i kat prosty. w przciwnym wypadku cos moze nie przylegac z np...... 5 cm :):):)

Jarek.P
21-08-2004, 13:01
metalowymi katownikami ?? pierwszy raz slysze, zeby tak wanne mocowac, wanna ma stelaz.

Stelaż swoją drogą, na nim wanna stoi, ale cos jeszcze musi podeprzeć jej boki a raczej ich górne krawędzie. Być może w wannach różnych producentów jest to różnie rozwiązywane, ja mam wannę Excellenta i w komplecie montażowym do niej były właśnie takie wspomniane kątowniczki.

Wowka
21-08-2004, 16:04
metalowymi katownikami ?? pierwszy raz slysze, zeby tak wanne mocowac, wanna ma stelaz.

Stelaż swoją drogą, na nim wanna stoi, ale cos jeszcze musi podeprzeć jej boki a raczej ich górne krawędzie. Być może w wannach różnych producentów jest to różnie rozwiązywane, ja mam wannę Excellenta i w komplecie montażowym do niej były właśnie takie wspomniane kątowniczki.

U mnie także były. Do wanny narożnej 3 szt. w celu umocowania góry wanny do ścian. Gdyby tego nie było to sam akryl niewiele by dał. Po krótkim czasie by popękał.
Być może przy zabudowie wanny płytkami te kątowniczki a właściwie blaszki wygięte w "Z" nie są konieczne. Lecz przy zabudowie panelem naprawdę konieczne.

invx
21-08-2004, 18:20
mam stelaz w wannie, ktury od razu podpiera brzegi wanny :)

Wowka
21-08-2004, 18:28
mam stelaz w wannie, ktury od razu podpiera brzegi wanny :)

Tutaj chodzi raczej o przymocowanie wanny do ściany.

bobi70
21-08-2004, 19:49
mam stelaz w wannie, ktury od razu podpiera brzegi wanny :)

Tutaj chodzi raczej o przymocowanie wanny do ściany.

oczywiscie!
wanna czy ma czy nie ma stelaza musi byc jakos przymocowana do sciany. na podlodze moze stac ale do sciany mus ja przykrecic.
szczegolnie tyczy sie to wanien 2 osobowych :)

invx
21-08-2004, 19:59
tak na powaznie po co montowac wanne do sciany ? przeciez nie ma szans zeby ssie sama z siem ruszyla, a nawet powinna sie uszac, przeciez wanna pracuje,

bobi70
21-08-2004, 20:11
tak na powaznie po co montowac wanne do sciany ? przeciez nie ma szans zeby ssie sama z siem ruszyla,

slusznie twierdzisz sama sie nie ruszy, ale jak ktos jej deczko pomoze... :):):)

Jarek.P
22-08-2004, 16:17
tak na powaznie po co montowac wanne do sciany ?

Choćby po to, żeby uszczelnienie, które będzie między wanną a ściana miało szansę byc uszczelnieniem faktycznym a nie tylko z nazwy ;-)

J.

Monika L.
22-08-2004, 17:43
Mam wannę z sanplastu. Oprócz stelaża ma dodatkowe mocowanie do ściany ( tak było wg instrukcji montażu.Wanna montowana była na końcu. W każdej chwili po usunięciu silikonów mogę ją wyjąć i wstawić inną. Ściany wokół wanny i podłoga pod nią ( przed położeniem glazury została zasmarowana substancją blokującą wilgoć.Nie wiem dokładnie jak się nazywała, ale wyglądała jak guma. Na nią dopiero majster kładł płytki. Jest to łazienka w bloku, mieszkamy 4 lata i nic się złego nie dzieje.

invx
22-08-2004, 18:18
ATLAS WODER E ? ja mam wanne i nic w instrukcjie ni pisze zby montowac do sciany, nie ma zadnych katownikow do tego