PDA

Zobacz pełną wersję : PIEC NA EKOGROSZEK z podłączeniem pod PC w przyszłości.



-Amelka-
06-05-2015, 19:29
Witam,

mam pytanie czy skoro obecnie nie jestem zdecydowana na PC dobrym rozwiązaniem byłoby założenie pieca na ekogroszek+pelet +przygotowanie podłączeń pod PC..tak na przyszłość..jakiego rzędu są to koszty?
Czy nie ma ryzyka, że dzisiejsze przyłącza przygotowawcze pod PC będą za 10-15 lat nieużyteczne ze względu na szybko rozwijającą się dziedzinę PC ?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.

Ekspert NIBE
08-05-2015, 12:36
Witam,

mam pytanie czy skoro obecnie nie jestem zdecydowana na PC dobrym rozwiązaniem byłoby założenie pieca na ekogroszek+pelet +przygotowanie podłączeń pod PC..tak na przyszłość..jakiego rzędu są to koszty?
Czy nie ma ryzyka, że dzisiejsze przyłącza przygotowawcze pod PC będą za 10-15 lat nieużyteczne ze względu na szybko rozwijającą się dziedzinę PC ?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.

Witam
Pompę ciepła może Pani bez problemu podłączyć w późniejszym czasie i przyłącza się nie "przeterminują" (koszt kilku rurek, których technologia nie zmienia się). Uważam jednak że lepiej jest już teraz zamontować powietrzną pompę ciepła, ponieważ jej koszt wyjdzie taki sam jak koszt instalacji z kotłem, a po co płacić dwa razy?
Polecam powietrzną pompę ciepła NIBE F2040-12kW w cenie 22 tys. zł, a aktualnie w promocji z dotacją w wysokości 5tys. zł, czyli za 17 000zł !!!!. Więcej informacji o produkcie i o "Szwedzkiej Dotacji" znajdzie Pani na naszej stronie www.biawar.com.pl.
Pozdrawiam

-Amelka-
12-05-2015, 22:19
Serdecznie dziękuję za odpowiedź, czy może Pani wskazać wyraźne argumenty dla których warto zainwestować w pompę gruntową a nie w pompę powietrza ?

Św.Mikołaj
13-05-2015, 00:05
Jezeli chcesz matowac kociol to z wielopaliwowym palnikiem typu ekoenergia lub brucer.
A PC typu Nibe z pseudo dotacja to niestety zabawka dla marzycieli i jednorazowa rzecz.
Nie oplaca sie naprawiac gdy sie zepsuje po gwarancji.
Producenci tego typu pomp sprzedaja je tanio gdyz zarabiaja na serwisie pogwarancyjnym ktory idzie w tysiace.
Tego typu pompa ma wytrzymac gwarancje i nic po za tym.
I nieludz sie ze jak przyjda mrozy to ompa bez grzalki da rade.
Niestety Pc zawsze trzeba brac przewymiarowaną, gdyz za mala pusci cie z torbami, chyba ze masz elektrownie wiatrowa, albo panele fotowoltaiczne.
Pc to stary temat.
Poczytaj o matach lkonwekcyjnych grzewcYch, nasciennych lub sufitowych lub ogrzewaniu matami podlogowymi za pomoca paneli fotowoltaicznych i energi kumulowanej przez nich w tzw akumulatorach podczas lata i slonecznych dni, a nastepnie uwalnianiu zgromadzonej energi podczas sezonu grZewczego.
Wszystko za darmo, tylko trzeba zainwestowac w system.
Dotacje do 50 % uzyskasz w kazdym instytucie w ramach ochrony srodowiska i alternatywnych zrodel energii

-Amelka-
13-05-2015, 05:46
Dobrze, a czy zatem jest na forum ktoś kto nie jest zadowolony z gruntowej pompy ciepła ? Wskaż mi proszę kilka osób.

Św.Mikołaj
13-05-2015, 21:47
Mikolaj chyba nie odpowiada na niewygodne pytania ;)

Prosze czytac Amelko moje wypowiedzi dokladnie.
Napisalem ci w innym watku odpowiedz na twoje pytanie.
Gruntowa pozadna pompa z 2 pionowymi odwiertami, a nie instalacją zajmujaca pol podworka zakopana na glebokosci 90 cm - jestem na tak.
Chyba ze chcesz powietrzna i ogrzewac jak kolega swoj kurnik 118m 2. Pompa za 25 tysiecy zwroci ci sie po ilu latach.
Ja postawilem nowy dom 220 m2 + garaz 35m2 w bryle budynku,w technologi pasywnej i klasie energooszczednosci A, zuzywajacy bardzo malo energii z repekuracja.i jako byly instalator jakos sie nie szarpnolem na PC tylko zapakowalem piec na eko z wielopaliwowym palnikiem, mozna palic pellet, pestki ,owies,groszek,trociny itp.
Mam sama podlogowke+ 5 grzejnikow 2 w sypialniach,2 w lazienkach i 1 w garazu.
Pozadna pompa kosztowala by mnie ok 60-70 tysiecy lacznie z odwiertami, bo tylko taka miala by u mnie sens.
Niestety zwrucila by sie dopiero chyba moim dzieciom.
Za te pieniadze mam 50 lat grzania eko.
Zapytaj szanowne grono sprzedajace pompy ile kosztuje co roczny przeglad PC w celu utrzymania gwarancji.
Ot taki maly gwozdz do trumny.
Zdrowka amelko.
Odpowiadam zawsze kiedy mam czas

