PDA

Zobacz pełną wersję : Ogrzewanie kominkowe - za mały komin ? !!!!



kalapan
22-08-2004, 02:19
Doczytałem się , że komin powinien mieć średnicę przewodu minimum 200 mm . Kupuję stary dom do remontu i z przerażeniem widze , że komin ma max. 140 mm . Może ktos mi poradzi co zrobić z tym fantem ? Chcę ogrzewać dom kominkiem ( w alternatywie - od wszelkiego wypadku - gazem ) . I teraz nie wiem , czy taki mały komin dyskwalifikuje możliwość korzystania ogrzewania kominkowego , czy tez są na to jakieś "sposoby" ? Zaznaczam, że w tym domu stoi piec kaflowy ( służył do ogrzewania) ale tylko jeden . Do drugiego komina podłączony był drugi - taki typowy kuchenny piec z paleniskiem .
Czy np. istnieje mozliwość otwarcia dwóch przewodów kominowych ( są dwa przewody w jednym kominie 14x14 ) i tym sposobem zwiększenia przekroju komina ???? ( wtedy spaliny z kominka wychodziłyby jak z dwururki :lol: )

POMÓŻCIE RODACY !!!!! :roll:

Manio
23-08-2004, 07:56
Doczytałem się , że komin powinien mieć średnicę przewodu minimum 200 mm . Kupuję stary dom do remontu i z przerażeniem widze , że komin ma max. 140 mm . Może ktos mi poradzi co zrobić z tym fantem ? Chcę ogrzewać dom kominkiem ( w alternatywie - od wszelkiego wypadku - gazem ) . I teraz nie wiem , czy taki mały komin dyskwalifikuje możliwość korzystania ogrzewania kominkowego , czy tez są na to jakieś "sposoby" ? Zaznaczam, że w tym domu stoi piec kaflowy ( służył do ogrzewania) ale tylko jeden . Do drugiego komina podłączony był drugi - taki typowy kuchenny piec z paleniskiem .
Czy np. istnieje mozliwość otwarcia dwóch przewodów kominowych ( są dwa przewody w jednym kominie 14x14 ) i tym sposobem zwiększenia przekroju komina ???? ( wtedy spaliny z kominka wychodziłyby jak z dwururki :lol: )

POMÓŻCIE RODACY !!!!! :roll:

ja tak właśnie mam ale niestety musiałem jeszcze wydłużyć komin, jest znaczniem lepiej ale planuje docelowo załozyć na koniec dwa strażaki :lol: -wymuszjace,poprawiajace ciąg.

mocny
17-09-2004, 15:28
TO NIE JEST TAK!
DOBRZE USZCZELNIJ KOMIN ZAPRAWĄ TERMICZNĄ.
ZNJADŻ SOBIE KOMINEK O FI WYLOTOWYM 150 MM, PRÓBA "GAZETOWA" POKAŻE JAKI MASZ CIĄG - DBRZE GDYBY H KOMINA BYŁO=> 8M, JEŻELI NIE TO KUP ŻELIWNY PIECYK "KOZĘ" , JA SOBIE BARDZO CHWALĘ ALE POWŻYJ=> 13 KW.
POZDRAWIAM

zygmor
24-11-2005, 14:07
Możesz kupić tzw "portki" i dzięki nim podłączyć oba kominy, lub załóżyć na komin wyciąg kominowy. U mnie jest podobnie. Dymi tylko podczas podpalania, lub kiedy ciąg jest wsteczny. Sam zdecyduj, którą metodę wybirzesz, obie są równorzędne. Ta druga zdecydowanie pomaga przy ciągu wstecznym, gdy masz zimny komin i probujesz rozpalić. Kominiarz mi mówił, że komin od wlotu spalin powinien mieć conajmnie 6,5m.

Majka
24-11-2005, 17:29
tak jak pisze zygmor. Podłączasz kominek do dwóch przewodów spalinowych za pomoca portek. Wtedy przekrój jest dobry. :P