PDA

Zobacz pełną wersję : Warstwy styropianu



grend
24-04-2015, 16:16
... mam takie pytanie dlaczego na posadzki zaleca się położenie w warstwach styroian (na mijankę) a na elewacje uważa się zeto bezsens ??? Może to ktoś sensownie wytłumaczyć. Ja myslę o położeniu styro w 2 opcjach
1. na mijankę bo według mnie nie jest się wstanie zapiankowac szczeliny rzedu 1-2 mm
2 miedzy płytami robić specjalnie szczeliny 5 milimetrowe i wypełniac je klejem w piance - tutaj dodatkowym plusem jest monolit który nie trzeba według mnie kołkować, wada koszty

CityMatic
24-04-2015, 16:27
... mam takie pytanie dlaczego na posadzki zaleca się położenie w warstwach styroian (na mijankę) a na elewacje uważa się zeto bezsens ??? Może to ktoś sensownie wytłumaczyć. Ja myslę o położeniu styro w 2 opcjach
1. na mijankę bo według mnie nie jest się wstanie zapiankowac szczeliny rzedu 1-2 mm
2 miedzy płytami robić specjalnie szczeliny 5 milimetrowe i wypełniac je klejem w piance - tutaj dodatkowym plusem jest monolit który nie trzeba według mnie kołkować, wada koszty

Na podłodze - mijanka- bo uzyskuje się większą szczelność i sztywność. Ponadto w jednej warstwie możesz ukryć cześć instalacji dodatkowo izolując i osłaniając ją drugą.
Na elewacji zastosuj styropian frezowany i będzie szczelnie i dobrze.

grend
24-04-2015, 17:05
Na podłodze - mijanka- bo uzyskuje się większą szczelność i sztywność. Ponadto w jednej warstwie możesz ukryć cześć instalacji dodatkowo izolując i osłaniając ją drugą.
Na elewacji zastosuj styropian frezowany i będzie szczelnie i dobrze.

ja pytałem się dlaczego mijanka na podłodze to same zalety a na elewacji to nagle wada....

CityMatic
24-04-2015, 21:55
Bo jakbyś nie ułożył to i tak pomiędzy warstwami będzie szczelina -nie ma jak połączyć dwóch warstw

Gawor5
29-04-2015, 20:54
Mijanka na podłodze ma zapobiegać klawiszowaniu przy obciążeniu, ugięcia spowodują spękania i posadzka się posypie. Ściana nie ma takich obciążeń i wystarczy zatopienie siatki w klej, która także może pracować i tynk będzie się dobrze trzymał.

Knauf Therm
30-04-2015, 02:12
Znacznie ważniejsze jest szczelne ułożenie (elewacja) i dokładne doklejenie do ściany konstrukcyjnej. Podstawową zasadą (oprócz jakości materiału) jest zachowanie ciągłości izolacji na całej obudowie budynku.

Zdun Darek B
30-04-2015, 08:23
Na ścianach i tak najczęściej jest układane na mijankę bez frezowanych krawędzi .