Św.Mikołaj
13-05-2015, 22:58
To jeszcze Mikolaju prosze podaj jakie grzalki mam zakupic i co jest z moja PC nie tak ze oddaje cieplo przy -25*

I prosze wytlumacz w jaki sposob wegiel staje sie EKO zmieniajac rozmiar... I bedac w "eko" opakowaniu.

A jak sie rozkrecisz w pisaniu to napisz dlaczego PC sie sprawdzaja w cieplym klimacie Skandynawii :)

Kurniki ludzia wytykasz...
A zafundowales sobie 220m2 w technologii pasywnej.... I wybrales palenie....

Kazdy robi jak chce, a ludzie sami wyciagna wnioski....

Polecam ci słownik wyrazow trudnych- tam znajdziesz wytlumaczenie slowa ekogroszek.
A w skandynawii prosze pana to ogrzewa sie glownie pradem, a nie PC.
Widac nigdy tam nie byles.
Ciocia Wiki z ktorej czerpiesz wiedze troszke cie oklamuje.
Dla mnie dom 100 m2 to kurnik niestety.
Lepiej kupic sobie lofty od dewelopera o takiej samej powierzchni, a nie urzerac sie z budowa kurnika.
Przeczytaj sobie instrukcje swojej pompy.
Bo napewno ma grzalke, nawet o tym nie wiesz
A wybralem swiadomie palenie eko, by na stare lata nie zgnusniec i by moje dzieci byly nauczone pracy i nie mialy 2 lewych rak by sie troszke pobrudzic weglem.
Byc moze ty swoje dzieci wychowujesz tak by mialy 2 lewe rece, ale zapewniam cie robisz im krzywde.
Na starosc zostaniesz sam i zadne z dzieci czy wnokow nie pomoze ci nawet wbic gwozdzika do sciany by powiesic obrazek swiety, a twoje dzieci nauczone wygody oddadza cie poprostu do domu starcow jak ksiazke do antykwariatu.
Ja swoich dzieci niestety tak nie wychowuje i ucza sie pracy i ze na wszystko trzeba zarobic.
Nie ukrywam pieniadze mam duze, ale dzieci wychowane w starej dobrej kulturze, a nie rozpieszczone jak wiekszosc w obecnych czasach.
Wymalowane ze smartfonami 12 latki chodzace do szkoly.
Moje dzieci tak nie chodza, a telefony zostawiaja w domu przed wyjsciem do szkoly.
Maja szacunek do szkoly i do swooich nauczycieli.
Gdy czegos potrzebuja zawsze przychodza i prosza i pytaja o zdanie czy moga wyjsc gdzies z kolegami

Św.Mikołaj
14-05-2015, 00:47
A PC na co sa jak nie na prad....:P
Laduja w tej samej statystyce....
A przepisy budowlane nie pozwola na ogrzewanie >ca 5kW czystym pradem
Wygoogluj i poczytaj BBR... ( dasz rade.... )

Milion PC wszelkiegp rodzaju... zainstalowanych tylkow S....
I nie pajacuj... Nie mam zainstalowanych grzalek.
Czy chcesz mi je wmowic?

Tak nigdy nie bylem w Skandynawii :D

Nie wysluguj sie slownikiem..., wytlumacz na czym polega eko wegla w malym formacie

PS

Nie wstrzeliles sie ta Wiki....

Za to dziwic moze skad ty czerpiesz swoja wiedze i falsz siejesz....

Powiem ci tylko jedno wegle rozrozniamy na wiele rodzai.
I ten orzech czy kostka 3.2.2 to nie to samo co eko wydobywany z innego pokladu w klasie 3.1.1 czy tez innej.
Ale co ty mozesz wiedziec na temat klas wegla i jego podzialu.
Kochany pompiarzu duzy wegiel to nie to samo co ekogroszek i nie ma takiej samej zawartosci siarki czy czesci lotnych.
Polecam lektore klasyfikacji wegla.
Znajdziesz ja bodajrze na stronie KGHM u, albo jak wolisz cioci Wiki.
Klas wegla jest pona 20.
Ale co ty mozesz wiedziec skoro do szkoly miales pod gorke.
Milej nocy i milego czytania na temat klas i rodzai wegla