PDA

Zobacz pełną wersję : Alpina Living Style Accent - czy ju? próbowali?cie tej farby



Zenon Romański
22-08-2004, 10:47
Witam,

Znaleźliśmy ostatnio w Castoramie farby Alpina, które wyglądają jakby efekt "przecieranej ściany". Może próbowaliście już coś takiego "live"?

Enya
22-08-2004, 18:11
Witam!
Już przetestowałam!!! Bardzo ciekawy efekt i generalnie łatwe wykonaniu, aczkolwiek pod pewnymi warunkami. Należy pamiętać o kilku rzeczach:
-powierzchnia ściany musi być idealnie równa, ponieważ widać wszelkie nierówności, mimo efektu przetartej ściany,
- ściana musi być pomalowana uniguntem - koniecznie!!!
- podkład gruntujący jest bardzo gęsty, trzeba dobrać odpowiedni wałek, a najlepiej nakładało mi się go pacą, tak jak gładź. Trzeba dodać, że jest to bardzo pracochłonne, ale wtedy powierzchnia jest idealnie równa i gładka,
- farbę strukturalną należy nakładać ruchami krzyżowymi dość szybko, gdyż bardzo szybko wysycha i wtedy nie można już nadać jej odpowiedniej struktury, poza tym należy nakładać ją jednorazowo na całą powiercznię ściany, odradzam pozostawianie fragmentu ściany na inny dzień, gdyż potem widać miejsce łączenia i wygląda to wówczas fatalnie.
Tak poza tym, to jest to dość pracochłonne, ale efekt jest bardzo ciekawy, zwłaszcza jeśli oprócz pędzla użyjemy plastikowej pacy.

3241mirek
10-07-2007, 11:13
Podciągne Temat. Zainteresowałem się własnie taką farbą. Czy może ktoś używał jeszcze takich farb.

3241mirek
11-07-2007, 09:03
No i co? NIKT nie stosował takich farb. :o