PDA

Zobacz pełną wersję : Malowanie obrazu na ścianie - problematyczna ściana



alemyst
02-05-2015, 18:31
Planuję namalować na ścianie nieco bardziej skomplikowany wzór. Najlepiej bym to zrobił gdybym mógł podzielić ścianę na mniejsze fragmenty i od poziomych i pionowych granic odmalowywał wg. punktów charakterystycznych. Genialnym pomysłem byłoby użycie taśmy malarskiej, jednak na drodze temu pomysłowi stanęła znakomita farba podkładowa pewnej zimowej firmy która zchodzi razem z taśmą. Delikatne namalowanie ołówkiem też nic nie daje bo przy zmywaniu zchodzi farba. Jeśli macie inne pomysły to chętnie sprawdzę.

gorbag
02-05-2015, 20:26
Spróbuj z projektorem - rzutnikiem.
Kratkę też można wyświetlić, ale lepiej od razu przeskalowany wzór który chcesz odtworzyć. W razie potrzeby można go uprościć.

alemyst
02-05-2015, 21:38
Też na to wpadłem, ale nie mam skąd wysępić rzutnika. Wzorek który znalazłem jest dość prosty, ale na żywca bez punktów odniesienia nie dam rady. Zabawa cieniami też nic nie daje (szablon + mocna lampa) bo wychodzi zbyt rozmazane.

Whiskey River
03-05-2015, 19:35
Przyklej nitkę na gumę do żucia w skrajnych rogach ścian, gdzie nic nie widać :)

milo222
03-05-2015, 20:21
Planuję namalować na ścianie nieco bardziej skomplikowany wzór. Najlepiej bym to zrobił gdybym mógł podzielić ścianę na mniejsze fragmenty i od poziomych i pionowych granic odmalowywał wg. punktów charakterystycznych. Genialnym pomysłem byłoby użycie taśmy malarskiej, jednak na drodze temu pomysłowi stanęła znakomita farba podkładowa pewnej zimowej firmy która zchodzi razem z taśmą. Delikatne namalowanie ołówkiem też nic nie daje bo przy zmywaniu zchodzi farba. Jeśli macie inne pomysły to chętnie sprawdzę.


sposób jest bardzo prosty - kup kalkę techniczną a4 i na niej namaluj lub nadrukuj wzór. Następnie bierze kartkę i przez lampę podświetlasz kartkę jak rzutnikiem :)-. Oddalając kartkę lub przybliżając powiększasz lub zmniejszasz wzór. Kartkę najlepiej umieścić na lampie za pomocą drucików . Malowałem tak dzieciom pokój z rysunkami na ścianie :).


Oczywiście musi być ciemno na dworze :)

alemyst
03-05-2015, 22:12
sposób jest bardzo prosty - kup kalkę techniczną a4 i na niej namaluj lub nadrukuj wzór. Następnie bierze kartkę i przez lampę podświetlasz kartkę jak rzutnikiem :)-. Oddalając kartkę lub przybliżając powiększasz lub zmniejszasz wzór. Kartkę najlepiej umieścić na lampie za pomocą drucików . Malowałem tak dzieciom pokój z rysunkami na ścianie :).


Oczywiście musi być ciemno na dworze :)

Nie rozmaże się ten wzór? Bawiłem się z cieniami, ale ze zwykłą kartką i efekty były kiepskie - cień na ścianie wychodził zbyt rozmazany by chwycić kontur. Kalka rozwiąże problem?

Co do nitki - nie maluje obrazu na całej ścianie, aż tak w siebie nie wierzę xD. Guma chyba też zerwie ten żałosny podkład.

dzabij
04-05-2015, 08:32
Jeżeli ten podkład jest tak żałosny, to obawiam się że Twój obraz również ma spore szanse aby odleźć i cała robota psu w budę. Szkoda roboty poprostu, będzie się mścić w przyszłości.

Moja propozycja - zmyć ten podkład i zrobić poprawny i wtedy możesz kombinować z różnymi technikami.

milo222
04-05-2015, 12:43
Nie rozmaże się ten wzór? Bawiłem się z cieniami, ale ze zwykłą kartką i efekty były kiepskie - cień na ścianie wychodził zbyt rozmazany by chwycić kontur. Kalka rozwiąże problem?

Co do nitki - nie maluje obrazu na całej ścianie, aż tak w siebie nie wierzę xD. Guma chyba też zerwie ten żałosny podkład.

zależy od nadruku na kartce - ja nie miałem problemu. Jeżeli nie chcesz tak to zostaje Ci wyłącznie podzielenie kartki na kwadraty i przełożenie ich na ścianę ołówkiem ale to żmudna praca

alemyst
05-05-2015, 12:35
@dzabij
to trzyma na tyle mocno że wolę to zostawić, bo ewentualne przyszłe zdrapywanie będzie dziecinnie proste. Wcześniej musiałem zdrapywać jakąś farbę z czymś ala piasek, koszmar jakiś.

Jak co podeszłem do tematu tak: nakleiłem taśmę wokół miejsca które chcę zamalować, idealnie pionowo i poziomo. Następnie co 10 cm przykleiłem cienką linę, tworząc siatkę z kwadratów 100 na 100. A teraz pozostaje powolne przemalowywanie fragmentu po fragmencie ze wzorów.

marian.kowal
12-05-2015, 10:10
Ja również polecam metodę rzutnika. Stosuje się ją nawet przy malowaniu ogromnych murali.