PDA

Zobacz pełną wersję : przelacznik oswietlenia OSPEL impresja - problem



nowy1234
09-05-2015, 12:38
Witam.

Chcialem w kuchni powymieniac przelaczniki z simon kontakt basic na ospel impresja. Mam problem z przelacznikami swiecznikowymi. Do tej pory w simonie przelacznik dwuklawiszowy dzialal tak, ze jesli wcisnalem jeden to zapalaly sie halogeny we wnece, natomiast po wcisnieciu drugiego zapalalo sie swiatlo w suficie. moglem wybrac jedno oswietlenie w zaleznosci ktory przycisk wcisnalem lub oba po wcisnieciu dwoch przyciskow. Inaczej to wyglada w przypadku ospela, przelacznik dwu klawiszowy, po wcisnieciu jednego swieca sie halogeny we wnece, po wcisnieciu drugiego zapala sie swiatlo w suficie, nie moge uzyskac tego efektu co w przypadku simon basic. Czy ktos moze mial podobne problemy lub zna rozwiazanie.Poki co, to widze 2 wyjscia, zostac przy simon basic lub pogodzic sie z brakiem mozliwosci w przypadku ospela.

kowi
09-05-2015, 12:52
Do tej pory w simonie przelacznik dwuklawiszowy dzialal tak, ze jesli wcisnalem jeden to zapalaly sie halogeny we wnece, natomiast po wcisnieciu drugiego zapalalo sie swiatlo w suficie. Inaczej to wyglada w przypadku ospela, przelacznik dwu klawiszowy, po wcisnieciu jednego swieca sie halogeny we wnece, po wcisnieciu drugiego zapala sie swiatlo w suficie, nie moge uzyskac tego efektu co w przypadku simon basic. .

Witam. Nie rozumiem tego co Napisałeś. Po przeczytaniu wynika, że jest tak jak przy Twoich starych przelącznikach, czyli wszystko jest OK.

Pozdrawiam

nowy1234
09-05-2015, 13:04
troche to zawile opisalem. w prostych slowach:

klawisz1 - halogeny we wnece
klawisz 2 - oswietlenie sufitowe

kontakt simon basic przelacznik swiecznikowy:
swieci w opcjach: klawisz 1 albo klawisz 2 albo klawisz 1+klawisz 2 razem

ospel impresja:

klawisz 1 lub klawsz 1+klawisz2 jednoczesnie

Remiks
09-05-2015, 16:54
Witam.

Chcialem w kuchni powymieniac przelaczniki z simon kontakt basic na ospel impresja. Mam problem z przelacznikami swiecznikowymi. Do tej pory w simonie przelacznik dwuklawiszowy dzialal tak, ze jesli wcisnalem jeden to zapalaly sie halogeny we wnece, natomiast po wcisnieciu drugiego zapalalo sie swiatlo w suficie. moglem wybrac jedno oswietlenie w zaleznosci ktory przycisk wcisnalem lub oba po wcisnieciu dwoch przyciskow. Inaczej to wyglada w przypadku ospela, przelacznik dwu klawiszowy, po wcisnieciu jednego swieca sie halogeny we wnece, po wcisnieciu drugiego zapala sie swiatlo w suficie, nie moge uzyskac tego efektu co w przypadku simon basic. Czy ktos moze mial podobne problemy lub zna rozwiazanie.Poki co, to widze 2 wyjscia, zostac przy simon basic lub pogodzic sie z brakiem mozliwosci w przypadku ospela.
Ospel działa tak samo, źle podłączyłeś.

nowy1234
09-05-2015, 17:42
troche to zawile opisalem. w prostych slowach:

klawisz1 - halogeny we wnece
klawisz 2 - oswietlenie sufitowe

kontakt simon basic przelacznik swiecznikowy:
swieci w opcjach: klawisz 1 albo klawisz 2 albo klawisz 1+klawisz 2 razem

ospel impresja:

klawisz 1 lub klawsz 1+klawisz2 jednoczesnie

podlaczylem dokladnie tak samo jak simona, no dobra, sprobuje jeszcze raz.

Molenda
30-07-2015, 04:43
Jestem początkujący w tym temacie i chciałem zapytać co cieszy się dobrą opinią z firmy Ospel? Polecił mi tę firmę znajomy i planuję zrobić większe zamówienie od nich w najbliższym czasie więc może mogę liczyć na waszą pomoc?

elpapiotr
30-07-2015, 08:10
Jestem początkujący w tym temacie i chciałem zapytać co cieszy się dobrą opinią z firmy Ospel? Polecił mi tę firmę znajomy i planuję zrobić większe zamówienie od nich w najbliższym czasie więc może mogę liczyć na waszą pomoc?
Możesz liczyć na kpiny - (patrz posty Molenda)
Łżesz w żywe oczy !!