PDA

Zobacz pełną wersję : Wycena ocieplenia - dziwny przypadek ...



taaatooo
23-04-2015, 12:45
Drodzy Forumowicze,

zaskoczyła mnie wycena mojego wykonawcy ocieplenia, który podając cenę za ocieplenie nie powiedział, że to za położenie / przyklejenie samego styropianu, a teraz się okazuje że za położenie siatki i kleju życzy sobie osobną kwotę - podobno to jest standard w wycenach, że tak się rozbija.

Druga sprawa czy przy wycenie ocieplenia liczy się powierzchnię z otworami czy bez otworów ??

Dlatego poproszę fachowców zajmujących się tym tematem i wypowiedzi.
Wg mnie wykonawca podając niższą cenę powinien zaznaczyć, czego ona dotyczy ... a może się mylę ??

plusfoto
23-04-2015, 13:16
Powierzchnię z reguły liczy się po całości natomiast co do ceny obaj popełniliście błąd. On nie poinformował czego dotyczy cena a ty nie dopytałeś choć pewnie coś powinno Ci zaświtać w głowie gdy zorientowałeś się iż cena odbiega w znaczący sposób od normy.

fighter1983
23-04-2015, 13:28
nie jest to standard.
Normalna wycena uwzglednia w koszcie robocizny nastepujace etapy:
1 - przywiezienie i rozstawienie rusztowan
2 - zabezpieczenia (tasmy, folie na stolarke otworowa i elementy wymagajace zabezpieczenia)
3 - przygotowanie podloza
4 - przyklejenie materialu izolacyjnego
5 - kolkowanie
6 - przetarcie styropianu
7 - obsadzenie naroznikow, listew okapnikowych, listew przyokiennych
8 - wykonanie warstwy zbrojacej wraz ze zbrojeniami diagonalnymi
9 - gruntowanie przed tynkiem
10 - polozenie tynku
11 - zlozenie rusztowan i uprzatniecie placu budowy

No i to jest taki standardowy zakres prac dociepleniowych, ktory powinien zawierac sie w normalnej wycenie.
Dodatkowo lub kwestia umowna jest:
- montaz parapetow
- montaz bonii
- ulozenie tynku mozaikowego na cokole
- podsufitka
- montaz rur spustowych

Co do powierzchni: zazwyczaj nie wytraca sie z powierzchni otworow, lub wytraca sie je, ale liczy sie wtedy 1mb obrobki glifow przy otworach w stosunku: 1m2 = 1mb

CityMatic
23-04-2015, 13:30
Drodzy Forumowicze,

zaskoczyła mnie wycena mojego wykonawcy ocieplenia, który podając cenę za ocieplenie nie powiedział, że to za położenie / przyklejenie samego styropianu,.................................... Druga sprawa czy przy wycenie ocieplenia liczy się powierzchnię z otworami czy bez otworów ??

Ale jaja...nawet nie wiedziałem że może być taka wycena? Musiała być bardzo niska skoro tylko przyklejenie w nią wchodziło.
Co do drugiego pytania - jest liczone tak jakby okien nie było.
Pozdrawiam

taaatooo
23-04-2015, 13:43
dziękuję wszystkim za odpowiedzi.

moja interpretacja "ocieplenia" była bardzo zbliżona do tej, którą podał fighter1983, dla mnie ocieplenie to kompletna usługa z położeniem siatki i kleju, to że za wykończenie tynkiem trzeba dopłacić - byłem świadomy. No cóż po raz kolejny człowiek uczy się na błędach i sam wszystko musi wiedzieć i przewidzieć, bo potem są takie właśnie sytuacje.
Będę negocjował z wykonawcą podzielenie się kosztami, jako że obydwaj nie dogadaliśmy szczegółów. Może mi nie wrzucą zgniłych jajek pod tynk ;)

