PDA

Zobacz pełną wersję : Kodi naszym idolem!



MarzannaPG
22-08-2004, 14:18
Cześć Forumowicze! Pamiętacie Kodiego z Gdynii, Murator numer któryśtam? To nasz (mój i męża) mistrz, ale jak to w życiu uczeń prześcignął mentora! Budujemy z mężem dom od roku (właśnie minął 15 sierpnia) SAMI !!! Nasz koszt robocizny do tej pory to 2000 dla cieśli (mąż robił razem z nim więźbę) oraz 2000 na pomocnika w murarce, bo chodziło o czas (trzeba było zalać strop a był już listopad). Ja, słaba kobieta, robiłam z mężem fundamenty, nauczyłam się murować, kopalam dołki pod slupki ogrodzeniowe, nosiłam zaprawę na piętro i bloczki, wciągalam dachówkę na dach. Nauczyłam się też operować piłą i innymi narzędziami. Ostatnio zbudowałam własnoręcznie stołek (trochę 'kaszanka" ale to pierwszy raz w życiu). Budowa to najfajniejsze co mogło się nam przytrafić. Na swojej wiejskiej dzialce jestem najszczęśliwsza. Precz z miastem! Z utęsknieniem czekam na przeprowadzkę. Czy jest ktoś o podobnych klimatach? Budująca kobieta, kochająca wieś?

joanka77
22-08-2004, 20:57
Witam witam :D

Skąd ja to znam ! My tak samo budujemy dom systemem gospodarczym w trójkę tzn mąż, teść i ja. Do tej pory za robociznę zapłaciliśmy ok 200 zł. Narazie nie mamy jeszcze dachu i w tym roku juz nie damy rady go zrobić ( kasa :( a właściwie jej brak) I tak jak Ty nie mogę się doczekać przeprowadzki. W tej chwili mieszkamy w bloku w Krakowie.

Pozdrawiam gorąco i trzymam kciuki !!! Damy rade !! ;) :lol:

Jacek33
26-08-2004, 13:48
Podziwiam Was wszystkich !!!! i zycze wytrwałosci .... :D My, tzn. ja z zona i coreczka juz wprowadzilismy sie do naszego domku w ubieglym roku i wzielismy sie za wlasnoreczne wykanczanie. Wczesniej oczywiscie takie proace jak kopanie fundamentów, giecie zbrojenia, skladanie i rozbrajanie deskowania tez w duzym zakresie robilismy sami, ale murowanie scian powierzalismy juz fachowcom. Jak możecie umiesccie zdjecia wykonanych prac tak aby mozna bylo podziwiac Wasz wysilek.

joanka77
26-08-2004, 14:17
Jacku a jak Wam idzie to wykańczanie ? Czy instalacje tez robiliscie sami ? Z czym mieliście największe problemy ?

Pozdrawiam :D

buba48
20-12-2004, 08:54
Tylko pozazdrościć takiej kobietki ! Moja tylko ściboliła w kwiatkach. :P

Pozdrawiam !