PDA

Zobacz pełną wersję : Styropian i wełna na jednej ścianie?



janko-ok
04-05-2015, 15:54
Cześć, pierwszy post i już z pytaniem w kwestii docieplenia budynku. Najpierw krótko opiszę sytuację.
Domek parter + poddasze z możliwością adaptacji. Parter w całości w konstrukcji murowanej (gazobeton), natomiast ściany szczytowe poddasza w konstrukcji lekkiej (szkielet drewniany i płyta OSB).
I tu pojawia się problem, chciałem całość ocieplić 15 cm styropianu grafitowego, tyle, że wyczytałem, że styropian do OSB to tak nie koniecznie.
Pytanie pierwsze:
1. Czy mogę przykleić styropian do OSB na normalny klej (w celu wyrównania) i poprzykręcać długimi wkrętami z talerzykiem od kołków. Było by to bez żadnego stelaża na OSB, bez ryfli.
I drugie:
2. Czy ewentualnie gdyby nie można było zastosować styropianu mogę te ściany szczytowe docieplić wełną mineralna. I wtedy parter byłby oklejony styropianem a szczyty wełną. Czy te technologie można łączyć? I jak to miałoby wyglądać?
Z góry dzięki

Tomek W
05-05-2015, 14:25
A czy wykończenie elewacji na ścianie szczytowej i parterze będzie jednakowe ?
Jeżeli ma to być tynk cienkowarstwowy to rysa może powstać nie ze względu na różne ocieplenie (wełna/styropian) ale na różną pracę konstrukcji szkieletu drewnianego szczytu a murowanego ciężkiego parteru.

janko-ok
05-05-2015, 22:49
na razie nie planuję nakładania tynku na elewację, chciałbym zatrzeć dwa razy klejem (z siatką oczywiście) i zagruntować. Może jakaś farba - na pewno na razie bez tynku