fighter1983
23-04-2015, 15:16
no ja bym powiedzial inaczej - to jest jawne naciaganie ... postawienie klienta przed faktem dokonanym.
Gdybym w ten sposob robil wyceny to prosze bardzo:
Oferta na docieplenie:
1 - przywiezienie i rozstawienie rusztowan 5zl/m2
2 - zabezpieczenia (tasmy, folie na stolarke otworowa i elementy wymagajace zabezpieczenia) 2zl/m2
3 - przygotowanie podloza - 2zl/m2
4 - przyklejenie materialu izolacyjnego 8zl/m2
5 - kolkowanie 2zl/m2
6 - przetarcie styropianu 3zl/m2
7 - obsadzenie naroznikow, listew okapnikowych, listew przyokiennych - 4zl/m2
8 - wykonanie warstwy zbrojacej wraz ze zbrojeniami diagonalnymi 7zl/m2
9 - gruntowanie przed tynkiem 8zl/m2
10 - polozenie tynku 10zl/m2
11 - zlozenie rusztowan i uprzatniecie placu budowy 5zl/m2
i wtedy cena wychodzi 56 netto/m2 ... i jest realna.
To co ... powiedziec klientowi ktory chce "na szaro" ze zrobie to za 8zl/m2 i podoliczac wszystko?
bez sensu.
I tak to wlasnie moja "konkurencja" sklada oferty:
hurtownie ilosci pozanizane, a wykonawcy nie uwzgledniaja wszystkiego i pozniej trzeba doplacac.

A kto ma najwiecej zlecen, ze sie nie moze obrobic - wlasnie taki "super tani" wykonawca, ale nazwijmy rzeczy po imieniu - oszust....

fighter1983
23-04-2015, 15:23
dziękuję wszystkim za odpowiedzi.

moja interpretacja "ocieplenia" była bardzo zbliżona do tej, którą podał fighter1983, dla mnie ocieplenie to kompletna usługa z położeniem siatki i kleju, to że za wykończenie tynkiem trzeba dopłacić - byłem świadomy. No cóż po raz kolejny człowiek uczy się na błędach i sam wszystko musi wiedzieć i przewidzieć, bo potem są takie właśnie sytuacje.
Będę negocjował z wykonawcą podzielenie się kosztami, jako że obydwaj nie dogadaliśmy szczegółów. Może mi nie wrzucą zgniłych jajek pod tynk ;)
a tak btw to ile wycenil robocizne za samo przyklejenie styropianu?
ewbuxxxo - zaczynamy tak samo wyceniac?

fotohobby
23-04-2015, 15:34
dziękuję wszystkim za odpowiedzi.

moja interpretacja "ocieplenia" była bardzo zbliżona do tej, którą podał fighter1983, dla mnie ocieplenie to kompletna usługa z położeniem siatki i kleju, to że za wykończenie tynkiem trzeba dopłacić - byłem świadomy. No cóż po raz kolejny człowiek uczy się na błędach i sam wszystko musi wiedzieć i przewidzieć, bo potem są takie właśnie sytuacje.
Będę negocjował z wykonawcą podzielenie się kosztami, jako że obydwaj nie dogadaliśmy szczegółów. Może mi nie wrzucą zgniłych jajek pod tynk ;)


Ale przeciez zawarłeś z nim umowę. Jak nie pisemną, to przynajmniej ustną. To Ty powinienes zadbać, zeby była precyzyjna.
To teraz ma Ci wykonawca siatkę za pol darmo połozyć ?

A swoją droga ile zaplaciłeś ?nbo może die okazać, ze to była normalna, rynkowa cena za klejenie.

taaatooo
23-04-2015, 15:46
15 zł / m2

plusfoto
23-04-2015, 15:46
No i wszystko jasne:rolleyes:. Zapłaciłeś za to co masz zrobione.

taaatooo
23-04-2015, 15:58
Nie chcę nikogo naciągać, jak również nie chcę być naciągniętym, stąd poprosiłem Was o komentarze.
Jeśli to jest cena za klejenie bliska normalnej to OK.

jeszcze raz dziękuję za szybki odzew i kolejną dawkę wiedzy

SO-JER
23-04-2015, 16:44
15zł to standard. Jak masz dobrze i solidnie zrobione to nic nie negocjuj tylko dopłać drugie tyle za klej siatka klej. A trzecie 15 za tynk

fotohobby
23-04-2015, 17:07
15 zł / m2

:)
I Ty chciales miec za to siatke i klej ?
Dasz drugie tyle, bedziesz miał.
Dasz kolejnej 15zł/m2 i bedziesz miał tynk.

