PDA

Zobacz pełną wersję : Mały centralny odkurzacz w bloku



1shot2killz
06-05-2015, 18:58
Cześć,
planuję założyć centralny odkurzacz w bloku. Mam możliwość zrobienia otworu w stropie w jednym z pokoi i dostanę się bezpośrednio do komórki, gdzie będzie umieszczony odkurzacz. Nie jestem obeznany w temacie, ale raczej instalacja to nic trudnego. Pytanie moje jednak brzmi jaki odkurzacz?
Potrzebuję najmniejszego na rynku. Mieszkanie ma 64m2, planuje jedno przyłącze, rura 9m. Doradzicie coś? Myślałem nad Profi 30, bo mniejszego już chyba nie ma, ale może macie jakieś inne typy?

Ai*ka
06-07-2015, 19:14
Witam,

Nie jest to jakiś demon jeśli chodzi o moc ssącą i przepływ powietrza ale jeśli szukasz ekonomicznego rozwiązania to powinien się sprawdzić.
Konkurencyjne produkty będą prawie dwukrotnie droższe. Z wykonaniem instalacji też powinieneś sobie poradzić, nie jest to jakaś kosmiczna technologia;)

Pozdrawiam

Ai*ka
06-07-2015, 20:31
a jak dokładnie działa taki odkurzacz? czy faktycznie wsysa cały kurz ?

Działa tak samo jak każdy inny tyle, że nie ciąga się za sobą całego "baniaka". Sam odkurzacz zamontowany jest zazwyczaj w pomieszczeniu technicznym lub garażu. Zanieczyszczenia są do niego transportowane rurociągiem ukrytym w ścianach i posadzkach.

Jego siła ssania jest zazwyczaj dwukrotnie większa od zwyczajnego, dzięki czemu sprząta się szybciej i efektywniej. Nie dochodzi też do podnoszenia kurzu przez wydmuchiwane powietrze z odkurzacza, który po paru minutach z powrotem osiada. Opróżnia się go z zanieczyszczeń też znacznie rzadziej niż domowy.

nie wiem co masz na myśli pytając czy odkurzacz centralny wysysa cały kurz?

Na pewno robi to sprawniej i dokładniej od nawet dobrej jakości domowego.

bluss
24-09-2015, 22:17
Dawniej odkurzacz centralny kojarzył się głównie z dużymi obiektami – hotelami, biurami itp. Jednak stopniowo to rozwiązanie spotyka się coraz częściej w polskich domach. W bloku powiem szczerze nie widziałem, ale jak możliwość to czemu nie. Może taki model http://centralne-odkurzacze.net/odkurzacze-centralne/87-odkurzacz-centralny-beam-262-zestaw-standard.html czy jeszcze mniejszy?

1shot2killz
02-10-2015, 22:09
Wybrałem najmniejszy jaki był od Profi. Ogólnie jesteśmy bardzo zadowoleni z żoną. Zauważyliśmy, że praktycznie zniknął kurz z mieszkania.
Wejście usytuowane jest w dużej szafie, gdzie na stałe podłączony jest 9 metrowy wąż. Idealnie starcza na odkurzenie 64m^2.
http://imgur.com/a/xRchR

majkos
31-03-2016, 10:52
My mamy odkurzacz centralny no ale w domu...w bloku jakoś sobie tego nie wyobrażam, tzn nie mówię że jest to złe rozwiązanie ale przecież w bloku jest stosunkowo ciasno... pamiętam jak u nas był montowany centralny to goście z hydropu trochę się orobili, a my mamy dom dosyć sporą powierzchnię więc nie wiem nie wyorbażam sobie upchnięcia jednostki w bloku..

kulesza
29-06-2016, 10:45
wydaje mi się że w bloku centralny odkurzacz (http://odkurzacze-centralne.tqd.com.pl) w ogóle nie jest możliwy do zainstalowania... no chyba że się mylę ;)

dawiddur
29-06-2016, 10:58
A to dlaczego nie? Przecież napisał, że "jednostka ssąca" będzie znajdować się w komórce. Więc co tu sobie wyobrażać?
W takiej sytuacji centralny odkurzacz zajmie w mieszkaniu mniej miejsca niż tradycyjny. W mieszkaniu będzie w końcu tylko rura z ssawką :lol2:

emily54
24-10-2016, 17:50
Ja mam taki z filtrem wodnym :) ale mam dwa male pokoje, i sie sprawdza w takich warunkach

Termostat
01-12-2016, 09:30
Profi 30 miałem i uważam, że za takie pieniądze na pewno można kupić coś lepszego. Zgadzam się z przedmówcą, że bardzo dobrym rozwiązaniem są odkurzacze wodne. Akurat ja mam znanej marki, zapłaciłem dużo, ale jestem zdania, że to sprzęt który posłuży na prawdę lata.

jakub.czuba1
09-01-2017, 12:19
Ciekawe rozwiązanie żeby w blokach zamontować centralny odkurzacz. Ale skoro to rozwiązanie sprawdza się na dużych powierzchniach to w niewielkich mieszkaniach też powinno, problemem zazwyczaj jest rozmiar urządzenia ale skoro jest zamontowane w komórce to nic tylko pogratulować pomysłowości. Na pierwszy rzut oka to w pewnym sensie wygląda to trochę jak sztuka dla sztuki ale jeżeli jesteście zadowoleni i łatwiej jest utrzymać dzięki temu porządek to czemu nie. Szkoda że inwestorzy budujący współcześnie bloki mieszkalne nie stosują takich rozwiązań, byłoby to spore udogodnienie.