PDA

Zobacz pełną wersję : Nowe mieszkanie - aranżacja



Mateusz89
27-04-2015, 14:23
Witam zakupiłem mieszkanie. Mam puste białe ściany kompletnie nie znam się na aranżacji wnętrz. Prosiłbym o kilka wskazówek jaki kolor scian mebli by pasował

Tak wygląda salon.

Jaki kolor ścian i mebli pasowałby do podłogi myślę wstawić meblościankę, komodę narożnik. Czekam na propozycję

Mateusz89
27-04-2015, 14:29
Witam na jaki kolor pomalować przedpokój?

joliska
27-04-2015, 15:21
Meble białe, szara sofa. Przedpokój szary.

:D :D :D

Mateusz89
27-04-2015, 15:28
Ale panele jasne drzwi mam ciemne myślałem o ciemnych meblach brąz i kolor ścian jasny beż? Czekam na inne propozycje a jaką farbę do malowania ścian polecacie dulux dekoral śnieżka może inne?

joliska
27-04-2015, 15:36
Ja polecam farbę Benjamin Moore :)


A tak zupełnie serio:
- poczytaj o farbach na forum - setki stron
- pokaż, co Ci się podoba - Ty tam będziesz mieszkał, nie my.

kminek
29-04-2015, 09:06
Możesz kupić ciemne meble, a do nich białą sofę. Ładnie, nowocześnie to wygląda. Z kolei przedpokój zrobiłbym w kolorze zielonym oliwkowym z dodatkami ciemnego brązu.

Eustachy.m
06-05-2015, 12:02
Mam podobne mieszkanko aranżowane przez [moderowano] i ściany są pomalowane na kolor jęczmienia, taki ni to żółty. Zrezygnowałbym z meblościanki, szkoda przestrzeni i ciężko jest ją przestawić w razie, gdyby aranżacja się znudziła.

E-Rzecznik Śnieżka
05-06-2015, 20:48
Pokój Pana jest wprawdzie widny ale jego powierzchnia nie jest duża, i jeszcze zmniejszy się, gdy zostaną wstawione meble. By nie tracić cennej przestrzeni lepiej jest wybierać paletę barw jasnych i jasne wyposażenie. Kolor drzwi może być tylko punktem wyjścia w kierunku określonej palety barw. Odcień drewna stolarki drzwiowej można powtórzyć w nielicznych detalach (noga lampy podłogowej, kolor ramek na ścianie, ozdobne krzesło) nie musi natomiast determinować mebli w całym domu. Sugerowałabym raczej meble jasne, białe lub w odcieniu podłogi (także połączenie jasnego drewna i bieli). Gdyby meble miały nowoczesny kształt i były uniesione na cienkich nóżkach, to pomieszczenie wydałoby się większe. Kanapa też lepiej by miała prostą, modernistyczną formę i jasną kolorystykę. To raczej wybór mebli determinuje wybór kolorystyki ścian. Łatwiej jest po prostu dobrać kolor ścian do mebli, niż odwrotnie, dlatego trudno jest mi na tym etapie coś więcej Panu podpowiedzieć. Mam nadzieję że mimo to, nieco ukierunkowałam Pana myślenie i tym samym trochę pomogłam.
Pozdrawiam serdecznie,
E-rzecznik FFiL Śnieżka