Balto
23-04-2015, 21:31
Nie ma to jak najtaniej i najlepiej. W jednym. Niestety to jedynie ułuda i fikcja literacka. Nie lepiej było dowiedzieć się ile kosztuje dniówka zwykłego pomagiera od mieszania, pomnożyć razy ilość dniówek, dodać do tego dwójkę dwóch średnich macherów pomnożyć razy ilość dni - plus dniówkę majstra i razy ilość dni... i wszystko co poniżej tego traktować jako próbę naciągania albo na robocie albo na jakości albo na jednym i drugim?

fighter1983
23-04-2015, 21:39
Ale przeciez zawarłeś z nim umowę. Jak nie pisemną, to przynajmniej ustną. To Ty powinienes zadbać, zeby była precyzyjna.
To teraz ma Ci wykonawca siatkę za pol darmo połozyć ?

A swoją droga ile zaplaciłeś ?nbo może die okazać, ze to była normalna, rynkowa cena za klejenie.
tu winy zaistnialej sytuacji raczej doszukiwalbym sie po stronie wykonawcy. Jest to proba zatajenia i ukrycia kosztow dodatkowych. Co tak czesto pojawia sie w obecnym handlu i uslugach. Pierwsza cena niska zeby przyciagnac... i dopier... na dodatkach.
w sumie bardzo pozyteczny watek. ja w swoich wycenach zaczne wstawiac informacje co wchodzi w sklad wyceny robocizny, bo oczywiste jak sie okazuje - nie jest oczywiste :)

CityMatic
24-04-2015, 07:58
15 zł / m2

Spokojnie - to dobra cena za ułożenie - tak jak koledzy piszą teraz 3x tyle za poszczególne etapy i cena tynku i będzie ładnie.

fotohobby
24-04-2015, 08:43
tu winy zaistnialej sytuacji raczej doszukiwalbym sie po stronie wykonawcy. Jest to proba zatajenia i ukrycia kosztow dodatkowych. Co tak czesto pojawia sie w obecnym handlu i uslugach. Pierwsza cena niska zeby przyciagnac... i dopier... na dodatkach.
w sumie bardzo pozyteczny watek. ja w swoich wycenach zaczne wstawiac informacje co wchodzi w sklad wyceny robocizny, bo oczywiste jak sie okazuje - nie jest oczywiste :)

Trudno mi jest po prostu zrozumiec, jak można się umówic na robotę za parę tysiecy złotych bez porozumienia się co do konkretnego zakresu robót.
To chyba nie na tym polega, ze przychodzi inwestor i mówi "proszę mi to ocieplić, ile zaplacę ?"

Próby wyłudzenia sie nie doszukuję. Bylaby takową, gdyby wykonawca policzyl sobie np 20zl za klejenie.
Ta oferta i tak wyglądalaby taniej od konkurencyjnych z siatka i klejem, a odbiegalaby od ceny rynkowej

fighter1983
24-04-2015, 09:10
Trudno mi jest po prostu zrozumiec, jak można się umówic na robotę za parę tysiecy złotych bez porozumienia się co do konkretnego zakresu robót.
To chyba nie na tym polega, ze przychodzi inwestor i mówi "proszę mi to ocieplić, ile zaplacę ?"

Próby wyłudzenia sie nie doszukuję. Bylaby takową, gdyby wykonawca policzyl sobie np 20zl za klejenie.
Ta oferta i tak wyglądalaby taniej od konkurencyjnych z siatka i klejem, a odbiegalaby od ceny rynkowej

stawka jest normalna. Ale w tym przypadku inwestor porownujac oferty wybral te pozornie najkorzystniejsza, a nie zawierala tak na prawde elementarnych elementow zwiazanych z wykonawanymi pracami. Jest to wg mnie zatajenie kosztow - a to nie jest w porzadku podejscie.
Porownujac oferty 2 "jadlodajni" w centrum handlowym:
1 - rosól za 12zl
2 - rosół za 9zł
wybieramy niższa oferte czyli idziemy na rosół za 9zł ... a tu okazuje sie że trzeba doplacic jeszcze za "wsad makaronowy" 4zł.
wiec oferta zawiera utajnione koszty swiadomie nie podane przez wykonawce rosolu w celu wprowadzenia zjadacza rosolu w blad :)

fotohobby
24-04-2015, 09:22
Bo rosół to czysta zupa, niektorzy ją piją :)

fighter1983
24-04-2015, 09:40
Bo rosół to czysta zupa, niektorzy ją piją :)
no i jeszcze moze byc z ryżem w sumie :P

