PDA

Zobacz pełną wersję : brama dwuskrzydłowa



turupolaken
15-05-2015, 09:47
brama dwuskrzydłowa
Witam, mam pytanie co do słupów 10x10x3 od bramy po ich przezbrojeniu dwoma drutami i zalaniem cementem kiedy brama została spuszczona po wyschnięciu słupki nagieły sie 0,7cm czy to normalne takie ugięcie ,praca słupa ????dodam że brama jest dosyć ciężka mam jeszcze wstawione zwykłe zawiasy i musze zmienić na regulowane w celu ustawienia skrzydeł

rgal
15-05-2015, 10:47
Na pewno słupki się ugięły a nie ich fundament ruszył?

turupolaken
21-05-2015, 06:58
Fundament jest to ława 8 m dł i 1,20 gleboki*nie ma szans

sylwekr
21-05-2015, 07:27
Jeśli ciężka brama, to nic dziwnego, że słupek się ugiął. Ja u siebie mam na razie ogrodzenie tymczasowe (bramę), ale słupki już miały być docelowe, brama na razie drewniana, ale dosyć duża i wcale nie lekka. Słupki dzielnie znosiły obciążenie, ale wichury jaki były jakiś czas temu spowodowały jednak lekkie wygięcie słupków, pewnie jak będę robił ogrodzenie docelowe, to słupki trzeba wymienić na solidniejsze. Zatem u Ciebie jak po założeniu bramy ugięły się 0,7 cm i jeśli brama ma konstrukcję która daje duży opór wiatrowi to jeszcze mogą się ugiąć - nawet więcej niż od obciążenia statycznego (masy bramy).

Robertos81
21-05-2015, 19:33
Obserwuj jak się będzie zachowywała, ale na 80% trzeba będzie wymienić na silniejsze

Kubencki
21-05-2015, 20:41
JAka rozpiętość bramy, jaka wysokośc skrzydła, jakiej wysokości słupek (nad poziomem gruntu), najepiej wrzuć fotkę.

turupolaken
22-05-2015, 12:17
JAka rozpiętość bramy, jaka wysokośc skrzydła, jakiej wysokości słupek (nad poziomem gruntu), najepiej wrzuć fotkę.
Słupki wystają 1.80 m. Brama szer 5 m nawet jak wymieniac te słupki to jak to zrobić bez rozbijania całej ławy bo szkoda całej roboty

Kubencki
22-05-2015, 19:21
Zawiasy masz z regulacją? Do słupów będziesz mocował przęsła? Ugięcie na takiej wysokości słupa jest raczej w normie.

sokratis
24-05-2015, 21:09
Słupki wystają 1.80 m. Brama szer 5 m nawet jak wymieniac te słupki to jak to zrobić bez rozbijania całej ławy bo szkoda całej roboty

Pracę chcesz wykonać samodzielnie? Może przemyśl zatrudnienie do tego dobrego montażysty, pewnie będzie umiał ocenić czy w Twojej sytuacji wymiana słupków w ogóle jest możliwa bez rozpoczynania roboty abarot. Mógłbyś pokazać jaki dokładnie masz model bramy?

wera2007
29-11-2016, 21:39
Witam
Napisze wprost - męcze się od początku z NICE WINGO 2024 - ciągle coś się przestawia, rozregulowuje, itp. Po kolejnej regulacji i ustawieniu wszystiego po tygodniu jest następujący problem:

Po otawrciu skrzydeł do pozycji otwartej / skrzydła dokładnie prostopadłe do słupków / , po niedługim czasie - godzina dwie , lewe skrzydło wraca samoczynie do wewnątrz o około 25 cm. Wówczas mogę je rekę skorygowac z powrotem do pozycji prostopadłej do słupka. Po zamknięciu bramy i ponownym otwarciu zatrzymuje się na 90 stopni, W momencie kiedy jest na tych 90 stopniach przestawić się ręką juz nie da, jest dośc sztywna. Kto wie o co chodzi i może coś podpowiedziec jak to naprawić. Dla mnie to czary jakieś. Nikt jej nie dotyka wiatru nie ma...Co powoduje że skrzydło tak sobie wraca .:bash::bash::confused::confused::confused:

Nice Ekspert
30-11-2016, 11:55
Witamy,

W takiej sytuacji polecamy skontaktowanie się z naszym Partnerem Handlowym, u którego zakupiony został ***, bądź z [moderowano]

Pozdrawiamy i życzymy miłego dnia :)



Witam
Napisze wprost - męcze się od początku z NICE WINGO 2024 - ciągle coś się przestawia, rozregulowuje, itp. Po kolejnej regulacji i ustawieniu wszystiego po tygodniu jest następujący problem:

Po otawrciu skrzydeł do pozycji otwartej / skrzydła dokładnie prostopadłe do słupków / , po niedługim czasie - godzina dwie , lewe skrzydło wraca samoczynie do wewnątrz o około 25 cm. Wówczas mogę je rekę skorygowac z powrotem do pozycji prostopadłej do słupka. Po zamknięciu bramy i ponownym otwarciu zatrzymuje się na 90 stopni, W momencie kiedy jest na tych 90 stopniach przestawić się ręką juz nie da, jest dośc sztywna. Kto wie o co chodzi i może coś podpowiedziec jak to naprawić. Dla mnie to czary jakieś. Nikt jej nie dotyka wiatru nie ma...Co powoduje że skrzydło tak sobie wraca .:bash::bash::confused::confused::confused: