PDA

Zobacz pełną wersję : Prośba o szybką pomoć - problem z dekarzami



kamglo06
20-04-2015, 20:21
Witam.

Mam następujący problem z dekarzem. Zainstalował rynnę koszową w dość dziwny i nie zrozumiały dla mnie sposób - na farmery. Obawiam się że za jakiś czas, pod wpływem ruchów samej blachy dojdzie do poluzowania wkrętów, a tym samym do wystąpienia przecieków. Proszę o opinię. Dodaje kilka zdjęć. Dodatkowo wątpliwa jest też estetyka wykonania samej obróbki. Wykonawca nie widzi tu problemu. Sprawa dosyć pilna.

313893313894

313895

eryk16
21-04-2015, 20:23
Teraz to już po ptakach bo powkręcał. Estetyka niestety nie najlepsza a diabeł tkwi w szczegółach. Nie trzeba było dawać wkrętów. Można te sprawy inaczej rozwiązać. Mam dużą wątpliwość co do wypoziomowania tej połaci. Według mnie istnieje realne ryzyko przecieku (kosze).

Andrzej Wilhelmi
25-04-2015, 01:08
...Wykonawca nie widzi tu problemu.
Bo to nie jego dach. Jaka wiedza takie wykonanie. Farmerów nie żałował bo ma nawyki z blachodachówki. Wkręcanie farmerów w blachę koszową to dyletanctwo. Swoją drogą dobór rodzaju pokrycia do takiego dachu niezbyt szczęśliwy. Pozdrawiam.

SADH*
25-04-2015, 18:44
Ale zaszaleli chłopaki no poniosło ich totalnie, zaraz uzupełniam folder jak nie robic dachów :)