PDA

Zobacz pełną wersję : OCIEPLENIE budynku z żużlówki, wełny, cegły....



nickerr
13-05-2015, 21:36
Witam
Jest budynek z pustaka żużlowego od zewnątrz i cegły wewnątrz budynku a między nimi warstwa wełny mineralnej rockwool. Podpiwniczenie wykonane jest z podwójnego pustaka (nie wiem czy jest tam wełna) podobnie jak piętro (dwie żużlówki). Zgodnie z planem domu i zaleceniem projektanta z okresu budowy (lata 90te)całość została ocieplona styropianem 3cm. Budynek wcześniej nie miał wentylacji w pomieszczeniach (wykonałem ją na etapie prac remontowych w każdym pomieszczeniu) ale nie wiem co zrobić z ociepleniem - poprzedni właściciel powiercił dziury przez warstwę styropianu aż do wełny gdyż stwierdził że musi ona oddychać a spotkałem się z różnymi opiniami - jedna głosi że przy wełnie w środku nie powinno się docieplać budynku z zewnątrz druga że należy docieplić warstwą min 12cm by przesunąć punkt rosy na zewnątrz. Co robić,jakie są zasady ?
Proszę o porady, zalączam zdjęcia..
317007

317008

Tomek W
30-05-2015, 15:10
Wszystkie prace termomodernizacyjne najlepiej zacząć od audytu energetycznego lub przynajmniej analizy cieplno-wilgotnościowej dopieplanej przegrody.
Polecam poczytać stadium przypadku na stronie (http://6paliwo.pl/studium-przypadkow/dom-jednorodzinny-modernizacja/)
Docieplając ścianę trzeba wybrać technologię czyli zdecydować się jaka ma być ostatecznie elewacja np. tynk, deski, siding, itp. Od tego będą zależały decyzje co do zakresu prac budowalnych.
Są jakieś nowe zdjęcia elewacji tego budynku bo te w załączeniu chyba pochodzą z lat '90 ?

nickerr
06-06-2015, 08:22
Wszystkie prace termomodernizacyjne najlepiej zacząć od audytu energetycznego lub przynajmniej analizy cieplno-wilgotnościowej dopieplanej przegrody.
Polecam poczytać stadium przypadku na stronie (http://6paliwo.pl/studium-przypadkow/dom-jednorodzinny-modernizacja/)
Docieplając ścianę trzeba wybrać technologię czyli zdecydować się jaka ma być ostatecznie elewacja np. tynk, deski, siding, itp. Od tego będą zależały decyzje co do zakresu prac budowalnych.
Są jakieś nowe zdjęcia elewacji tego budynku bo te w załączeniu chyba pochodzą z lat '90 ?

Witam i dziekuje za odpowiedz. Budynek jest ocieplony 3cm warstwa styropianu plus siatka z klejem. Chce polozyc tynk strukturalny ale blokuje mnie kwestia docieplenia ktora nie wiem czy przeprowadzic czy nie.