PDA

Zobacz pełną wersję : jaki tynk zastosować pod gładź.



bizon83pl
08-05-2015, 23:09
Witam jestem tu nonowy. Nigdy nie miałem styczności z remontami oprócz tego że komuś pomagalem ale mam zero pojęcia co do tego jakie środki na jakie materiały etc :-/ stąd mój temat. Dopadł mnie remont mieszkania. Założenie było proste zerwać tapetę poczyscic, ubytki uzupełnić,ściany zagruntowac i gładź położyć. Jednak po zerwaniu tapet zrobiły się schody.... A mianowicie tapeta zaczęła schodzić płachtami z tynkiem. Więc wziąłem się do roboty tapety ściągnięte gips który był na ścianach warstwa 2-3 mm. sama z tapeta odpadła a resztę wyskrobalem. Tynk który odpadł lub miał głuchy odgłos usunąłem. Efekt jak po wojnie wiele dziur i kraterów. Nadmienie teraz ze jest to pokój o wielkości 3x5 m z balkonem,budownictwo z płyty lata 70-te. Tynk ciężko określić ale piasek-wapno z czego więcej piasku niż reszty. Teraz moje pytania.
1. Jakiego gruntu użyć pod to podloze płyty betonowe i tynk piaskowo wapienny?
2. Jaki tynk zastosować aby dobrze się trzymał i żeby był dobrym wyjściem aby położyć na nim gładź.
Proszę o porady dość pilne :-(

kamihi
09-05-2015, 08:49
Ja bym kupił mp-75L Knauf jego przed gładzią . Grunt np. tytan ( tańsza opcja) tych najtańszych szkoda używać No i potem gładz

bizon83pl
09-05-2015, 22:01
Dziękuję za odpowiedz. No to teraz dylemat czy lepszy jest mp-75L czy ten mp-75 Niby ten lekki ma mniejsza wytrzymałość.... ale czy dla szarego człowieczka robi to różnicę jeśli na to jeszcze gładź idzie? A ktoś może ma jeszcze jakieś doświadczenia i propozycje?

kamihi
10-05-2015, 10:34
Jako zastosowanie do takich celów nie będzie ci to robić różnicy czy MP75L czy Mp75 . dasz go cieniutko tylko w dziurach będzie go więcej . Możesz użyć też Goldbanda z tym że nieco droższy. Możesz też użyć gipsu szpachlowego z tym że jak masz większe ubytki to ci bardziej go powciąga . Ja ci mp 75L proponuje

bizon83pl
10-05-2015, 13:56
Jeszcze raz dziękuję za odpowiedź :-) a więc od wtorku pojadę z mp-75L. Jeszcze pytanie jaka minimalna grubość takiego tynku może być? Są jakieś wytyczne? Wiem że co do max. grubości ale do minimalnej?

kamihi
10-05-2015, 19:50
dla minimalnej też niby są ale osobiście robiłem cienko czyli prawie na grubość ziarna jakie w tym tynku występuje . technika jak przy gipsowaniu w dziury sobie wejdzie ( no chyba że masz wielkie to można zacząć od nich) generalnie bardzo wdzięczny materiał . po tym tynku narożniki na szpachlowy i póżniej gładz. Nie obsadzaj tym tynkiem narożników bo nie bardzo się do tego nadaje. powodzenia