PDA

Zobacz pełną wersję : dobre rynny w kolorze grafit



dom pod dobrą górą
07-05-2015, 16:53
Muszę zdecydować się na system rynnowy.
Wykonawca poleca rynny tytan-cynk firmy silesia z tym, że te rynny nie są dostępne w kolorze grafit, który najbardziej by nam odpowiadał.

Jakie rynny z dostępnych w ciemniejszych kolorach są warte zainteresowania?
Oczywiście najważniejsza jest jakość.
Czy rynna stalowa malowana jest równie trwała co tytan-cynk?

Czy np. lindab jest równie dobry co silesia?
Proszę o poradę.

eryk16
07-05-2015, 21:10
Silesia,rheinzink to najlepsze według mnie. Poźniej Lindab i pozostałe firmy. Pozdrawiam

maripot
12-05-2015, 19:54
A ja mam pytanie jeśli chodzi o temat budowa domów jednorodzinnych, to ile mniej więcej może kosztować system rynnowy do takiego domu jednorodzinnego o powierzchni mniej więcej 150m2?

Św.Mikołaj
12-05-2015, 20:10
Muszę zdecydować się na system rynnowy.
Wykonawca poleca rynny tytan-cynk firmy silesia z tym, że te rynny nie są dostępne w kolorze grafit, który najbardziej by nam odpowiadał.

Jakie rynny z dostępnych w ciemniejszych kolorach są warte zainteresowania?
Oczywiście najważniejsza jest jakość.
Czy rynna stalowa malowana jest równie trwała co tytan-cynk?

Czy np. lindab jest równie dobry co silesia?
Proszę o poradę.

Ja polecam KANIONA grafitowego-chyba najlepsze rynny na swiecie(lacznie z hakami i calym osprzetem-kazda zlaczka ma 4 gumki i nigdzie nie cieknie po latach, nie trzeszcza w przeciwienstwie do innych producentow)
Sam montowalem w tym roku do dachowki ceramicznej Brassa Smaragd Angoba Antracytowy
Efekt rewelacyjny

eryk16
13-05-2015, 20:21
Nie ładnie nie lutować rynienek to najlepsze rozwiązanie:bye: Pozdrawiam

januszgazda
14-05-2015, 10:19
- poproś o próbki z których jest wykonane orynnowanie i przyłóż je do ściany i dachówki (tak sie składa, że naturalne i niemalowane materiały zawsze bedą do siebie pasować niezależnie od kolorystyki)
- wybierz rynnę lutowaną (koszt materiału zużytego do lutowania = 2,60 zł niezależnie od srednicy, a koszt złączki zaczyna sie od 17 zł). Na dodatek żaden producent orynnowania na złączki nie da ci gwarancji na uszczelki
- sprawdź grubośc rynny, bo to ona jest najbardziej eksploatowanym elementem (rynna stalowa, np. Lindab = 0,5 mm / rynna tytan-cynk, np. Rheinzink = 0,7 lub 0,8 mm) - stąd róznica w cenie na metrze bieżącym
- porównaj koszty na cały system - 50% różnica w cenie wyniakająca z mb jest niwelowana przy odejmowaniu złączek, szczelek i dodatkowych haków na całym systemie
- wybierz dobrego wykonawcę, który ci poprawnie zlutuje i popros o gwarancje na cały system (gwarancja producenta na rynny + gwarancja na robociznę)
- Rheinzink czy Silesia? - porównaj sam estetykę, jakość, właściwosci patyny, gwarancję, no i cenę :)

... możesz jeszcze sie zastanowić, dlaczego w krajach, gdzie dachówka jest standardem rynny montuje się z materiałów stopowych (miedzi i tytan-cynku) ;)