PDA

Zobacz pełną wersję : Wymiana dachu - prośba o opinie



pawelchc
19-04-2015, 19:38
Witam. Szykuje się do wymiany dachu (dwuspadowy)w murowanym parterowym domu o wym. 11 m x 9 m, strop jest drewniany. Wolałbym zrobić go na jętkach a nie stolcu i dlatego zamierzam zrobić wieniec w koło . Chciałbym przedłużyć dach ok 90 cm w poziomie i trochę na bok i żeby nie ciąć blachy na długości wychodzi mi 80 cm wypustu - 15 cm docieplenie to zostanie jakieś 65 cm (nie za dużo) krokwie planuje 16 cm x 8 cm (dłg. ok 6,5 m) , murłata 14 cm x 14 cm a jętki ? no i słyszałem że niektórzy dają zamiast łat deski 10 cm ale nie wiem.
pokrycie będzie z blachodachówki
jest to wykonalne, dobre wymiary więżby , okapów
z góry dzięki

bracki88
19-04-2015, 20:39
Na takie roboty trzeba mieć plan kolego

jajmar
19-04-2015, 23:52
, dobre wymiary więżby , okapów
z góry dzięki

Nie bardzo wiem jakiej funkcji trygonometrycznej użyłeś licząc długość okapu w poziomie a potem długość blachy. Jakbyś mógł to napisać bo próbuje sprawdzić Twoje obliczenia i nic nie wychodzi.

pawelchc
20-04-2015, 06:06
Na takie roboty trzeba mieć plan
wiem ale chcę sobie policzyć co mi będzie potrzeba i jaki będzie koszt czy w ogóle się za to zabierać


Nie bardzo wiem jakiej funkcji trygonometrycznej użyłeś
żadnych, w tej chwili jest stary dach który kończy się na ścianie i mierzyłem metrówką przy takim samym kącie a co do cięcia blachy na okap boczny to sprawdzałem i metr krycia blachy to 1,15 m x 11 arkuszy daje 12,65m a x 10 = 11,5m na szerokości

eryk16
21-04-2015, 20:37
Deski zamiast łat to dają niedouczeni i niedoświadczeni ludzie, a poza tym projektant poda Ci wymiary itp. więc o to się nie martw.Z nim wszystko uzgadniaj. Pozdrawiam

Andrzej Wilhelmi
25-04-2015, 01:27
Żeby się za coś brać to najpierw należy sprawdzić na co pozwala miejscowy plan zagospodarowania a następnie na co pozwolą ściany Twojego budynku bo przybędą duże siły rozporowe. Kolejna sprawa to jakie przeznaczenie poddasza. Sam nowy dach to koszt około 200,-~300,- za 1 m2. Natomiast na takie roboty tak jak wspomniał "bracki88" potrzebny jest projekt, pozwolenie na budowę i kierownik budowy. Pozdrawiam.