PDA

Zobacz pełną wersję : Osuszanie nowego mieszkania.



MarysiaMarysia
30-04-2015, 10:52
Odebrałam nowe mieszkanie i mam problem z wilgotnością w nim.
W listopadzie/grudniu 2014 były wylewane stropy, tynki również gdzieś w okolicy tego terminu.
Mieszkanie do kwietnia tego roku było zamknięte, nie wietrzone.
Teraz okna są otwierane ale efektu widocznego brak. Wilgoć jest spora a poznać to można po kartkach papieru które pozostawione na kilka godzin w mieszkaniu chłoną wilgoć.
Posiadam ogrzewanie podłogowe ale ponieważ nie wiem w jaki sposób mogę go użyć aby dosuszać pomieszczenia więc jest wyłączone.

Co sadzicie o wstawieniu do mieszkania osuszacza kondensacyjnego który usunąłby wilgoć? Za około 4 tygodnie do mieszkania wejdzie ekipa która zacznie go "robić". Myślę o położeniu tapety na ścianie. Ale w obecnych warunkach zupełnie sobie tego nie wyobrażam ....

pozdrawiam!

_John
30-04-2015, 13:25
A wentylacja działa?
W obecnych warunkach otwarte okno + sprawna wentylacja zadziała najlepiej.
Suszenie tego "na szybko" osuszaczem, może spowodować popękanie tynków.

MarysiaMarysia
30-04-2015, 20:26
Wentylacja tzn. taki niewymuszony czymkolwiek obieg powietrza przez wentylacyjne otwory w kuchni i w łazience z pomieszczenia na zewnątrz?

Sylw.
01-05-2015, 08:46
Lepiej od papieru soda oczyszczona wchłania wilgoć.

chl11
06-05-2015, 14:58
Można jeszcze skorzystać z osuszania absorpcyjnego.

bartek-kuc
07-05-2015, 12:36
soda soda! najlepsze rozwiazanie doraźne

MarysiaMarysia
13-05-2015, 05:48
wysypać sodą posadzkę i obsypać ściany?

wbbmzg
13-05-2015, 07:10
otwórz okna

MarysiaMarysia
16-05-2015, 05:58
Dziękuję wszystkim za odzew.
Zamówiłam wizytę pana z firmy która wypożycza osuszacze. Pan zrobił pomiar wilgotności ścian i posadzki.
Ściany okazały się suche. Posadzka mokra i tak własnie powiedział mi pan - otworzyć okna i suszyć w te sposób. Zwłaszcza, że jeszcze 6 tygodni będę czekać na położenie gresu.
Pozdrawiam!

NORD-HELP
27-07-2016, 22:26
Witamy serdecznie, Firma Nord-Help zajmuje się osuszaniem budynków i wszelkimi usługami związanymi z zalaniem i problemem nadmiernej wilgoci - usuwamy skutki wodnych awarii. Zapraszamy do współpracy!
www.nord-help.pl

Moers
11-08-2019, 22:26
Witam,
jeśli jest czas oraz warunki pogodowe na to pozwalają warto poczekać na wyschniecie.
Jeśli natomiast potrzebny jest osuszacz polecam się na śląsku.
https://www.osuszanierybnik.pl/

minciu
13-08-2019, 14:22
Klimatyzator przenośny z możliwością wkręcenia węża jak do pralki. Wąż do wiadra i codziennie zlewanie 2x wody albo prosto w kanalizację. Rura z ciepłym powietrzem niepotrzebna.

Ja używałem Klimatyzator przenośny Blyss z castoramy. Jak nie podłączysz węża do wiadra, kanalizacji to cała skroplona woda będzie odparowywana na chłodnicy klimy. Z wężem zaczniesz osuszanie.

Ważne jest to, żebyś miał SPUST SKROPLIN NAD CHŁODNICĄ GDZIE LECI CIEPŁO. Na samym dole ścieka zawsze to co nie zdąży się odparować i to są resztki. Natomiast na górze - po środku klimatyzatora, masz spust skroplin jeszcze przed chłodnicą na którą ściekają grawitacyjnie.



