PDA

Zobacz pełną wersję : Zamarzajaca woda



Micam
30-11-2001, 23:32
W jaki sposob zabezpieczyc wode w kranie przed zamarznieciem w nieogrzewanym budynku tak aby mozna bylo z niej korzystac.Czy dostepne sa na rynku jakies maty grzejne.

zugajm
03-12-2001, 12:41
Prawdopodobnie jedynym wyjściem jest zastosowanie przewodów grzewczych takich jakie stosuje się w instalacjach przciw oblodzeniowych.

zugajm
04-12-2001, 12:11
Odwiedź stronę http://www.luxbud.com.pl Napewno znajdziesz tam coś na temat zabezpieczenia instalacji wodnej przed zamarzaniem. Pozdrawiam.

Wojtek M.
10-12-2001, 10:32
Ja szczelnie zamknąłem dom, zawinąłem rury wełną mineralną i od czasu do czasu zapalam w "kozie". W środku jest powyżej zera, ale dom mam ocieplony.

zugajm
20-12-2001, 11:07
Jest tylko jeden problem w przedstawionym przez ciebie rozwiązaniu - ktoś musi czsem napalić w kozie.

Micam
21-12-2001, 07:57
Dzieki za podanie adresu tej strony. Zawartosc jest naprawde bardzo interesujaca. Dzieki za porady.

Wojtek M.
30-01-2002, 12:11
Odwołuję to co napisałem powyżej. Napalenie raz na jakiś czas w kozie to nie problem. Dwa tygodnie temu silny wiatr otworzył mi niedomkniete drzwi na balkon. Wszystko szlak trafił. Nie pomogło ocieplenie, palenie w kozie - w środku miałem minus 5 stopni. To i tak niewiele bo na zewnątrz było minus 20. Trochę pomogło okrywanie styropianem. Dzięki temu woda tylko zamarzła, a nie rozsadziła zaworu. NA SZCZĘŚCIE!! Ale przeszedłem poważne stresy. Koledze rozsadziło zawór, przez dwie godziny (tylko tyle lała się woda po rozmarznięciu zaworu a przed jego przyjazdem). Możecie sobie wyobrazić jak wygląda dom zalany wodą w środku zimy.

aziel
30-01-2002, 14:07
Polecam kabel SELFTEC z oferty firmy ELEKTRA (ma stronę).
Jest to kabel grzejny samoregulujący fabrycznie zakończony i wyposażony w zwykłą wtyczkę, co pozwala założyć go "nieelektrykowi".
Przy dobrym ociepleniu rur i zaworów pianką czy też wełną potrzebuje bardzo niewiele energii. W nieogrzewanym domu, w którym było prawie tak samo zimno jak na dworze, licznik nakręcił zaledwie 1 kWh!
Niestety, mądry Polak po szkodzie, kabel kupiłem jak mróz rozsadził zawór główny i wodomierz ...
a propos, czy ktoś przechodził procedurę wymiany wodomierza?