CityMatic
24-04-2015, 11:21
no i jeszcze moze byc z ryżem w sumie :P
Ja jadłem na Ukrainie z ziemniakami i też był dobry :)

EWBUD
24-04-2015, 18:22
z ziemnniakami jest b. dobry :)

A co do tematu: próba oszustwa.

piotrek0m
24-04-2015, 19:59
75 złotych / m2 - ocieplenie wełną , klejenie, tynk ... w tym klejenie boni ze styropianu wokół okien i drzwi, 4 słupy podpierające daszki wymagające oklejenia narożników i zaciągnięcia klejem, no i jeszcze szczelina wentylacyjna pod dachem, pewno łatwiej byłoby dojechać wełną do dachu. Nie wiem czy to cena typowa przy ociepleniu wełną ? Gdyby to rozbić na wełnę i tynkowanie to byłoby ok 55 wełna + klej i 18 zł tynk ...

Miszcz Jaszczonb
23-05-2015, 13:35
Koledzy, te ceny co tu kalkulujecie to są od m2 z materiałem, czy bez?

jajmar
23-05-2015, 14:53
Koledzy, te ceny co tu kalkulujecie to są od m2 z materiałem, czy bez?

To są ceny razem z murowaniem i pustakami

fotohobby
23-05-2015, 18:40
I myciem okien :lol:

Miszcz Jaszczonb
23-05-2015, 18:43
I z czym jeszcze? przepychaniem klozetu? Tutaj widzę to sami fahofcy... sarkazm się przelewa... co kolejny to lepiej pajacuje.

Hanss
23-05-2015, 21:55
I z czym jeszcze? przepychaniem klozetu? Tutaj widzę to sami fahofcy... sarkazm się przelewa... co kolejny to lepiej pajacuje.

Miszczu, robocizna, tylko robocizna, tak tanio to z materiałem niiiii ma....:yes::yes::yes:

Miszcz Jaszczonb
23-05-2015, 22:09
Rozumiem, czyli prawie 2/3 kosztów ocieplenia to robocizna, dzięki, wolę sam.

Zdun Darek B
24-05-2015, 09:12
Bo takie ocieplanie to głownie praca...

karolek75
24-05-2015, 13:24
Ja mialem wyceny od 20 PLN (!!!???) za calosc. Ale jak w Niemczech bodajże, najniższa i najwyższa odrzuciłem od razu. Plus takich, co: nieopatrznie podkreslil, ze najwazniejsze to zeby chlopaki robili metry. I takiego, co chcial uzywac piany wysokopreznej. Wielu nie zostalo po procesie "screening-u"

Hanss
24-05-2015, 13:58
Ja mialem wyceny od 20 PLN (!!!???) za calosc. Ale jak w Niemczech bodajże, najniższa i najwyższa odrzuciłem od razu. Plus takich, co: nieopatrznie podkreslil, ze najwazniejsze to zeby chlopaki robili metry. I takiego, co chcial uzywac piany wysokopreznej. Wielu nie zostalo po procesie "screening-u"

karolek75 dobry wybór jakość/cena.....ile stawka m2?

rübezahl
24-05-2015, 14:01
najniższa i najwyższa odrzuciłem od razu
Z powodu tzw "rażąco niskiej ceny";)

karolek75
24-05-2015, 14:19
karolek75 dobry wybór jakość/cena.....ile stawka m2?

Standard cenowy to chyba model 15+15+15. Ale dla standardowych grubosci styro. U mnie ma byc 33cm, wiec zazwyczaj cena szla w gore. Bylo 47 - gosc na blok podparaptetowy zrobil wielkie oczy, bylo 55, ale licza sie tylko metry, byla i cena 75. Ja biore ekipe od fightera. O swoich stawkach juz pisal, naciagacz jeden ;)

Aha, wazne jest tez, czy "na rachunek", kwestie rozliczenia materialow, itp itd.

fighter1983
24-05-2015, 14:46
Standard cenowy to chyba model 15+15+15. Ale dla standardowych grubosci styro. U mnie ma byc 33cm, wiec zazwyczaj cena szla w gore. Bylo 47 - gosc na blok podparaptetowy zrobil wielkie oczy, bylo 55, ale licza sie tylko metry, byla i cena 75. Ja biore ekipe od fightera. O swoich stawkach juz pisal, naciagacz jeden ;)

