PDA

Zobacz pełną wersję : Gniazdka



Thorwal
10-05-2015, 22:39
Witam, potrzebuję doprowadzić prąd z jednego budynku do drugiego. W pierwszym jest instalacja z napięciem,w drugim gniazdka bez napięcia.

Czy mogę podpiąć przedłużacz z zewnętrznego gniazdka z pierwszego budynku do zewnętrznego gniazdka w drugim budynku i korzystać z prądu z gniazdka wewnętrznego w tym drugim budynku? Oba gniazdka w drugim budynku idą na jednym kablu. Mam nadzieję, że jest w miarę zrozumiałe co chcę osiągnąć :)

Boję się tak spróbować, aby czasem coś się nie stało.

mturdus
11-05-2015, 08:54
Taki "przedłużacz" z wtyczkami na obu końcach, to mocno ryzykowny jest.

A konkretnie odpowiadając na Twoje pytanie, to za mało informacji podajesz. Dlaczego nie ma prądu. Co z linią zasilającą (od licznika do tego budynku, a może od budynku z prądem, do budynku bez prądu), nie istnieje, jest przecięta, uszkodzona? Ten drugi budynek to dom z rozbudowaną instalacją, czy jakiś garaż/szopa z jednym obwodem ("oba gniazdka" to sugerują)? Pomijam na tym etapie kwestie zabezpieczeń, ale ten temat wróci.

mt-instalacje
12-05-2015, 17:07
Chyba największe ryzyko jest w tym, że ktoś się kiedyś zapomni i dotknie wtyczki, która jest pod napięciem.
Taka prowizorka jest jak najbardziej możliwa, ale powinna to robić osoba świadoma swego działania i konsekwencji.

sintel
12-05-2015, 21:20
Witam, potrzebuję doprowadzić prąd z jednego budynku do drugiego. W pierwszym jest instalacja z napięciem,w drugim gniazdka bez napięcia.

Czy mogę podpiąć przedłużacz z zewnętrznego gniazdka z pierwszego budynku do zewnętrznego gniazdka w drugim budynku i korzystać z prądu z gniazdka wewnętrznego w tym drugim budynku? Oba gniazdka w drugim budynku idą na jednym kablu. Mam nadzieję, że jest w miarę zrozumiałe co chcę osiągnąć :)

Boję się tak spróbować, aby czasem coś się nie stało.

NIE RÓB TEGO, to jest niebezpieczne. Wszelkie porady to podżeganie do popełnienia przestępstwa na sobie lub innych. Zrób to jak ma być!!!!!

wiesiek6308
13-05-2015, 20:13
Jeżeli chcesz tam doprowadzić prąd za pomocą przedłużacza to korzystaj z tego przedłużacza a nie gniazdek w tym obiekcie. Nie wiadomo co tam jeszcze w instalacji jest nagmerane i w każdym momencie grozi porażeniem lub pożarem. NIE KOMBINUJ.