Średnia maksymalna wydajność osuszania to 2-3 litry wody na godzinę. W zależności od modelu i to przy dużej wilgotności powietrza. Realnie jak będzie już z 40-50% wilgotności to wydajność spadnie Ci gdzieś do 10-15 litrów na dobę.

Kup sobie używany na OLX/Allegro w okolicy i później go odsprzedaj dalej. Zapłacisz tyle co zje prądu. Typowy osuszacz nie kupuj, są znacznie mniej wydajne i nie uniwersalne. Będzie ciężej go odsprzedać.

Soda na posadzkę też pewnie zadziała. Nie wiem ile absorbuje wilgoci ale przydałoby się zamknąć w tej sodzie do kilkuset litrów wody :D Życzę powodzenia :lol2:



Otwarte okna i przeciąg też zrobi robotę, pod warunkiem że na dworze powietrze będzie suche. A w nocy nie zawsze jest suche. Zobacz sobie np tutaj.
http://www.pogodynka.pl/inca/wilgotnosc2m


Przyda się też jakiś termometry (za 5zl) z pomiarem wilgotności, będziesz mógł przestawiać klimatyzator tam, gdzie aktualnie panuje największa wilgoć.

minciu
13-08-2019, 14:29
OOO jest idealny filmik JAK TO ZROBIĆ z przykładem :D

3:50 - OSUSZANIE ( identyko jak w blyss, ale nie kazdy to ma )
https://youtu.be/3P1Pc6AdVSA

Kaizen
13-08-2019, 14:47
Otwarte okna i przeciąg też zrobi robotę, pod warunkiem że na dworze powietrze będzie suche.

Wilgotność względna na zewnątrz nie pokazuje, ile wilgoci potrafi powietrze potrafi zabrać z domu. Nocą jest chłodniej, stąd większa wilgotność względna. Ale po ogrzaniu wewnątrz okazuje się, że ma małą wilgotność względną. Dla przykładu jak za oknem masz 10* i 90% wilgotności względnej, to po ogrzaniu do 24* masz 33% wilgotności - czyli sucho jak pieprz.

elcziks
16-12-2019, 13:25
Odebrałam nowe mieszkanie i mam problem z wilgotnością w nim.
W listopadzie/grudniu 2014 były wylewane stropy, tynki również gdzieś w okolicy tego terminu.
Mieszkanie do kwietnia tego roku było zamknięte, nie wietrzone.
Teraz okna są otwierane ale efektu widocznego brak. Wilgoć jest spora a poznać to można po kartkach papieru które pozostawione na kilka godzin w mieszkaniu chłoną wilgoć.
Posiadam ogrzewanie podłogowe ale ponieważ nie wiem w jaki sposób mogę go użyć aby osuszyć pomieszczenie (https://www.dddczystosc.pl/osuszanie-piwnic-i-budynkow) więc jest wyłączone.

Co sadzicie o wstawieniu do mieszkania oszuszacza kondensacyjnego który usunąłby wilgoć? Za około 4 tygodnie do mieszkania wejdzie ekipa która zacznie go "robić". Myślę o położeniu tapety na ścianie. Ale w obecnych warunkach zupełnie sobie tego nie wyobrażam ....

pozdrawiam!


Mimo wykonania osuszenia w moim mieszkaniu pozostał niefajny zapach - co mogę zrobić? Czy wraz z osuszaniem zawsze trzeba wykonać odgrzybianie? Szczerze mówiąc grzyb w moim wnętrzu nie jest widoczny, więc nie wiem, co może być problemem... wnętrze pachnie trochę "lasem, do którego dociera mało światła", no taki typowy zapach wilgoci... ale nic na to nie wskazuje, by wilgoć pozostała - co robić?

Kaizen
16-12-2019, 13:40
Mimo wykonania osuszenia w moim mieszkaniu pozostał niefajny zapach - co mogę zrobić?

Ozonowanie.