PDA

Zobacz pełną wersję : Pompa ciepła wersja z czy bez regulacji mocy?



Henczu
10-05-2015, 18:29
Witam Wszystkich Forumowiczów

Jeszcze parę dni temu byliśmy praktycznie zdecydowani na pompę z firmy IVT, natomiast po spotkaniu z jednym z wykonawców usłyszeliśmy o nowej serii pomp alpha innotec tj. Alterra. Pompy stosunkowo wydają się ok natomiast zwróciła moją uwagę możliwość wyboru pompy ciepła z regulacją mocy.
Stąd moje zapytanie do forumowiczów co o tym sądzą? Z faktu, że różni wykonawcy wyceniali mi różnej mocy pompy, boję się, że zostanie ona źle dobrana stąd moje pozytywne zainteresowanie taką opcją.

Dodam, że dom ma powierzchnię użytkową 170 m2 i planujemy pionowe odwierty

Pozdrawiam
Henczu

oberwatorPC
10-05-2015, 19:44
Co masz na myśli "z regulacją mocy"? Inverter? Alpha innotec to dobra firma. Napisz coś więcej o tej pompie moc cena.

Henczu
10-05-2015, 19:59
Tak, inwerter
Do naszego domu proponowano nam 8 i 10kw w zależności od wykonawcy, tutaj w charakterystyce na stronie producenta doszukałem się mocy pompy "zmiennej" 4-16kw, co na mój chłopski rozum jeśli się nie mylę dawałoby oszczędności w jesienne wieczory przy małej mocy pracy i również przy srogich zimach pompa nie musiałaby się wspomagać grzałkami. Dobrze wnioskuje?
Niestety jeszcze nie otrzymałem oferty cenowej na tą nową serię...

Odbiegając od tematu, piszesz, że alpha innotec to dobra firma a jesteś w stanie ją subiektywnie porównać do IVT?

Dzięki za odpowiedź i pozdrawiam

oberwatorPC
10-05-2015, 20:07
Subiektywnie wziąłbym IVT przeszło 40 lat robią tylko pompy ciepła w Szwecji bez żadnych produktów pobocznych. Alpha innotec to młoda firma.

AdrianEH
10-05-2015, 21:34
Alfa Innotec o ile mam dobre informacje to sporo ludzi, głównie inżynierów, którzy odeszli z Dimplexa i zaczęli działać na własną rękę. Dimplex jest na rynku od ponad 40 lat. Można więc wywnoskować, że Alfa Innotec wie co robi :)

oberwatorPC
11-05-2015, 08:24
Alfa Innotec o ile mam dobre informacje to sporo ludzi, głównie inżynierów, którzy odeszli z Dimplexa i zaczęli działać na własną rękę. Dimplex jest na rynku od ponad 40 lat. Można więc wywnoskować, że Alfa Innotec wie co robi :)

Oczywiście, że wie co robi ale obecność na rynku a produkcja pomp to co innego. A alpha innotec od kiedy robi pompy? Tego się nie dowiemy jest jedną z 40 spółek marki AIT Germany .

elrow23
14-05-2015, 14:35
a wiadomo chociaż, czy produkcję tego mają u nas, czy w całości sprowadzają z zagranicy ten sprzęt?

AdrianEH
15-05-2015, 11:36
Oczywiście, że wie co robi ale obecność na rynku a produkcja pomp to co innego. A alpha innotec od kiedy robi pompy? Tego się nie dowiemy jest jedną z 40 spółek marki AIT Germany .

Dimplex o o ile mam dobre informacje pierwszą pompę wyprodukował w 1976 roku.