Aha, wazne jest tez, czy "na rachunek", kwestie rozliczenia materialow, itp itd.
Nie marudz :) stawka jest jaka jest. Taniej nie moge, no albo inaczej moge ale chlopacy uslysza ze maja leciec metry metry.... a ani Tobie ani mi to nie pasuje. Tak btw to mam nadzieje ze sie do tej pory skusisz na termodybel. w tym tygodniu wymyslilem nowy rodzaj termodybla :) dla wlasnie bardzo grubych termoizolacji 20cm i wiecej i nawet wyprodukowalem juz probna partie. brakuje mi tylko narzedzia do frezowania na taka glebokosc w styropianie - musze cos wymyslec :)
Plan jest taki zeby termodybel mial 5cm lub 10cm grubosci i byl w calosci wykonany z PIR-a o lambdzie 0,022, w ten sposob w miejscu kolkowania bedzie chyba cieplej niz na calej elewacji. wklejany na piane niskoprezna.
W tym tygodniu powinienem juz wrzucic zdjecia i opis, a w przyszlym - krece film pokazowy z tym :)

karolek75
24-05-2015, 15:46
Na pierwszej budowie w dumpingowej cenie ?

fighter1983
24-05-2015, 15:49
Na pierwszej budowie w dumpingowej cenie ?
plus film z wykonania i deal :)
musze jeszcze tylko sprawdzic jedna metode ciecia, moze bedzie mniej kosztowna :)
Bo tu przy tych termodyblach moich wszystko jest drogie :) surowiec ciecie :) ale za to jaki termodybel !

karolek75
24-05-2015, 15:53
Czekam na szczegóły

fighter1983
24-05-2015, 15:57
Czekam na szczegóły
a bedziesz robic termowizje? bo zima dobrze by bylo je zobaczyc w kamerze termowizyjnej

karolek75
24-05-2015, 16:22
Bede

fighter1983
24-05-2015, 16:44
no to elegancko :P
chyba jestem jednym z pierwszych wykonawcow docieplenia, ktory cieszy sie na fakt sprawdzenia prac kamera termowizyjna.
Ja to jednak chyba dziwny jestem :)

karolek75
24-05-2015, 17:20
Czyli co, jak termodyble bedzie widać to za nie nie płace ?

fighter1983
24-05-2015, 17:23
Czyli co, jak termodyble bedzie widać to za nie nie płace ?
bedzie je widac :) bo beda chlodniejsze niz cala elewacja w zimie :)

karolek75
24-05-2015, 17:36
No dobra nie manipuluj wiesz i co chodzi :)

fighter1983
24-05-2015, 17:41
No dobra nie manipuluj wiesz i co chodzi :)
ja i manipulacja - jak ja nawet nie wiem co to slowo znaczy. Prostym wykonawca docieplen jestem to skad mam znac takie pojecia?!
Tak swoja droga to wypadaloby u Ciebie zrobic w sumie tak (po jednej sztuce):


zakolkowac zwyklym kolkiem
zakolkowac w termodybelku z zaslepki 17mm grafitowej (0,031)
zakolkowac z moim termodyblem 5cm z pira (0,022)
zakolkowac z moim termodyblem 10cm Z PIRA (0,022)

Przezyjesz jakos te 3 "zimniejsze" kolki?
bo tu zdj z termowizji od razu ladnie pokaze co jest czym :)
tak swoja droga myslalem jeszcze o termodyblu z aerogel-a ale to chyba by juz byla lekka przesada

karolek75
24-05-2015, 19:03
Przeżyje. Zróbmy.

karolek75
28-05-2015, 15:15
Coś nowego w temacie ?

fighter1983
28-05-2015, 18:12
Coś nowego w temacie ?
ale ze co?
bo nie wiem o co pytasz :P wszystko chyba mamy ustalone?
czy jestem w bledzie

karolek75
28-05-2015, 18:56
Pomyłka :)

Hanss
08-08-2015, 10:19
Coś nowego w temacie ?

No właśnie....coś nowego w temacie...... karolek75 kiedy będzie robiona elewacja? Jakie termodyble?

fighter1983
08-08-2015, 11:07
No właśnie....coś nowego w temacie...... karolek75 kiedy będzie robiona elewacja? Jakie termodyble?
Juz odpowiadam. Najlepiej na zdjeciach to pokazac:
Aktualne i niezbyt dobre rozwiazanie dostepne na rynku:
326849
zdj1 - Frezujemy otwory frezem do styropianu: ok 20mm
326850
zdj 2 Kołkujemy
326851
zdj3. bierzemy zaslepke styropianowa ok 17-20mm z eps o lambdzie 0,031
326852
zdj 4 Zaslepiamy w ten sposob.

