PDA

Zobacz pełną wersję : Silikaty Klucze koło olkusz - ktoś widział? - ktoś zna?



crach
22-08-2004, 22:11
Czołem wszystkim

Przymierzma się do budowy domu w okolicach Krakowa i zdecydowałem sie to robić z silikatów. To pewne. Na poczatek zdecydowany byłem na silkę ale niestety nie jest ona za tania. Ostatnio dowiedziałem się że niedalaeko od Krakowa w Kluczach koło Olkusza jest producent silikatów, o znacznie korzystniejszej ofercie cenowej i przede wszystkim wmiarę blisko ( relatywnie niski koszt transportu). Jestem natomist ciekaw czy jakościowo silikaty z Kluczy są ok . Może ktoś budował z materiału od nich i może się podzielić opinią?

za oddzew będę dźwięczny :P

jamles
22-08-2004, 23:12
chyba Krystian ale jest na urlopie, poczytaj w "Wymianie doświadczeń"
http://www.murator.pl/forum/viewtopic.php?t=18964&sid=77df66e1763af26c58accaa916de84b8

crach
23-08-2004, 08:40
Dzięki Jamles, chyba to czytałem ale może wytedy przeoczyłem teamt Silikatów Kluczy

crach
23-08-2004, 08:48
Dzięki Jamles, chyba to czytałem ale może wytedy przeoczyłem teamt Silikatów Kluczy

aishan
23-08-2004, 09:21
Ja budowałem w tym roku. Silikaty kupowałem za radą Krystiana w Kluczach przez hurtownię Murator, materiał w miarę ok., były drobne wahania wymiiarów, ale nic poza tym. Transport w cenie. Dogadaj się koniecznie co do możliwości zwrotu materiału, jak będzie go za dużo!
Pozdrawiam Aishan

crach
23-08-2004, 12:08
Aishan dzięki za info, masz może jakieś namiary na tę hurtownie (stronka, lub adres,tel). Jaką budujesz ścianę (grubość) i po ile jeśli możesz zdradzić.
heja
crach

aishan
23-08-2004, 12:19
Namiary wysłanne na priva.
Aishan

m.dworek
20-07-2005, 12:16
tez poprosze o namiary moze byc na priva, ale wlasciwie chyba nei ma specjalnych powodow zeby cos zatajac, nie?
inni tez by skorzystali ;)

selimm
20-07-2005, 12:58
Leon ale to już rok mija od ostatniego postu :wink:

Gosiek86
30-01-2010, 16:52
Troszkę odświeżę temat ;)
czy ww zakład dalej funkcjonuję... zna ktoś może dokładniejsze namiary??Bo jakoś nie mogę nic znaleźć:( . Bardzo proszę o osoby które już mieszkają (pewnie kilka lat;)) o jakieś opine....
czy są zadowoleni, czy budowali by ponownie z silikatów itp, itd. Ja zastanawiam się nad 18cm

Barti44
30-01-2010, 21:53
Ja kupowałem ich silikaty przez bud-met w Krakowie. Co do jakości wyrobu nie mam najmniejszych zastrzeżeń. Fajny materiał, murarze bardzo chwalili i jeszcze fajniej murowali. Do tynkowania też wygodne. Uważam, że warto.

Gosiek86
31-01-2010, 12:08
Ja kupowałem ich silikaty przez bud-met w Krakowie. Co do jakości wyrobu nie mam najmniejszych zastrzeżeń. Fajny materiał, murarze bardzo chwalili i jeszcze fajniej murowali. Do tynkowania też wygodne. Uważam, że warto.
Dzięki :) jakbyś jeszcze mógł napisać jaki masz rodzaj cegły skoro murarze tacy zadowoleni:) (czy na wpust i wypust bez pionowej spoiny??) jaka grubość? i czy dawno budowałeś??
czy miałeś murowane na klej czy zaprawę... oraz jaką dałeś grubość ocieplenia.... Byłabym bardzo wdzięczna bo ja się właśnie nad tym zastanawiam i do przyszłego tyg muszę podjąć decyzję...
pozdrawiam :D

Barti44
31-01-2010, 14:13
Murowałem z silikatu po wakacjach 2009. Generalnie jak wybierałem materiał, z którego murować dom, to byłem zdecydowany na silikat, zaraz na drugim miejscu był Porotherm. Jak przyszło do kupowania, to się nagle tendencja odwróciła i Porotherm zrobił się tańszy niż silka, więc ściany 25 mam z porothermu, a wszystkie 12 z silikatu. Z perspektywy czasu nie wiem, czy nie wolał bym całego mieć z silikatu. A cegła na pióro-wpust, więc tylko spoina pozioma. A murowane normalną zaprawą, tylko na cieniutką warstwę. A ocieplam 15cm styropianu, ale jak wspomniałem, ściany 25 mam z porothermu.

Nie wiem jak w tym roku wygłąda sytuacja cenowa między porothermem a silikatem, ale jest to naprawde fajny materiał, więc warto go wiziąć pod uwagę :)

Trymi
26-08-2011, 15:29
Ja jeszcze nie budowałem ale chciałem z 18tki. Po kilku konsultacjach bede budował jednak z 24ki gdyz podobno wszelkie podkucia czy bruzdy pod instalacje zbyt osłabiają i tak cienką 18tkę. Tak by the way to własnie szukam taniego zrodla. Jak na razie najtanszy jest Attic na ul. Zawiłej w Krakowie. Niewiele droższy Wodan w Nowej Hucie.
EDIT: Własnie najtańszy okazał się wspomniany wyżej Budmet na Tynieckiej w Krakowie.

Kuba Dąb
01-09-2011, 21:25
silikaty są dość twarde żeby wytrzymać nakucia pod kable, ale oczywiście można dla pewności pójść w grubsze.

rutino78
09-12-2011, 10:18
Nie jest idealnie równo. Jakby ściśle łączyć pióro (płytkie dosyć) i wpust to zbudujemy cyrk, bo niektóre bloczki są trochę krzywe. Ale to jeszcze nie jest duży problem.
Problem to ja mam ze ścianami działowymi. Muszę je zbudować z malutkich bloczków N12, bo ten długi blok N12/500 produkowany jest gdzieś na wschodzie Polski i transport wyszedłby za drogo.
Xella jest ciut niższa i nie pasuje. I dupa zbita.
Wcale tańsze te silikaty nie są w porównaniu do innych materiałów, mam nadzieję że latem faktycznie będzie odrobinę chłodniej.
Za to w jednym miejscu budowlańcy zapomnieli filarka, to kierbud orzekł, że nic się nie stało, problem by był, gdyby budulec był słabszy.
Zobaczymy jak zamieszkam, ale jak na razie to drugi dom też zbudowałbym z silikatu.