PDA

Zobacz pełną wersję : Czy tak wygląda dobrze zamontowana deska od podbitki ?



maciejtoya
16-05-2015, 09:42
Witam,

Własnie zamontowano mi dach i przybito deski do krokwi od podbitki. Wg mnie Panowie chcieli wypoziomować te deski i na jednym końcu deski przylegają do dachu a z drugiej strony jest dziura takiej wielkosci, ze mozna prawie ręke włożyć. Oczywiscie wykonawca przez telefon udaje ze nie wie o co chodzi, ze to nie problem itp. Ja obawiam się, że później tego nie poprawią.
Nie zapłaciłem mu jeszcze, mamy umowę spisaną, więc proszę o jakieś rady.

Przedstawiam na załączonym zdjęciu.


317290

Jan P.
16-05-2015, 13:48
Zdjąć i wypoziomować krokwie. Jan

maciejtoya
18-05-2015, 04:42
Na tym etapie to raczej niemożliwe. Jak mam rozmawiać z wykonawcą ? czego zażądać ?

Gos**c
18-05-2015, 07:23
Nalezy zakryc dziure, chociazby ze wzgledow wizualnych oraz praktycznych aby wroble tam nie wlatywaly. Deski powinny byc w poziomie tak jak zrobil wykonawca ale poszedl na latwizne bo od dolu powinien byc poziom jak zrobil ale zabudowane powinno byc do desek/metalowego okapu.
Wykonawca powinien to poprawic.

Nierowne krokwie to standard na budowie a Wykonawca podbitki dobrze o tym powinien wiedziec jesli ma jakakolwiek praktyke. A jesli jest taki dokladny to wez mu niwelatorem sprawdz poziom desek z przodu i tyly domu.

Jan P.
18-05-2015, 12:24
Końcówki krokwi obciąć do poziomu. Jan

maciejtoya
19-05-2015, 18:25
Dziekuje za odp. Wykonawca nie chce poprawic tych desek. Mowi ze nie ma czasu i ze czepiam sie kilku desek, które to nie on montował tylko jego pracownik i to sie kiedyś zrobi przy montażu podbitki. Natomiast bardzo domaga się pieniędzy za położenie dachówki, rynien, tych wspomnianych desek itp. Spisalismy oczywiscie umowe, gdzie wyraznie napisane jest ze ja jako inwestor płacę zaraz po wykonaniu wszystkich ewentualnych poprawek i odbiorze przeze mnie i kierownika budowy.
Co zrobić ?

dez
19-05-2015, 20:47
Jeśli reszta elementów dachu jest zrobiona poprawnie to za tamto zapłacić musisz, wstrzymaj płatność za nieprawidłowo wykonane rzeczy i na piśmie zażądaj naprawy/poprawy. Zrób dokładną dokumentację zdjęciową tak na wszelki wypadek. Jeśli tutaj fuszerę odwalił to sugerowałbym zawołać kierbuda żeby dobrze się rozejrzał.

jarekpolak
03-06-2015, 20:32
co Wy się deski czepiacie? Jeśli jest do poziomu a prawdopodobnie jest bo nikt kto choć odrobinę myśli nie założy celowo deski krzywo, to deskę zostawcie w spokoju. Radził bym się zastanowić co za "specjalista" rynny założył tak wysoko? gdyby była poprawnie założona czyli niżej to zasłoniłaby szczelinę od zewnątrz a od wewnątrz podbitka zakryje szczelinę. Śnieg up****li rynnę przy pierwszej odwilży. do zatrzymywania śniegu służą śniegołapy, a nie rynna.

eryk16
03-06-2015, 21:18
Ta rynna jest założona prawidłowo przez tego jak Mówisz specjalistę. Miał prawo tak założyć i nie jest to błąd , ale przy takim dachu można by pokusić się o wyprowadzenie do rynny skroplin.

jarekpolak
04-06-2015, 18:13
http://www.ruukki.pl/~/media/Poland/Files/roofs/installation-instruction/Ruukki-instrukcja-montazu-systemy-rynnowe.pdf
http://www.rynnybryza.pl/cms.php?id_cms=9
http://www.gamrat.pl/sites/default/files/strefa-fachowca/instrukcje-montazu//Instrukcje%20monta%C5%BCu-plik-1380.pdf
Kto Ci powiedział, że "rynna założona jest prawidłowo"?? piszesz, żeby pisać czy, żeby komuś pomóc?

eryk16
04-06-2015, 21:01
To jest moje zdanie a poza tym pomagam i piszę by pomagać a Ty wypisujesz mi tu instrukcje montażu. Chyba myślisz, że ja nie wiem jak montuje się rynnę i tu się mylisz. Ja nie jestem teoretykiem tylko praktykiem i nie muszę Ci nic udowadniać.Są rózne szkoły tak jak w każdej branży.. Prawda jedni robią tak by nie była uszkodzona przez śnieg czyli niżej , ale pewnie wiecie co się dzieje gdy jest za nisko nie odbiera po prostu całego deszczu zwłaszcza mocnego.Każdy dach jest inny i wymaga innego podejścia. Na jednym bardziej sprawdzi się jedno rozwiązanie a na drugim jeszcze inne. Pozdrawiam

jarekpolak
05-06-2015, 16:06
Pokaż mi jednego producenta, który zaleca montowanie rynny nad linią dachu bez dodatkowych zabezpieczeń śniegowych to przyznam Ci rację, że tak jest prawidłowo. Deskę ktoś chciał wypoziomować więc z jednej strony jest szpara tym bardziej, że ten koniec jest górnym poziomem rynny. Gdyby rynna była niżej to problemu by nie było a śnieg nie uszkodziłby rynny co jest bardzo prawdopodobne w tym przypadku. Można podnieść deskę tak, żeby szpary nie było, jednak jak to będzie wyglądało od strony ściany?

Andrzej Wilhelmi
06-06-2015, 23:38
Bezdyskusyjna sprawą jest, że rynna jest niepoprawnie zamontowana i więźba jest źle wykonana bo okap nie jest w poziomie. Nie wiem jakie przesłanki są ku temu aby tak poszerzać okap i do tego jasną deską? Oczywiście to rzecz gustu. Powstałą sytuację można wizualnie poprawić na kilka sposobów np.:
- zamontować deski równolegle do okapu a nie poziomo,
- zamontować dodatkową obróbkę blacharską lub listwę drewnianą osłaniającą powstałą szczelinę,
- zamontować deski pionowo a nie poziomo.
Za wykonane i odebrane prace należy zapłacić natomiast za montaż desek zdecydowanie nie i do tego należy zablokować część kwoty z należności na ewentualne straty materiału. Pozdrawiam.