PDA

Zobacz pełną wersję : Ogrzewanie podłogowe a materiał na ściany domu



PeeN150
19-04-2015, 20:05
Witajcie,
Stoję przed wyborem odpowiedniego materiału na ściany mojego domu. W projekcie mam BK i taki chciałbym zostawić jednak mam pewne wątpliwości.
Chce zastosować ogrzewanie podłogowe po całości. Jak wiadomo jest ono dość bezwładne i dość dużo ciepła akumuluje w podłogach. Jednak ściany z BK takiej akumulacyjności już nie mają. Czy nie lepiej dać na ściany coś innego?

Swoją drogą 99% domów w mojej okolicy budowanych jest z ceramiki poryzowanej i trudno jest mi znaleźć odpowiednią ekipę która będzie miała doświadczenie z budowaniem z BK. Czy w takiej sytuacji zmienić jednak na ceramikę ?
Ekipy marudzą na BK a bo na klej, a bo potem nie chce się kleić tynk do tego, a bo to drogie (jeden murarz powiedział, że droższe to to o 15-20 zł za m2).

sylwekr
19-04-2015, 20:24
Poważnie murarze marudzą, właśnie zacząłem garaż z BK budować. Pierwszy raz to robię i nie ma chyba łatwiejszego budowania. Stwierdziłem, że jak z garażem nic nie spier... to za dom się biorę. I już wiem na pewno dom stawiam sam. A tynk przy BK to planuję cienkowarstwowy. Gips nie raz robiłem to i chyba z tynkiem dam radę, tradycyjnego tynku bym nie odważył się sam robić. Co do akumulacyjności BK to faktycznie kiepsko, dlatego wszystkie działówki z silikatów będę robił.

PeeN150
19-04-2015, 20:28
U mnie działówki na dole też BK a na górze GK na ruszcie.
Jeśli chodzi o budowanie samemu to zapewne najłatwiej, ale u mnie w grę wchodzi tylko ekipa bo ani doświadczenia ani czasu na budowanie samemu nie mam.

Muszę poszukać czy warstwa ocieplenia będzie taka sama jeśli zmienię na ceramikę. U mnie jest BK 24 cm + 16 cm styro.

sylwekr
19-04-2015, 20:31
U mnie działówki na dole też BK a na górze GK na ruszcie.

Zdecydowanie zmień to. jeśli zmienisz ściany nośne na ceramikę to i działówki rób z ceramiki, jeśli nośne BK to działówki z silkikatów.

Przy zmianie BK na ceramikę, aby mieć te same parametry izolacyjności ściany styro mmusisz dołożyć.

PeeN150
19-04-2015, 21:09
Na górze też przełożyć na ceramikę ? To znów pociąga za sobą zmianę konstrukcji stropu ?

jajmar
20-04-2015, 00:01
Jeżeli jakaś ekipa która muruje mówi że potrafi wymurować domu w gazobetonie, ceramice czy silikacie to znaczy tylko jedno w tej ekipie nie ma murarza. Ja bym odpuścił taką ekipę nawet jakbym miał materiał z którego "potrafią " murować

PeeN150
20-04-2015, 10:04
Zdradź w takim razie tajemnicę jak wybrać dobrego wykonawcę ?
Na budowlance znam się tak samo jak na stomatologii (nie jestem lekarzem ;)) więc jakoś trudno mi stwierdzić która ekipa jest dobra. Skoro marudzą na BK to lepiej sobie ich odpuścić lub zmienić materiał na taki co oni budują.

jajmar
20-04-2015, 10:54
Budowanie z KB jest proste, nie rozumiem dlaczego ktoś kto stawia ściany z ceramiki ma z tym problem stąd moja teza że to nie jest murarz.

antekh
20-04-2015, 15:53
My też z żoną zastanawialiśmy się nad ogrzewaniem podłogowym, ale doszliśmy do wniosku, że to trochę za droga inwestycja.. I też pochłania dużo pięniedzy szczególnie kiedy się tego ogrzewania używa... A szkoda, bo naprawdę nam zależało.

jajmar
20-04-2015, 16:02
My też z żoną zastanawialiśmy się nad ogrzewaniem podłogowym, ale doszliśmy do wniosku, że to trochę za droga inwestycja.. I też pochłania dużo pięniedzy szczególnie kiedy się tego ogrzewania używa... A szkoda, bo naprawdę nam zależało.

Co Ty pleciesz? Inwestycyjne koszt podobny do grzejników lub tańsze, eksploatacyjne tańsze niż grzejniki ze względu że jest to ogrzewanie niskotemperaturowe.

surgi22
20-04-2015, 16:57
Jajmar to pierwszy post kolegi - nie stresuj go bo się w sobie zamknie :rolleyes:

imrahil
20-04-2015, 17:53
to pierwszy post, który ma na celu umieszczenie na forum linka do strony handlującej samochodami. taka darmowa reklama, wg mnie niezgodna z regulaminem.

co do tematu - jeśli ogrzewanie miałoby być napędzane prądem (np. pompa ciepła), to lepiej zastosować coś bardziej akumulacyjnego, co pozwoli lepiej wykorzystać pracę w tańszej taryfie. w przeciwnym razie to nie ma znaczenia, może poza akustyką.

PeeN150
20-04-2015, 19:16
Teraz ma być kocioł gazowy, ale gdzieś w dalszej przyszłości jak PC stanieją a gaz zdrożeje to nie wykluczam, że jakaś pompa stanie u mnie w kotłowni.
Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz. Podłoże mam mocno gliniaste i czasem stoi woda wręcz na działce. Czy pomimo izolacji poziomej może dochodzić do podciągania wody i tym samym nasiakania BK?

surgi22
20-04-2015, 19:30
Jak zrobisz to dobrze to nie powinieneś mieć problemów.