Specjalnie zrobilem to na bialym styro zeby bylo widac :)

No i teraz moja koncepcja jest taka - frezujemy otwor na glebokosc: 5cm/10cm/12cm
I tak samo tylko zaslepiamy czyms takim:
326853
No i teraz tak: moja zaslepka bedzie dostepna w grubosciach:
5cm
10cm
12cm
I wykonana z PIR-a o lambdzie 0,022 W/mkw

Zaleta dodatkowa: Dostepne do kolkowania sa kolki w zasadzie 30cm, powyzej sa piekielnie drogie, zastosowanie tak grubej zaslepki faktycznie tworzy solidna izolacje w miejscu kolkowania elewacji i skraca dlugosc kolka i mozna zastosowac kolek za 35gr a nie np taki:
http://astrobud.pl/pl/p/Kolek-do-styropianu-30cm-EKODRIVE-S-39cm-op.100szt/146

Bo przy duzych grubosciach eps jest problem z dlugoscia i cena lacznika mechanicznego.

Hanss
08-08-2015, 11:14
O to chodziło:wave: opatentuj.....jaki do tego masz frez? Będziesz sprzedawał Twoje frezy i zaślepki? Jeżeli tak masz już klienta:yes:

fighter1983
08-08-2015, 13:01
O to chodziło:wave: opatentuj.....jaki do tego masz frez? Będziesz sprzedawał Twoje frezy i zaślepki? Jeżeli tak masz już klienta:yes:
z tym patentowaniem to ciezki temat: czaso, praco i kaso-chlonny.
W tym roku u karolek75 jest plan zeby zrobic "prototypowa" budowe z zastosowaniem wlasnie tego dybla 10cm.
Sposob na uzyskiwanie tych pirowych walcow juz mam :) czyli zaslepka jest gotowa, - nie ma jeszcze masowej produkcji.
Wymyslilem juz tez frez uniwersalny dla 5-10-12cm zakladany na wkretarke, prototyp jest, ale nie bedzie produkowany na masowa skale poki co.
Pewnie skonczy sie na wykonaniu 20-30szt frezu metalowego i bedzie dostepny.
W tym roku raczej przymiarki i wyniki po termowizji u karolek75 po zimie i od przyszlego sezonu bardziej masowa produkcja.
Jest tez plan zeby to wpisac w systemowe rozwiazania czolowych producentow, w aprobaty techniczne, no ale to juz chyba na 2016/2017 plan :P

a tu jeszcze jedno zdj - moj dybelek obsadzony poki co w standardowym otworze po frezie 20mm... tylko glebsza dziura potrzebna :)
326862

Jezeli jestes zainteresowany daj znac, bo w tym roku chyba tylko na potrzeby tej pierwszej budowy bede robic dybelki i to jednorazowo, wiec jezeli mam zrobic wiecej - napisz ile i jakich :)

Hanss
08-08-2015, 15:25
Jak najbardziej zainteresowany, ale oczywiście w komplecie z frezem....mam ok.180m2 elewacji, grubość styro 22cm, jedna ścianka ok.20m2 o grubości 25cm.......Pomóż......Jaka grubość dybla 10cm. czy 5cm.? Ile bym potrzebował tych dybli na moje m2?

fighter1983
08-08-2015, 21:17
Jak najbardziej zainteresowany, ale oczywiście w komplecie z frezem....mam ok.180m2 elewacji, grubość styro 22cm, jedna ścianka ok.20m2 o grubości 25cm.......Pomóż......Jaka grubość dybla 10cm. czy 5cm.? Ile bym potrzebował tych dybli na moje m2?
4szt na m2
dlugosc kolka dobiera sie tak:
6cm kotwienie+1cm, klej + grubosc styro - zaglebienie pod zaslepke.
Ale zaslepka nie wiecej niz 50% grubosci styro

karolek75
09-08-2015, 07:46
Z fighterem spieramy sie jeszcze co do szczegółów technologicznych. Np rodzaj kleju, gdzie kołkowac. On ma bardziej pryncypialne podejście ja bardziej wierze w potegę kleju w piance. Tym bardziej ze ten oferowany przez niego jest całkiem ... lepki :)

