PDA

Zobacz pełną wersję : jaka odleg?o?c od skrzy?owania????



bobi70
21-08-2004, 08:05
hejka!
sory bo deko nie to forum, ale na prawnym nieco malo uczestnikow. moze ktos z was wie...???
....jaka powinna byc minimalna odleglosc wyjazdu z posesji od urzadzen drogowych - w tym przypadku skrzyzowania. ewentualnie gdzie szukac infa na ten temat.
nie ukrywam na przeciw mnie jest droga (wojewodzka) wlasnie w odleglosci 18-20m od skrzyzowania buduja zjazd z tej dzialki. nie mam nic przeciw temu. ale kilka lat temu mnie nie dali pozwolenia na wjazd (bo niby zbyt blisko skrzyzowania) jeszcze 20 metrow dalej. ktos powie bo oni sie "podzielili" a ty nie. moze i tak bylo, ale prawo jest rowne dla wszystkich i nie mam zamiaru dochodzic czy ja dalem czy nie i czy moj sasiad dal czy nie. wazne ze on ma wjazd a ja nie. '

serdeczne dzieki z gory za infa fachowe i inne porady :)

hawkmoon
21-08-2004, 21:23
Teoretycznie droga wojewódzka jest klasy G (główna). W obszarze zabudowanym skrzyżowania i wjazdy powinny być minimum co 400 m. A obsługa komunikacyjna działek przyległych do drogi powinna odbywać się za pośrednictwem dróg zbiorczych i lokalnych (Z i L) właśnie na tych skrzyżowaniach co 400 m.
Praktyka jest inna - wyjazd bramowy (bo tak to się nazywa) jest dopuszczalny gdy działki nie da się inaczej obsłużyć (tzn w pobliżu nie ma dróg kl. Z i L) a Plan Zagospodarowania Przestrzennego określa działkę jako budowlaną. Wydaje się wtedy odstępstwo.
Jest to pole na którym kwitnie łapówkarstwo. Np. panowie policjanci (drogówka wojewódzka), którzy opiniują niezgodne z warunkami technicznymi podłączenia biorą od 3 tys. zł za wyjazd bramowy do 30 tys. i więcej za podłączenie stacji benzynowej albo marketu. Projektantom i inwestorom taki układ jest na rękę, bo mamy tak beznadziejne drogi, że w zgodze z przepisami nie dałoby się podpiąc do drogi niczego. To jest chory kraj :cry:

prz3mek1
14-09-2010, 10:48
Ja mam podobne pytanie a mianowicie. Potrzebuje się dowiedzieć w jakiej minimalnej odległości od skrzyżowania na drodze powiatowej można wybudować zjazd. I czy odległości liczy się od osi czy od innego szczególnego punktu. Szukałem w ustawie o drogach z 99r bo tylko taką znalazłem to tam nie ma klarownie wyznaczonych odległości zjazdu od skrzyżowania. Jedynie co zmalałem to skrzyżowanie z droga wojewódzką chyba 30m to było a jak jest z powiatowa ktoś wie? Pozdrawiam