PDA

Zobacz pełną wersję : Sufit podwieszany



Robson 8787
11-05-2015, 10:45
Witam nigdy nie robiłem sufitu podwieszanego i proszę o poradę bo jutro chce kupić materiały
moje pytania
Obecny mam sufit drewniany deski są poprzybijane jak i od dołu belki jak i od góry( odległość między deską a dolną jest 20 cm , rozumiem ze przez te 2 deski trzeba będzie się przebić żeby zawiesić wieszaki).To jest drewniany dom, dom liczy jakieś 80 lat możne lepiej , pamięta 2 wojnę światową

Ad.1 ile kupić wieszaków i jakich
Ad 2 jakie profile kupic,
dołączam zrobiony prze zemnie zrzut pokoju jego wymiary itp

kyku
19-05-2015, 12:14
Podbijam kolego twój topic, bo ja teraz stoję przed podobnym wyzwaniem. Napisz jak sobie poradziłeś, bo widze, ze tu ci nikt nie poradził nic.

boleslaw50
20-05-2015, 06:15
podbijam!!

Metpol
23-10-2015, 11:34
Trochę za mało informacji by odpowiedzieć na te pytania. Po pierwsze jest kilka rodzajów sufitów, po drugie dużo zależy też od tego jak bardzo chcesz obniżyć sufit. Na pewno niezbędne będą profile CD i UD, natomiast żeby doradzić rodzaj zastosowanych wieszaków potrzebne są dodatkowe informacje.

beatagl
24-10-2015, 19:20
Widziałam taki zestaw - styropian (przyklejony, zakołkowany ) + siatka + klej + gładź + farba. Nie do odróżnienia od normalnego sufitu, zaczerpnęłam ten pomysł i w holu zrobiłam taki obniżony pas w którym zamontowałam oczka LED

PS oczywiście jak chcesz obniżyć o 40cm to ten plan bierze w łeb :)

Vitedzki
31-10-2015, 14:56
ja mam w domu (w salonie) sufit podwieszany, ale mi robili robotę fachowcy, więc nie udzielę konkretnych porad. moge powiedziec tylko, że efekt wygląda super

email9
31-10-2015, 21:00
Widziałam taki zestaw - styropian (przyklejony, zakołkowany ) + siatka + klej + gładź + farba. Nie do odróżnienia od normalnego sufitu, zaczerpnęłam ten pomysł i w holu zrobiłam taki obniżony pas w którym zamontowałam oczka LED

PS oczywiście jak chcesz obniżyć o 40cm to ten plan bierze w łeb :)

Mogła byś podesłać zdjęcia wykonania takiego sufitu i jak to wygląda efekt końcowy bo też planuję u siebie robic cos podobnego i chciałbym zobaczyć jaki to ma efekt końcowy.
pozdrawiam

Shakhal
03-11-2015, 14:36
Witam.
Może ten filmik coś pomoże:

https://m.youtube.com/watch?v=R3kZ2elOSpg

beatagl
03-11-2015, 18:11
Mogła byś podesłać zdjęcia wykonania takiego sufitu i jak to wygląda efekt końcowy bo też planuję u siebie robic cos podobnego i chciałbym zobaczyć jaki to ma efekt końcowy.
pozdrawiam

Fotki w moim dzienniku na stronie 5 (klejenie) , gotowy na str 11

09-01-2016, 00:35
Witam nigdy nie robiłem sufitu podwieszanego i proszę o poradę bo jutro chce kupić materiały
moje pytania
Obecny mam sufit drewniany deski są poprzybijane jak i od dołu belki jak i od góry( odległość między deską a dolną jest 20 cm , rozumiem ze przez te 2 deski trzeba będzie się przebić żeby zawiesić wieszaki).To jest drewniany dom, dom liczy jakieś 80 lat możne lepiej , pamięta 2 wojnę światową

Ad.1 ile kupić wieszaków i jakich
Ad 2 jakie profile kupic,
dołączam zrobiony prze zemnie zrzut pokoju jego wymiary itp

Podaj przede wszystkim wymiary pomieszczenia bo od tego zalezy jaka ma byc konstrukcja. W zależności od tego ile centymetrów poniżej stropu należy opuścić sufit podwieszany, stosuje się różne rozwiązania konstrukcyjne. Jeżeli sufit ma znajdować się w niewielkiej odległości od stropu (do 12 cm), to należy użyć elementów do mocowania bezpośredniego ES, EL, WP. Jeśli przestrzeń ma być odpowiednio duża, aby np. zakryć klimatyzację, to należy zawiesić konstrukcję nośną sufitu na tzw. wieszakach mocowanych obrotowo ze sprężyną oraz prętach mocujących. Sposób montażu sufitów podwieszanych w obu przypadkach różni się dość znacznie. Ruszt z profili metalowych może być zbudowany w układzie krzyżowym jedno- lub dwupoziomowym.
Zaletą jednopoziomowego jest nieco mniejsze zużycie materiału, zaletą dwupoziomowego jest łatwość montażu i większa sztywność konstrukcji.
Bardzo istotne znaczenie ma dobór odpowiednich rozstawów poszczególnych elementu rusztu. Ma to decydujący wpływ na wytrzymałość gotowego sufitu.
Pamietaj o podstawowych zasadach: dolna warstwa profili, do których przykręcamy płytę powinna być rozmieszczona w rozstawie maksymalnym co 50 cm (jeśli płyta będzie przykręcona dłuższą krawędzią poprzecznie do profilu) lub co 40 cm (jeśli płyta będzie przykręcona podłużnie),
W żadnym wypadku maksymalny rozstaw zawiesi nie powinien przekraczać 100 cm. Bardzo ważny jest dobór prawidłowych elementów kotwiących. Powinny być one dopasowane indywidualnie w zależności od rodzaju stropu do którego podwiesimy sufit.
W przypadku stropów żelbetowych będą to dyble sufitowe, w przypadku belek drewnianych – odpowiednie blachowkręty, w przypadku stropów kanałowych lub gęstożebrowych – specjalne kołki z elementem uchylnym.
Należy pamiętać, aby do zamocowania sufitów stosować wyłącznie kotwy metalowe. Stosowanie np. kołków rozporowych z tworzyw sztucznych jest zabronione.Konstrukcja rusztu w rozwiązaniach systemowych została przewidziana do przeniesienia ciężaru własnego, ciężaru opłytowania oraz niewielkich obciążeń użytkowych. Jakiekolwiek dodatkowe elementy np. wiszące półki, żyrandole itp. powinny być podwieszone bezpośrednio do stropu (a nie do sufitu).
Całkowicie niedopuszczalne jest chodzenie po powierzchni sufitu (np. przy montażu instalacji). Chociaż trudno w to uwierzyć zdarzały się takie przypadki. W najlepszym przypadku skutkiem będzie miejscowe załamanie konstrukcji a w konsekwencji rozbiórka i ponowne wykonanie całego elementu. Tak było u jednego naszego kolegi z forum, ze konstrukcja wraz z opłytowaniem odpadła z haków i wyladowała na podłodze. Stąd podanie wiekszej ilosci informacji jest niezbedne - wymiary pomieszczenia, obecna konstrukcja scian i sufitu, moze jakiś rysunek?

noc
09-01-2016, 19:41
Myślę że pytający nie czeka prawie rok na Twoje porady. Pewnie już zapomniał, że ten sufit obniżał.
Nie szkoda tej przestrzeni do życia? Wolałbym odnowić to co jest na suficie, wyższe pomieszczenia są po prostu przyjemniejsze.