Hanss
11-08-2015, 14:27
fighter1983 wysłałem zapytanie o termodyble i wycenę na Caparola......na email: warszawa......

karolek75
30-09-2015, 09:29
z tym patentowaniem to ciezki temat: czaso, praco i kaso-chlonny.
W tym roku u karolek75 jest plan zeby zrobic "prototypowa" budowe z zastosowaniem wlasnie tego dybla 10cm.
Sposob na uzyskiwanie tych pirowych walcow juz mam :) czyli zaslepka jest gotowa, - nie ma jeszcze masowej produkcji.
Wymyslilem juz tez frez uniwersalny dla 5-10-12cm zakladany na wkretarke, prototyp jest, ale nie bedzie produkowany na masowa skale poki co.
Pewnie skonczy sie na wykonaniu 20-30szt frezu metalowego i bedzie dostepny.
W tym roku raczej przymiarki i wyniki po termowizji u karolek75 po zimie i od przyszlego sezonu bardziej masowa produkcja.
Jest tez plan zeby to wpisac w systemowe rozwiazania czolowych producentow, w aprobaty techniczne, no ale to juz chyba na 2016/2017 plan :P

a tu jeszcze jedno zdj - moj dybelek obsadzony poki co w standardowym otworze po frezie 20mm... tylko glebsza dziura potrzebna :)
326862

Jezeli jestes zainteresowany daj znac, bo w tym roku chyba tylko na potrzeby tej pierwszej budowy bede robic dybelki i to jednorazowo, wiec jezeli mam zrobic wiecej - napisz ile i jakich :)

Zgodnie z ustaleniami z fighterem, po "malych" przebojach, ekipa z astrobudu i dybelki wchodza na budowe w pierwszy poniedzialek pazdziernika. Oby pogoda sprzyjala.

fighter1983
20-08-2019, 22:44
zaślepka z pir
karolek75 elewacja
termodybel pir

sorry ale szukalem i dopisalem sobie na przyszlosc jakbym szukal :)

fighter1983
27-03-2020, 23:22
Update po 5 latach... czemu tego wtedy nie bylo?
https://forum.muratordom.pl/showthread.php?362395-Ko%C5%82ek-do-styropianu-problematyka&p=7924379#post7924379

boconek03
28-03-2020, 08:14
fighter są gdzies na forum albo na fb zdjęcia z Twojej realizacji u karolek75?

fighter1983
28-03-2020, 08:31
fighter są gdzies na forum albo na fb zdjęcia z Twojej realizacji u karolek75?

Nie... W dupie miałem wtedy stronę pr owa i marketingowa :)

boconek03
28-03-2020, 09:02
Szkoda :( bo to nawet dzisiaj byłaby petarda.
Chyba, że to samo można osiągnąć grafitem 0,031 w mniejszej grubości ale wątpię. Chyba, że zejśc do 30cm ale to żadna różnica.

fighter1983
28-03-2020, 09:27
Szkoda :( bo to nawet dzisiaj byłaby petarda.
Chyba, że to samo można osiągnąć grafitem 0,031 w mniejszej grubości ale wątpię. Chyba, że zejśc do 30cm ale to żadna różnica.

ale tam bylo 33cm 0,031 :)

a 2-3 lata temu: warszawa: Etixx 30cm :)

dlugo dojrzewalem do tego , zeby zaczac robic dokumentacje zdjeciowe/filmowe - bo tak na prawde to zajmuje mnostwo czasu. i na dodatek jeszcze trzeba specjalnie najczesciej pojechac zeby to zrobic. i znalezc czas na opis/publikacje.

natomiast zaczynam widziec zalety tego: przede wszystkim przy mojej specyfice obslugi na potezne odleglosci - moge wykorzystywac wlasne materialy jako narzedzie do prezentacji rozwiazania pokazania jak to dziala/ wyglda bez uzywania wzornikow. filmy z Mika np - sa lepsze niz kazdy wzornik :)

Problemem jednak jest spojnosc danych: mam strone www / fb / bloga(ktorego przestalem prowadzic) / forum ... ciezko miec wsyztskei materialy wszedzie.
Najwygoniejszy jest dla mnie profil FB i kanal YT + wlasny hosting. ale roboty z ogarnieciem tego - multum.